120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Suknie Ślubne

Panna Młoda w ciąży - praktyczne wskazówki

obrazek autora kamil | 26 lutego 2018

Panna Młoda w ciąży – praktyczne wskazówki

Obecnie często młodzi ludzie decydują się na życie w wolnym związku. Ślub nie jest już tak społecznie oczekiwany jak jeszcze dwadzieścia lat temu, gdy para spotykała się od dłuższego czasu. W takiej sytuacji często impulsem do sformalizowania związku jest ciąża albo już narodzony potomek.

Co oznacza to dla przyszłej Panny Młodej?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zdrowie matki i jej dziecka. Jeżeli ciąża nie jest zagrożona i ślub odbędzie się w pierwszym trymestrze ciąży, właściwie wszystko odbywa się jak w każdym innym przypadku. Problemy mogą pojawić się, gdy ciąża jest wysoka.

Ślub to duży stres dla większości ludzi. Oznacza też załatwienie „na szybko” wielu spraw związanych z jego organizacją. Doradzałabym zatrudnienie konsultanta ślubnego, który przejmie od młodej pary wiele obowiązków i odciąży przyszłą pannę młodą. W każdym jednak przypadku powinno się zwrócić uwagę na to, że przyszłą mama może mieć gorsze dni i trudniej jej będzie znieść przygotowania, uroczystość i przyjęcie. Powinna wybrać na druhnę osobę wyjątkowo odpowiedzialną, która rozumie sytuację i będzie dla niej rzeczywistym wsparciem, a nie tylko ozdobnikiem.

Młode kobiety, które nie miały jeszcze doświadczenia być w stanie błogosławionym często zaskoczone są, że ich ciało w tym czasie lubi robić niespodzianki. Zmienia się gospodarka hormonalna organizmu, a za tym idzie szereg zmian również w skórze czy włosach. Zabiegi fryzjerskie stosowane dotychczas, nagle okazują się zupełnie nieudane, a używane poprzednio kosmetyki wywołują alergię lub ważą się na skórze. Dlatego koniecznie zadbać trzeba o ich sprawdzenie przed ślubem. Podobny efekt mogą wywołać perfumy albo zapach kwiatów w ślubnej wiązance, wato zatem przetestować to wcześniej.

W czasie przyjęcia panna młoda z brzuszkiem musi mieć możliwość odpoczynku, powinna unikać nadmiernego wysiłku. Trzeba zadbać o taką organizację, żeby gości nie zdziwiła lub nie zbulwersowała jej chwilowa nieobecność.

Trzeba się zastanowić czy podejmować wysiłek zorganizowania uroczystości w szybkim tempie i pogodzi się z pewnymi ograniczeniami czy zaczekać ze ślubem, aż dziecko przyjdzie na świat. Wtedy często rodzice decydują się na ślub połączony z chrztem malucha.

Strój Panny Młodej w ciąży wymaga kilku uwag.

  1. Miara

    W początkowym okresie, czyli do czwartego miesiąca, sylwetka nie ulega właściwie zmianie. Znacznie może powiększyć się zazwyczaj biust. Decydując się na suknię należy powiadomić obsługę, że sylwetka może ulec zmianie. Doświadczona konsultantka wie, co powinna wtedy zrobić. Jeśli do ślubu pozostało niewiele czasu, szyjemy suknię z zapasem w szwach na ewentualne poszerzenie, a pierwsza miara powinna odbywać się najwcześniej dwa tygodnie przed uroczystością, zaś ostatnia pięć lub cztery dni przed ślubem. O wiele bardziej skomplikowana jest sytuacja, gdy mamy do czynienia z panią w drugim trymestrze ciąży. Konieczne jest wtedy domierzenie na przełomie trzeciego i czwartego miesiąca, które pozwoli na uszycie sukni najbliższej wymiarom w dniu ślubu. Oczywiście również zostawiamy zapas tkaniny na poszerzenie, ponieważ w tym czasie waga i obwody mogą znacznie się powiększyć. Dlatego im później tym lepiej. Trzeba być jednak świadomą, że do salonu należy przyjść dużo wcześniej, jeżeli chce się mieć wymarzoną suknię, ponieważ salon musi być przygotowany na zabezpieczenie odpowiednich tkanin i terminu, w którym krawcowe zajmą się uszyciem sukni.

  2. Wybór fasonu zależy od tego jak wysoka jest ciąża

    Generalnie suknia powinna być lekka, wygodna i stabilnie się trzymać. Odradzam w tej sytuacji suknie gorsetowe, które wymagają dobrego dopasowania i mocowania na wysokości przepony i w talii. Ramiączka w takich sukniach pełnią zwykle funkcję ozdobną, a nie podtrzymującą całą konstrukcję. Doskonale sprawdzą się sukienki w stylu empire, odcięte pod biustem z lekkich, zwiewnych tkanin oraz w kształcie litery A, nie odcinane w talii. Dobrze wyglądają one, gdy maja ukośnie poprowadzone wzory koronkowe lub zakładki. Suknie w rodzaju rybki, z przedłużonym stanem będą tylko uwypuklać brzuszek. Trzeba też zapomnieć o ogromnych księżniczkach z suto marszczoną spódnicą. W wyższej ciąży talia nie jest już tak smukła i odcięcie spódnicy w tym miejscu wygląda po prostu źle. Dwa ostatnie typy również mogą sprawiać kłopoty w toalecie, a panna młoda w ciąży częściej potrzebuje z niej korzystać.

  3. Kolory

    Istnieje niewyjaśnione przekonanie, że w ciąży nie idzie się do ślubu w bieli i w welonie. Kolor musi być dopasowany przede wszystkim do typu urody panny młodej. Nie może ona wyglądać nieświeżo, jakby była chora. A taki właśnie efekt może wywołać źle dobrany odcień czy kolor ubrania. Proszę zaufać konsultantce i pozwolić sprawdzić w jakim kolorze wygląda się lepiej. Od kilku sezonów szczęśliwie pojawiły się w modzie ślubnej piękne pastelowe kolory w ciepłych i chłodnych odcieniach, co daje o wiele większe możliwości. Jeśli jednak kolor biały bardziej podkreśla urodę należy przy nim pozostać. Biel (i jej odcienie) oznacza czystość uczuć, a ta chyba w przypadku decyzji o zawarciu związku małżeńskiego nie budzi wątpliwości. Welon jest atrybutem panny młodej. Nie każda jednak pani wygląda w nim twarzowo. Niezależnie od tego czy spodziewa się dziecka czy nie, kształt głowy i twarzy, fryzura i typ urody oraz pełna stylizacja decydować powinny o wyborze.

  4. Obuwie

    Opuchlizna nóg w czasie ciąży to częsty problem, dlatego należy zainwestować w wygodne i nie za wysokie buty, w których trzeba wytrzymać 15-16 godzin, nawet jeśli na co dzień nosi się wyższe obcasy.

  5. Okrycie wierzchnie

    Przeziębienie w ciąży bywa niebezpieczne. Ślub, odbywający się wczesną wiosną lub późną jesienią albo w zimie wymaga zabezpieczenia przyszłej mamy przed chłodniejszym powietrzem. I to raczej nie powinien być sweterek, ale solidne okrycie.

Salon Mody Ślubnej DEMI

20-024 Lublin, ul. Lipowa 10

Tel. +48 733 360 999

http://www.salon-demi.pl/

Może Ci się spodobać