Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Darmowe próbki.
120 000 szczęśliwych panien młodych.
Suknie Ślubne

Suknia ślubna z wypożyczalni - plusy i minusy

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Suknia ślubna z wypożyczalni – plusy i minusy

Trzeba szczerze przyznać, że ceny niektórych sukien ślubnych potrafią zawrócić w głowie! Szczególnie kiedy nasz budżet jest ograniczony i musimy liczyć się z każdym wydatkiem. Są osoby, które uważają, że na ślubnych zakupach nie należy oszczędzać, szczególnie jeśli chodzi o taką rzecz, jak suknia ślubna. Są zaś i tacy, którzy wolą wersje ekonomiczne i suknia ślubna z wypożyczalni nie jest dla nich problemem.

Kto ma rację? Jakie są plusy i minusy wypożyczonej sukni ślubnej?

PLUSY

  • Przede wszystkim CENA, która jest chyba głównym argumentem na „tak”, jeśli chodzi o ten wybór. W większości przypadków korzystniej jest wypożyczyć suknię, niż kupić. Wiele osób uważa, że nie ma sensu wydawać fortuny na suknię, którą założymy raptem może dwa razy: na ślub oraz sesję.
  • Fason. To nieprawda, że suknia ślubna z wypożyczalni jest stara i niemodna. Często niczym się nie różni od tych „nowych”.
  • Brak problemu ze sprzedażą. Tego argumentu chyba nie trzeba zbytnio rozwijać. Ile ogłoszeń ostatnio widziałaś ze sprzedażą sukni ślubnej? Zapewne masę. Mało która mężatka jest w stanie sprzedać swoją suknię, a przynajmniej w krótkim czasie.
  • Łatwy wybór dla niezdecydowanych. Sukien w wypożyczalniach jest mniej niż w sklepach, tak więc o wiele łatwiej będzie Ci dokonać wyboru.

MINUSY

  • Duży kompromis. Mały wybór to z jednej strony plus, a z drugiej i minus. Nie masz pewności, że znajdziesz coś w swoim guście.
  • Ktoś już ją na sobie miał. To chyba duży problem jeśli chodzi o suknie używane. Ta świadomość, że suknia nie jest tylko Twoją własnością oraz doświadczyła niejednego wesela czy zniszczenia.
  • Zniszczenia. Stres, który może się pojawić w wyniku zniszczenia sukni z wypożyczalni jest zdecydowanie większy niż zniszczenie sukni, która należy do nas.
  • Brak możliwości poprawek. Musisz znaleźć suknię, która będzie pasować do Twojej figury, a jednocześnie musi Ci się podobać. To nie lada wyzwanie! Kiedy kupujesz/ szyjesz nową suknię, to wszystkie poprawki są w cenie. Tutaj niestety tego nie ma i należy się z tym liczyć.
  • Sentyment. Niektóre Panny Młode bardzo zżywają się ze wszystkim tym, co dotyczy ich ślubu. Lubią zbierać i przechowywać wszelkie przedmioty z tym związane. Wiele kobiet lubi powracać wspomnieniami do tego dnia i co jakiś czas zaglądać do szafy , aby podziwiać swoją suknię. Niektóre mamy trzymają suknię dla swoich córek, chociaż tylko po to, aby im ją pokazać na żywo. W tym przypadku niestety nie będzie takiej możliwości, ponieważ suknię należy oddać. Może być to trudny moment dla osoby wrażliwej i sentymentalnej, która ceni sobie wspomnienia na lata. Z drugiej strony nie będziemy mieć problemu z przechowywaniem. Suknia zajmuje sporo miejsca i wiele osób ma kłopot z umieszczeniem jej we właściwym miejscu, tak, aby jej nie zniszczyć.

Podsumowując…

Po zastanowieniu się i refleksji można na spokojnie dokonać wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie wcześniej wspomniane plusy i minusy. Dużo zależy od naszej osobowości, charakteru oraz jak podchodzimy do kwestii finansowych. Nad każdym dylematem warto się zastanowić i wypisać sobie na czym nam najbardziej zależy. Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie swojej sukni, to koniecznie przeczytaj dokładnie umowę przed podpisaniem. Musisz wiedzieć co, kiedy np. zniszczysz ją w jakiś sposób oraz jaki masz czas na oddanie.

 

Może Ci się spodobać