120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Wywiady

'Dress, Love, Rock’n’Roll', czyli rozmowa z projektantką Agatą Wojtkiewicz

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

„Dress, Love, Rock’n’Roll”, czyli rozmowa z projektantką Agatą Wojtkiewicz

Co ją zainspirowało do powstania najnowszej kolekcji 4 A.M. LOVERS i jakie ma rady dla przyszłej Panny Młodej? O tym opowie Agata Wojtkiewicz, znana polska projektantka mody, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Skąd pomysł na tworzenie sukni ślubnych? Jakie jest źródło Pani inspiracji?

Jestem otwarta na to, co mnie otacza, obserwuję szeroko rozumianą modę i kierunki, jakimi podąża. Suknia ślubna, która powstaje pod moim okiem to przede wszystkim spełnienie mojej wizji, jak również kwintesencja modowych trendów. Inspiracją do powstania najnowszej kolekcji 4 A.M. LOVERS był klimat paryskich kawiarni i wizja młodej pary, która „wymyka” się nad ranem z własnego przyjęcia weselnego, żeby w końcu tylko we dwoje spacerować pustymi jeszcze ulicami miasta i móc nacieszyć się sobą. W swych projektach staram się sprostać oczekiwaniom nowoczesnych, wymagających kobiet, mając tym samym na względzie zasadę: w kreacji, którą na siebie wkładam, mam się czuć pięknie i swobodnie. Suknie nie mogą przytłoczyć osobowością, ale muszą być fantastyczną podstawą do stworzenia stylizacji ślubnej czy wieczorowej w zgodzie z temperamentem i upodobaniami kobiety.

Dla jakich kobiet Pani projektuje? Czy uważa Pani, że wybór sukni ślubnej odzwierciedla charakter kobiety?

W moich projektach nie ma miejsca dla księżniczkowych kreacji. Znajdziemy delikatne koronki, sukienki typu „halki”, kuszące idealnie układającym się na ciele tkaniną czy odsłoniętymi plecami. Odważne i mocno odkryte suknie na cienkich ramiączkach eksponują dekolt, ramiona i talię. Z kolei głębokie rozcięcia biegnące wzdłuż nogi sprawiają, że sukienki są wygodne, nie krępują ruchów, a przy tym pozwalają stworzyć sensualny look. Swoje projekty kierują do niezależnych, odważnych, pewnych siebie i swoich atutów dziewczyny, które w dniu ślubu pragną podkreślić suknią swój charakter, a nie chować się pod sztywnymi gorsetami, halkami czy stelażami.

Co według Pani jest znakiem rozpoznawczym marki AGATA WOJTKIEWICZ?

Bez wątpienia marka AGATA WOJTKIEWICZ kreuje nowoczesny wizerunek panny młodej. Nasze suknie charakteryzują się perfekcyjnymi krojami i zgodnością z aktualnym trendami. Stawiamy na sensualne i zmysłowe projekty. Wierzymy, że suknia powinna być odzwierciedleniem osobowości i temperamentu panny młodej. Wysmakowany wybór koronek Sophie Hallette, ekskluzywne krepy czy jedwabne tiule zawsze stanowią punkt wyjścia do moich projektów. W najnowszej kolekcji 4 A.M. LOVERS do swoich projektów dodałam szczyptę romantyzmu. Efekt? Romans uwodzicielskiego negliżu sukni z tajemniczością kobiecego ciała.

Zazwyczaj widzimy już finalny efekt, a jak wygląda sam proces twórczy? Jak długo trwa przygotowanie projektu, wybór odpowiedniej tkaniny?

Proces twórczy rozpoczyna się od określenia wstępnej koncepcji kolekcji. Następnie pojawiają się pierwsze szkice, które na bieżąco są modyfikowane i udoskonalane. Z czasem wstępna koncepcja nabiera już szerszego wymiaru łącząc w sobie szczegółowe opisy konkretnych elementów danego projektu sukni. Aż przychodzi moment pełnego zadowolenia i 100% pewności, że właśnie to chciałam pokazać.

Bardzo ważne są dla mnie tkaniny. Tylko jedwab jest w stanie najlepiej oddać piękno sukni, podkreślić sylwetkę kobiecego ciała, a przy tym cudownie współgra z każdym ruchem panny młodej, jest przy tym wygodny i daje niesamowite poczucie komfortu. Dlatego wyjeżdżam na zagraniczne targi tkanin, na których spotykam się z dostawcami z całego świata. Bazuję na jedwabnych krepach, szyfonach, satynach. Zaufaniem darzę koronki z francuskiej manufaktury Sophie Hallette. Wśród sukni z mojej kolekcji jest jedna, która w całości została wykonana z tej samej koronki, którą miała na swojej sukni Księżna Kate Middleton.

Kolejny etap powstawania sukni to nadzorowanie nad prawidłowym sporządzenie szablonów, czyli przełożeniem rysunków, na wykroje, z których powstaną suknie. Proces twórczy to pewnego rodzaju burza mózgów, która odbywa się w mojej głowie. Każdy etap to wiele rozmów, wymiana uwag, spostrzeżeń, ewentualnych poprawek, zmian. Wszytko po to, by efekt finalny był po prostu genialny.

Czy jest jakaś suknia, która najbardziej zapadła Pani w pamięci lub zajęła wyjątkowe miejsce w Pani sercu?

Suknia ślubna to opowieść o kobiecie, miłości, spotkaniu i stylu. Każda panna młoda jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ jest inna. Odmienne oczekiwania, wyobrażenia, stają się dla mnie niesamowitym wyzwaniem, któremu pragnę sprostać. Wspólnie rozpoczynamy piękną historię i za każdym kolejnym razem jest mi niezmiernie miło, że mogę stać się jej częścią. Każdą pannę młodą wspominam ciepło, a tym bardziej kiedy po ślubie otrzymuję sygnały w postaci telefonów, wiadomości, że w sukni mojego projektu czuły się zjawiskowo i zachwyciły wszystkich oraz że efekt końcowy przerósł ich najśmielsze oczekiwania, dziękując tym samym za współpracę. Nie da się ukryć, że to bardzo miłe. Dla takich słów, warto jest projektować.

Kilka rad dla przyszłej Panny Młodej, która szuka swojej wymarzonej sukni ślubnej…

Jak mawiała Carrie Bradshow: Precz z zasadami, ja kieruje się emocjami. To hasło powinno towarzyszyć każdej pannie młodej przy wyborze najważniejszej sukni – sukni ślubnej. Ślub to nie jest dzień, w którym warto iść na kompromisy. Panna młoda powinna pamiętać o swoim wyczuciu stylu, o tym co kocha i co ją definiuje.

Nie pozwól by cokolwiek popsuło Ci humor tego dnia, a już na pewno nie suknia ślubna. Dress, Love, Rock’n’Roll – Agata Wojtkiewicz

Agata Wojtkiewiczwielokrotnie wyróżniana w konkursach Złota Nitka MTŁ i Złota Fastryga MTP. Nominowana do tytułów Damy Sukcesu (2005) oraz Projektanta Roku (2005, 2006). Zwyciężyła w konkursie Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award, organizowanego przez British Council i Ambasadę Brytyjską, w którym nagrodą jest obecność na London Fashion Week. Zaprezentowała swoją kolekcję na Fashion Week Poland. Kolekcja „6 AM” obecna była także podczas Vienna Fashion Week 2011. Zaprezentowała swoją kolekcję w finale pierwszej polskiej edycji ‘Top Model’. Współpracowała przy tworzeniu kreacji dla Magdy Mołek przy pierwszej edycji ‘Tańca z gwiazdami’. Prezentowała kolekcje w magazynach Donna Collezioni, ELLE, ZWIERCIADŁO, IN STYLE, VIVA! MODA, SUKCES (Źródło: www.agatawojtkiewicz.pl)

 

 

www.agatawojtkiewicz.pl 

https://www.instagram.com/agatawojtkiewicz/

https://www.facebook.com/agatawojtkiewiczatelier

 

 

 

 

 

 

Może Ci się spodobać