120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Podziękowania dla Rodziców

Najlepsze pomysły na podziękowania dla rodziców

obrazek autora martaan | 30 marca 2018

Kolejnym po błogosławieństwie i przysiędze, bardzo wzruszającym momentem w dniu ślubu jest podziękowanie rodzicom przez Parę Młodą. W trakcie przygotowań do ślubu Państwo Młodzi muszą zdecydować, w jaki sposób chcą wyrazić swoją wdzięczność mamie i tacie. W ciągu całego życia jest wiele chwil, kiedy możemy okazywać swoją wdzięczność rodzicom i starajmy się wykorzystywać każdą z nich. Rodzice są kimś bardzo ważnym i dlatego dodatkowo zasługują na podziękowanie w tym szczególnym dniu. Za trud, który włożyli w nasze wychowanie, za pomocną dłoń, za miłość, za autorytet i za miliony innych rzeczy.

Decyzja, w jaki sposób podziękować nie jest łatwa. Ciężko znaleźć odpowiednie słowa, muzykę i prezenty. Sprawa jest skomplikowana, bo nic nie jest w stanie dokładnie wyrazić tego, co chcielibyśmy przekazać rodzicom w dniu ślubu.

Dziękowanie rodzicom na weselu jest od kilkunastu lat mocno zakorzenione w polskich tradycjach weselnych. Pomysłów jak wyrazić swoją wdzięczność może być bardzo wiele, dziś przedstawię Wam pomysły na prezenty, piosenkę i podpowiem jak ubrać w słowa swoje uczucia.

Podziękowanie rodzicom piosenką

Zacznijmy od muzyki. Jaka piosenka od razu przychodzi na myśl? Oczywiście „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Jest to dobra, bo ładna i idealnie pasująca tekstem piosenka. Jednak jej przewidywalność i powtarzalność może sprawić, że nie macie ochoty jej wybierać.

W chwili podziękowań może pojawić się dowolny utwór, który lubicie zarówno Wy, jak i rodzice. Można sprawić rodzicom dodatkową przyjemność i zdecydować się na hit z ich młodości. Jednak równie dobrze sprawdzą się zagraniczne piosenki o lekkiej nucie.

podziękowanie dla rodziców

Piosenki, które bierzecie pod uwagę, nie muszą być o rodzicach i dzieciach, nie muszą być wolne, nostalgiczne i wyciskać łez. Samo uhonorowanie rodziców w dniu ślubu jest już bardzo wzruszające, ale powinno być też niezwykle radosne i wyrażać wielką miłość. Dlatego warto przygotować go ze szczególną starannością.

Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat

Grażyna Łobaszewska – Nie ma jak dom

Edward Sharpe & The Magnetic Zeros – Home

Jackie DeShannon – What The World Needs Now Is Love

Marek Grechuta – Dni, których jeszcze nie znamy

Enej – Zbudujemy dom

Robert Janson, Kuba Badach – Małe szczęścia

Majka Jeżowska – A ja wolę moją mamę

Natalia Kukulska – Co powie tata

Chłopcy z Placu Broni – Kiedy już będę dobrym człowiekiem

Frank Sinatra – The way you look tonight

Piosenka dla rodziców już wybrana? Pora przygotować jeszcze to, co mamy ochotę powiedzieć rodzicom. Niezależnie, czy chcemy szepnąć im to na ucho, czy będziemy przemawiać przed wszystkimi gośćmi, warto wcześniej przygotować kilka słów. Może tekst wybranej piosenki stanie się inspiracją do przygotowania przemówienia.

Przykładowy tekst podziękowań dla rodziców

Przed ślubem dobrze jest zastanowić się jakimi słowami wyrazimy swoją wdzięczność. Nie każdy jest urodzonym mówcą i dlatego lepiej przygotować sobie wcześniej tekst podziękowania i powtórzyć go kilkukrotnie. Stres, emocje, wzruszenie mogą spowodować, że będzie łamał nam się głos i zapomnimy kilku słów, mimo tego uważam, że lepiej mówić niż czytać. To przecież nie konkurs, a radosna, rodzinna chwila. Nie przejmujcie się, gdy zapomnicie przygotowanego wcześniej tekstu. Powiedzcie wtedy coś od siebie, prosto z serca. Mówcie spokojnie, wolno i przede wszystkim z uśmiechem. Przygotowane przeze mnie teksty mogą pomóc Wam dobrać słowa w tej ważnej chwili. Można także wydrukować i dołączyć do prezentu, żeby na zawsze zostały z rodzicami.

Kochani Rodzice! Dzisiejszy dzień to jeden z najważniejszych w naszym życiu. Chcielibyśmy podziękować Wam za wszystko! Za trud włożony w nasze wychowanie, za przekazaną nam wiedzę, za dobroć, troskę i zrozumienie, którymi nas otoczyliście. Za Waszą miłość i wiarę w nasze możliwości. Za to, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie i pomoc. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każdą pogodną chwilę, uśmiech i dobrą radę. Dziękujemy, że jesteście!

Drodzy Rodzice! Ślub to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy spędzić ją z Wami. Zawsze byliście przy nas, zawsze nas kochaliście. To Wy wprowadziliście nas w dorosłe życie. W wyjątkowym dniu naszego ślubu dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami. Za to, że zawsze nas wspieraliście, że zawsze byliście obok. Dziękujemy Wam za Waszą miłość, za rodzeństwo i wspaniałe dzieciństwo. Dziękujemy za wszystkie rady i pomocną dłoń. Dziękujemy też za domowe obiady, troskę, wspólne wakacje i czytanie bajek w dzieciństwie. Ogromnie dziękujemy Wam za wzorce, jakie nam przekazaliście. To dzięki Wam jesteśmy dziś w tym miejscu. Z całego serca dziękujemy za wszystko, co dla nas robicie!

podziękowanie rodzicom

Kochani Rodzice! Z głębi serca dziękujemy Wam za wszystkie dni, które wspólnie przeżyliśmy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy uśmiech, za każdą pogodną chwilę, za miłość i rady. W ciągu tych wszystkich lat byliście dla nas osobami, na których zawsze można polegać, które zawsze służą wsparciem. Dziś zakładamy rodzinę i może niedługo sami będziemy rodzicami. Wtedy pewnie jeszcze lepiej uświadomimy sobie, jak wiele dla nas robiliście. Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z Waszych rad i doświadczenia życiowego. Mamy nadzieję, że sprawimy Wam jeszcze dużo radości. Chcielibyśmy podziękować Wam także za pomoc w przygotowaniach do naszego ślubu i wspólne przeżywanie radości z tego dnia.

Mamo, Tato! Trudno w kilku słowach zawrzeć to wszystko, co chcielibyśmy Wam powiedzieć. Bardzo dziękujemy Wam za wychowanie, za to, że byliście obok nas, w każdej ważnej chwili naszego życia i cieszymy się, że jesteście z nami także w tym ważnym dniu. Dziękujemy za uśmiech, którym nas obdarzaliście, za miłość, wsparcie, opiekę i życiowe nauki. Prosimy, bądźcie nadal tacy, jak jesteście. I wiedzcie, że zawsze będziemy przy Was, bo kochamy Was tak mocno, jak Wy nas. Serdecznie dziękujemy, za to, że jesteście zawsze i mimo wszystko!

Drodzy Rodzice! Dziękujemy za to, że jesteście przy nas w słonecznie i deszczowe dni. Za wszystkie wartościowe rady. Za to, że wiecie, kiedy nam coś odradzić, a kiedy nas poprzeć i pobudzić do działania. Dziękujemy za czułość, zrozumienie i opiekę. Za ciepło, oparcie i miłość. Za mądrość, dobroć i tolerancję, której nas nauczyliście. Przy Was zawsze czujemy się wyjątkowi i dziękujemy, że możemy dzielić z Wami szczęście w tym wyjątkowym dniu.

Tradycyjnie przyjęło się, że Para Młoda obdarowuje rodziców prezentem, który ma przypominać im o wdzięczności dzieci i szczęśliwym dniu ich ślubu. Pomysłów na prezent jest tyle, ile dziękujących i obdarowanych.

Prezent w ramach podziękowania dla rodziców

Fotoksiążka

Trwała pamiątka, która pozwala na umieszczenie w niej dowolnych fotografii oraz dodanie ulubionych cytatów, czy tekstu podziękowań. Nie trzeba mieć żadnych umiejętności graficznych żeby stworzyć piękną fotoksiążkę, ponieważ w Internecie jest wiele profesjonalnych firm, które oferują tworzenie albumu na gotowych szablonach, dedykowanych specjalnie dla rodziców. Praca z programem zwykle jest bardzo prosta i intuicyjna, może być także świetną zabawą i okazją by powspominać. W fotoksiążce warto umieścić zdjęcia z dzieciństwa, ślubne zdjęcia rodziców, zdjęcia z rodzeństwem, a jeśli posiadacie, to bardzo dobrze sprawdzą się też zdjęcia z profesjonalnej sesji narzeczeńskiej. Uważam, że każdy rodzic wzruszy się oglądając taki prezent i będzie miał możliwość wracać do niego kiedy tylko zechce.

podziękowania dla rodziców

Chusteczki z podziękowaniem

Tekst podziękowań wydrukowany na bawełnianej tkaninie. Chusteczka może służyć do otarcia łez wzruszenia. Może cieszyć przez lata nie tylko w praktycznym użyciu, ale także jako dekoracja włożona w ramkę.

Bilety na wydarzenie

Tak zwany prezent – przeżycie. Bilety do teatru, opery, na koncert. A może turystyczny lot balonem, albo rejs po mazurskim jeziorze? Po ogromnych przeżyciach, jakie wiążą się ze ślubem dziecka rodzice na pewno chętnie odpoczną i odprężą się w wyjątkowy sposób. Będą to dla nich na pewno niezapomniane wrażenia.

Film

Popularną formą podziękowań jest nagranie filmu. Wymaga ona jednak trochę więcej czasu na realizację. Przed weselem Państwo Młodzi realizują razem z ekipą filmową nagranie z podziękowaniami, w których mówią lub pokazują za co dziękują. Jeśli nie krępują się występować przed kamerą, na pewno będą się przy tym dobrze bawić. W filmikach często używa się zdjęć i urywków filmów z przed lat. Projekcja filmu na weselu jest bardzo wzruszająca i ciężko znaleźć kogoś na sali, kto nie miałby wilgotnych oczu.

Personalizowana porcelana

Kubki lub filiżanki z napisem znają chyba wszyscy. Można znaleźć naprawdę piękną, ręcznie malowaną porcelanę, która będzie wspaniałą pamiątką dla rodziców. Popijając poranną kawę lub wieczorną herbatę będą mogli wspominać dzień ślubu swoich dzieci.

podziękowanie rodzicom

Voucher do SPA

Relaks w czystej formie. Kąpiele w jacuzzi, masaże, zabiegi pielęgnacyjne. Przyjemny i błogi odpoczynek, który pozwala odprężyć się i odpocząć od codzienności.

Biżuteria

Naszyjnik lub bransoletka dla mam oraz zegarek lub spinki do mankietów dla ojców. Żeby bardziej spersonalizować prezent można wygrawerować na biżuterii krótkie podziękowanie lub datę Waszego ślubu.

Drzewo genealogiczne

Tradycyjne drzewo genologiczne całej rodziny ukazujące relacje rodzinne. Umieszczone w ramce drzewko ze zdjęciami oraz miejscem na nowych członków rodziny. To pomysł szczególnie ciekawy dla osób, które interesują się swoją genealogią.

Pamiątkowe drzewko

Ciekawym pomysłem jest podarowanie rodzicom sadzonki drzewa. Drzewko będzie miało bardzo symboliczne znaczenie, a kiedy zdecydujecie się na drzewko owocowe, które będzie rodzić owoce symbolika rodziny i znaczenia pokoleń, będzie jeszcze bardziej podkreślona. W Internecie można kupić sadzonki w eleganckich pudełkach z personalizowaną etykietą i grawerowaną tabliczką. Dostępne są sadzonki drzewek przeznaczonych do ogrodu i na balkon. Drzewko będzie pamiątką na lata i będzie doskonale przypominała rodzicom dzień Waszego ślubu.

Pamiętajcie też, że tak naprawdę nie jest istotne co wręczycie rodzicom, ani jak bardzo kreatywne będą Wasze podziękowania. O wiele ważniejsze jest to, żeby płynęły prosto z serca oraz to, co robicie dla nich na co dzień, to co powiecie kiedy nikt nie słyszy i to co do nich czujecie.

Jeśli wykorzystacie, któryś z pomysłów – koniecznie dajcie znać w komentarzach!

podziękowania dla rodziców

Autor: martaan

Może Ci się spodobać