120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Inspiracje

Akcje firmy zamiast kwiatów – nowy trend?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Ona – miłośniczka filmów. Odkąd tylko pamięta zawsze fascynowało ją kino. Na samo słowo film jej serce zaczyna bić szybciej. On – zagorzały fan piłki nożnej. Od najmłodszych lat jego wyznacznikiem czasu był ten moment w roku, w którym startowała liga. Do dziś nic się nie zmieniło, poza tym, że teraz nazywa się to Ekstraklasa. Nie znają się. Nie wiedzą też, że czy tego chcą czy nie, coś ich jednak łączy.

Justyna, lat 26. W sierpniu powiedziała sakramentalne „tak” swojemu wieloletniemu partnerowi. Jak wspomina, główne obowiązki przy organizacji wesela spadły na nią, bo jej partner z racji wykonywanego zawodu często wyjeżdżał w delegacje. Mimo to wszystkie pomysły konsultowali razem. A to samochód, a to sala, a to wybór menu weselnego. Wspólnie stwierdzili też, że era kwiatów jako dodatków weselnych minęła. Zwiędną i pozostanie po nich tylko kruche wspomnienie. Lotto im już też nie było po drodze, bo od znajomych nasłuchali się, że kwoty wygranych, w stosunku do tego ile się w to inwestuje, nie powalają.

Ostatecznie uznaliśmy, że niech goście sami zadecydują. Niech to będzie niespodzianka – wspomina Justyna. Bardzo się zdziwiła, gdy oprócz pokaźnej sumki pieniędzy od gości otrzymali coś więcej… akcje studia filmowego! –W pierwszej chwili pomyślałam, że to jakiś żart. Ale po chwili dotarło do mnie, że właśnie stałam się akcjonariuszką jednego z popularnych studiów filmowych. Tym samym będę miała realny wpływ na to jak potoczą się jego dalsze losy. Zaniemówiłam z radości. Oczami wyobraźni widziałam się już na planie filmowym…
mówi Justyna.

Arkadiusz, lat 37, od zawsze zamieszkały w Krakowie. Od dziecka biegał za piłką. Z wiekiem dojrzewał do tego, że bieganie na murawie zastąpi krzesełkami stadionowymi. Gdy tylko rozpoczynał się sezon piłkarski, jego życie nabierało zupełnie innego tempa. Przez 6 lat nie opuścił żadnego meczu swojej ukochanej drużyny. No poza jednym. Ostatnio…gdy mówił sakramentalne „tak”. Nie było możliwości rezerwacji sali weselnej w innym terminie. Jakież było jego zdziwienie, gdy jednym z prezentów okazały się akcje ukochanego klubu piłkarskiego. – To był mój podwójnie najpiękniejszy dzień w życiu – wspomina Arkadiusz. – Poślubiłem żonę i poślubiłem Wisłę Kraków  (nazwa klubu piłkarskiego – przyp. red.) – dodaje żartobliwie.

O ile wyżej wymienieni bohaterzy historii zupełnie nie spodziewali się tak oryginalnego prezentu, o tyle Joanna i Łukasz uznali od samego początku, że zamiast lotto, czekoladek czy kwiatów zdecydowanie wolą akcje firmy. – Odkąd się znamy zawsze marzyliśmy o tym żeby stać się współudziałowcami jakiejś firmy. Gdy zaczęliśmy czytać o tego typu inwestycjach to wiedzieliśmy, że chcemy już po prostu zacząć, ale nie mieliśmy sprecyzowanej branży .– opowiada Łukasz. Trzeba przyznać, że goście Joanny i Łukasza mieli rozmach i wyobraźnię. – Dostaliśmy udziały w Browarze Brokreacja. I to był strzał w dziesiątkę, bo uważam, że obecnie ta branża ma ogromny potencjał – nie kryje zachwycenia Łukasz.

Śmiałam się, że gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, to na pewno byłby to jeden z naszych weselnych trunków – dodaje żartobliwie Joanna.

O całe zamieszanie zapytaliśmy ekspertów z Beesfund. Czy idea equity crowfundingu stała się w Polsce już tak popularna? Z czego wynika jej fenomen?

Zauważamy tendencję, która jasno daje nam do zrozumienia, że inwestycja w start- upy to już nie tylko model biznesu dla „wybranych”. Dzisiaj ludzie chcą inwestować mądrze. A takie możliwości daje equity crowdfunding. Możesz stać się akcjonariuszem spółek, które Cię pasjonują. Inwestowanie w spółki na platformach equity crowdfundingowych różni się od klasycznego crowdfundingu, bo oprócz wsparcia raczkującego biznesu, kupujesz akcje danej spółki stając się jej pełnoprawnym współwłaścicielem – podkreśla Mateusz Tułęcki, Partner Bessfund. – Warto również dodać, że ostatnie trendy pokazują nam, że forma inwestowania equity crowfunding stała się po prostu świetną okazją dla sprezentowania jej dla naszych najbliższych, np. jako dodatek do prezentu ślubnego. Wbrew temu jak sobie to niektórzy wyobrażają akcjonariuszami wybranego projektu możemy stać się już za
kilkadziesiąt złotych.

czerwony samochód

 

Może Ci się spodobać