120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Suknie Ślubne

Jak dobrać bieliznę do sukni ślubnej?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Porady eksperckiej udzieliły Małgorzata Mizik oraz Anna Sawicka z Salonu Ślubnego CHLOE

Wybór sukni ślubnej jest jednym z najprzyjemniejszych etapów podczas planowania ślubu. Kiedy zakup sukni mamy już za sobą, przychodzi czas na dodatki. Jednym z ważniejszych dodatków ślubnych jest bielizna. I tutaj zazwyczaj Panny Młode zachodzą w głowę – jaką bieliznę wybrać : czy seksowną czy może praktyczną?

Z doświadczenia doradzam praktyczną. Seksowną zostawmy na noc poślubną. Bielizna pod suknię ślubną musi być perfekcyjnie dobrana. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy zakupie odpowiedniej bielizny to nieznajomość własnego rozmiaru. Najlepiej na profesjonalny dobór udać się do salonu bielizny, gdzie można przymierzać na miejscu dostępne fasony i rozmiary, a przede wszystkim liczyć na fachową pomoc brafitterki. W naszym salonie większość sukni jest tak skonstruowana, że Panna Młoda nie musi zakładać biustonosza, ponieważ standardowo w gorsety wszyte są już miseczki. Jeżeli Klientka chciałaby uzyskać efekt pełniejszego biustu dodatkowo wszywamy wkładki tzw. push-upy. I tutaj mamy problem rozwiązany. Posiadaczkom większego biustu zawsze proponujemy zakup odpowiedniego biustonosza.

Dobór bielizny w dużej mierze zależy od rodzaju sukni jaki wybierzemy. Jeśli zdecydowałyśmy się na suknię z zakrytym dekoltem lub z ramiączkami tutaj nie będzie problemu z doborem odpowiedniego fasonu. W sklepach znajdziemy różne fasony biustonoszy od zbierających push up’ów przez fasony modelujące na większy biust. Jeśli zdecydowałyśmy się na suknię bez ramiączek koniecznie będzie nam potrzebny biustonosz typu strapless, który stabilnie uniesie biust bez dodatkowego podtrzymania ramiączkami, musi być on głęboko wycięty, aby miseczki nie wychodziły spod gorsetu. Dla posiadaczek większego biustu marzących o sukni z odkrytymi ramionami, dobrze sprawdzą się biustonosze z odpinanymi ramiączkami, które są dodatkowo wzmacniane przez boczne fiszbiny, posiadają wyższy mostek i są zapinane na cztery haftki.

 

 Oprócz odpowiedniego rozmiaru ważny jest też kolor. Moim zdaniem najbardziej bezpiecznym kolorem jest kolor cielisty.

Wiadomo, że sam biustonosz to nie wszystko. I tutaj nasuwa się pytanie jakie majtki? Szczerze doradzamy swoim Klientkom bezszwowe, cieliste figi lub stringi. Wiem, że daleko im do zmysłowych koronek, ale świetnie sprawdzają się przy dopasowanych sukniach. Dodatkowo kolor cielisty nie będzie się odznaczał pod suknią, czyli nie będzie obawy, że na zdjęciach widoczne będą majtki. Suknie, które mają obszerne spódnice z dużą ilością halek nie wymagają tak ascetycznej bielizny, tutaj wychodzę z założenia , że praktycznie możemy założyć wszystko.

Podsumowując bielizna ślubna musi być wygodna i taka, aby Panna Młoda czuła się w niej komfortowo.

Małgorzata Mizik i Anna Sawicka

CHLOE Salon Ślubny

CHLOE Salon Ślubny

ul. Partyzantów 13c/1

80-254 Gdańsk

tel. /+48/ 790 280 230

www.chloe.com.pl

https://web.facebook.com/chloesuknieslubne/

Może Ci się spodobać