120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaproszenia ślubne

Dlaczego nie warto przepłacać za zaproszenia ślubne?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Czy da się kupić zaproszenia ślubne w rozsądnej cenie?

Wiele z Was na pewno stoi przed dylematem, jakim jest wybór zaproszeń ślubnych. Rynek ślubny wręcz obfituje w tego typu papeterię, co nie ułatwia podjęcie decyzji… Na pewno zdążyłaś zauważyć, że ceny zaproszeń bardzo się od siebie różnią: można kupić zaproszenie dosłownie za złotówkę, są też i takie za 20 zł i więcej (naprawdę!). Widząc tak ogromną rozpiętość cenową, zaczynamy mieć wątpliwość i mnóstwo pytań, prawda? Czy cena faktycznie przekłada się na jakość zaproszenia? Czy goście zauważają różnicę? I co najważniejsze – czy my, oprócz ogromnego wydatku, zauważymy różnicę? 🙂

W dalszej części artykułu zdradzę Wam sekret, dlaczego ceny tak drastycznie się od siebie różnią i jak powinno się oceniać zaproszenie ślubne, aby wybrać najlepszą opcję!

Zaproszenia ślubne są dla nas ważne, chcemy, aby były piękne, dobrej jakość oraz aby zachwyciły naszych bliskich. Chcemy, aby potraktowano je jako pamiątkę! W końcu to właśnie zaproszenia są wstępem do uroczystości, na jaką zapraszamy. Często sugerują gościom styl wesela czy też kolor przewodni, jakiego mogą się spodziewać. Są przedsmakiem i esencją ceremonii oraz wprowadzają naszych bliskich w odpowiedni nastrój. Gdyby nie zaproszenia, to nasi gości nie zjawiliby się w tym ważnym dla nas dniu!

Skoro pełnią tak istotną funkcję, to pewnie teraz myślisz, skąd tytuł tego artykułu – przecież, jeśli zaproszenia ślubne są takie ważne, to chyba warto zapłacić za nie dużo? Otóż nie!

Nie dajmy się zwariować i płacić za samo słowo „ślubne”!

Często zdarza się, że cena wcale nie wynika z jakości, lecz po prostu dana marka taką cenę narzuciła z góry, sugerując przy tym, że ich zaproszenia są najlepsze. Zastanów się z czego w takim razie wykonane jest zaproszenie za, przypuśćmy, 15 zł? Czy papier może być aż taki drogi? 🙂 Poza tym, czy nie zauważyłaś, że wiele usług czy produktów kosztuje kilka razy więcej, tylko ze względu na przymiotnik – ślubny?

Chcesz mieć piękne zaproszenia, które wywrze ogromne emocje na zaproszonych gościach? Wybierz to, które ma świetny papier oraz druk! Zwracaj uwagę na jakość.

Najlepszym eksperymentem jest zamówienie próbek zaproszeń z kilku firm i po prostu porównanie jakości wykonania. Nie sugerując się całkowicie ceną od razu możesz zobaczyć, że różnicy nie ma, a często zaproszenia za rozsądną cenę są lepiej wykonane!

A jeśli różnicy nie ma, a nawet jest lepiej, to po co przepłacać? 🙂

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, jakie kryteria brać pod uwagę, oceniając zaproszenie, inaczej mówiąc – co składa się na efekt końcowy?

Grubość papieru

Papier jest bardzo istotny! W końcu zaproszenie jest pismem oficjalnym, więc nie może być wydrukowane na cienkim papierze… Ważne, aby papier był gruby i sztywny – tak, abyś nie bała się, że zaraz może się podrzeć. Musi być dobrej jakości i nadruk nie powinien przebijać na drugą stronę. Zwróć uwagę na jakoś papieru oraz jego gramaturę, dobrze, aby wynosiła ona 300g/m2. Jest to optymalna wartość, która mówi o tym, że papier jest sztywny i idealnie nadaje się na zaproszenie ślubne. Ważne, aby zaproszenia były bigowane, wtedy będą perfekcyjnie równo zagięte, a same zaproszenia nie będą się kruszyć przy zagięciu

Jakość wydruku

Bardzo istotne kryterium, szczególnie przy wielokolorowych wzorach! Jeśli jakość jest niska, to nawet najpiękniejszy wzór będzie wyglądał kiepsko i nie wywrze dobrego wrażenia… A chyba właśnie o to chodzi, aby goście byli zachwyceni, prawda? Kolory muszą być żywe, a jakość druku idealna i spełniać Twoje wymagania estetyczne 🙂 Próbki zaproszeń ślubnych są właśnie po to, abyś mogła ocenić czy kolory i wydruk są tak samo piękne, jak na zdjęciach! Nie bój się, że próbka może ukazywać inną rzeczywistość – jest ona drukowana na tym samym sprzęcie, na którym drukowane są wszystkie zaproszenia, jeśli więc firma ma wysokiej klasy sprzęt, to nie ma mowy o wydruku złej jakości!

Wzór i czcionka

To już kwestia indywidualna, zależna od gustu. Istotną sprawą jest to, aby mieć duży wybór wśród czcionek oraz wzorów. Łatwiej dopasować coś do swojego stylu i koloru przewodniego, jeśli mamy szeroki wachlarz możliwości. 🙂

Ręcznie robione ozdoby

Zwróć uwagę na estetykę i materiały, z jakich zostały wykonane ozdoby. Muszą wyglądać dobrze i być precyzyjnie wykonane, z najwyższa dbałością o szczegóły.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze zaproszeń?

Możliwość bezpłatnej edycji zaproszenia i personalizacja

Oczywiście przy próbce nie ma takiej możliwości, lecz zwróć uwagę na to czy firma, z jakiej chcesz zamówić zaproszenia, ma taką opcję. BEZPŁATNĄ opcję. Czasem cena zaproszeń może wydawać się zadowalająca, jednak później może się okazać, że trzeba dopłacić za personalizację Pary Młodej oraz gości i stajecie przed dylematem – dopłacić czy wypisywać ręcznie? Zobacz na stronie sklepu, czy widnieje taka informacja. Personalizacja gratis jest bardzo ważna, bo jeśli by kosztowała nawet i 50 groszy, to przy zamówieniu 100 sztuk zaproszeń koszty robią się już całkiem spore.

Koperta gratis

Kolejny gratis, który jest istotny. Często o tym zapominajmy, ale przecież zaproszenia powinno wręczać się w kopertach – dobrze więc, jeśli byłyby one dołączone do naszych zaproszeń! 🙂

Możliwość zmiany papieru na inny odcień lub fakturę

Czasem zdarza się, że nie podoba nam się papier, jaki jest używany standardowo, dlatego ja zwracałam uwagę, czy w razie czego jest możliwość zmiany papieru. Na przykład według mojego gustu nie wszystkim zaproszeniom pasuje „śliski” papier lub czysta biel. Dobrze, jeśli bez problemu można zgłosić swoje preferencje i za rozsądną cenę wybrać taki papier, jaki chcemy – biały, écru, w prążki, fakturowany, satynowy, matowy…

Czas realizacji i dostawa

Również o tym zapominamy, ale jeśli zależy nam na czasie, swój wzrok w pierwszej kolejności powinniśmy kierować na to z jakiej opcji dostawy korzysta sklep. Przecież zaproszenia są kluczową sprawą – bez nich nie zaprosimy gości na nasz długo i szczegółowo planowany ślub i wesele. 🙂

Najlepiej, aby opcją dostawy był kurier – wtedy mamy gwarancję, że na przesyłkę nie trzeba będzie długo czekać. Zwróć również uwagę ile wynosi sam czas realizacji – czyli ile musisz czekać od momentu akceptacji swojego zamówienia/projektu do momentu przekazania zamówienia kurierowi. Najlepiej, aby cały proces nie był dłuższy niż 7 dni roboczych!

Eksperyment!! 🙂

Porównałam kilka zaproszeń z różnych firm, sama na swój ślub zamówiłam zaproszenia za rozsądną cenę i wiecie co? Goście byli zachwyceni, a ja sama nie zauważyłam, aby te za niższą cenę były wykonane w jakiś inny, gorszy sposób. Wręcz przeciwnie – pokazałam kilku osobom zaproszenia, nie mówiąc nic o cenie i większość osób wybrała tę tańszą wersję, jako lepiej wykonaną. To o czymś świadczy! Nawet jeśli założymy, że jakość jest identyczna, to dlaczego mamy płacić dużo więcej za dokładnie to samo?

Pamiętaj o tym, że na szczęście nie każda firma dolicza sobie coś ekstra, tylko dlatego, że jest to produkt ślubny! 🙂 I bardzo się z tego cieszę, że można kupić coś dobrej jakości za rozsądną cenę.

Przykład zaproszenia ślubnego za 1 zł:

przykład taniego zaproszenia ślubnego za 1zł

Reakcja gości

Jak wspomniałam wcześniej goście byli zachwyceni, a co najlepsze – wielu z nich do tej pory trzyma na półce nasze zaproszenia jako pamiątkę 🙂 Jest to bardzo urocze i wzruszające! Warto było porównywać i wybrać dobrą jakość, zamiast ślepo sugerować się ceną. W dodatku mój mąż był bardzo zadowolony z ceny zaproszeń, jakie wybrałam 😉 Po prostu WOW! Planując wesele i podchodząc do tego z rozsądkiem, naprawdę można zorganizować je tak, jak chcemy i to za rozsądną cenę!

Opinie Panien Młodych

Postanowiłam o opinie zapytać kilka znajomych, które są już po ślubie i również znalazły firmę, z której zamówiły zaproszenia w rewelacyjnej cenie. Jedna z nich przyznała, że na początku chciała zamówić zaproszenie za 8 zł (w modnym ostatnio stylu BOHO), ale kiedy otrzymała próbkę zaproszenia w tym samym stylu z innej firmy, to stwierdziła:

Nigdy w życiu nie dam 8 zł za zaproszenie, skoro można kupić takie samo za 2 zł”

Rozsądne podejście, prawda?

Inna koleżanka zamówiła tanie zaproszenia i jaka jest jej opinia?

Super jakość za naprawdę niską cenę, zamówiłam foto-zaproszenia, a niektórzy z gości trzymają je teraz na półce, co na początku mnie zaskoczyło – później MEEEEGA ucieszyło i jestem wciąż dumna z moich zaproszeń!!”

Po takich opiniach utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie tylko ja tak uważam, a goście nie chwalili zaproszeń jedynie z grzeczności. Poza tym jeśli by się im nie podobały, to nie trzymaliby ich wciąż u siebie w domu 🙂 Prawda?

 

Na koniec pytanie, które zadawałam sobie podczas wyboru zaproszeń, a teraz zadam je Wam:

Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać…? 🙂

I z tym Was zostawię!

Może Ci się spodobać