120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Na co lubią narzekać goście weselni?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Na co lubią narzekać goście weselni?

Ślub i wesele, to taki czas, który chcemy spędzić w gronie bliskich nam osób. Zadowolenie rodziny i przyjaciół jest dla nas niezmiernie ważne, prawda? Jest to jeden z powodów przedślubnego stresu, ponieważ chcemy, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Przygotowując wesele, należy jednak pamiętać o tym, że powinniśmy je robić po swojemu! Nie da się wszystkim dogodzić – zawsze znajdą się osoby, którym jakiś element naszego wesela nie będzie całkowicie odpowiadać (albo wszystko 🙂 ).

Na co najczęściej narzekają goście – chcesz wiedzieć? Zapraszamy do artykułu!

Data

Pierwsza rzecz, na jaką mogą narzekać Wasi goście – zawsze przytrafia się tak, że Wasza data akurat komuś niezbyt odpowiada, z różnych powodów: problem z urlopem, plany wyjazdowe, inne zobowiązania np. nauka do egzaminu albo tak prozaiczne rzeczy, jak ważny mecz w telewizji 🙂

Nie da się tego uniknąć całkowicie, ale można zminimalizować – poprzez wybranie daty, która nie pokrywa się z feriami, sezonem urlopowym, świętami oraz ważnymi wydarzeniami sportowymi. 😉

Miejsce wesela

Nasza sala weselna również może być tematem do narzekań, z przeróżnych powodów – jej odległość od kościoła, wygląd, brak ogrodu, opinia… Nie możecie w żaden sposób ustrzec się od krytyki, ponieważ każdy ma swój gust i pewne upodobania. Często ludzie opierają swoją opinię na tym co usłyszeli od kogoś – sąsiadka Twojej cioci była kiedyś na weselu na Waszej sali weselnej i stwierdziła, że jedzenie jej nie smakowało. No cóż, bardzo prawdopodobne, że Twoja ciocia będzie się sugerować jej opinią, nawet zanim spróbuje Waszego menu weselnego. 🙂 Rzeczy, z których mogą być niezadowoleni goście weselni, a które są związane z salą weselną to: zbyt śliski parkiet taneczny oraz problemy z klimatyzacją. Warto na to zwrócić uwagę.

Wydatki

Nie da się ich uniknąć – jak wiadomo, jest to dosyć drażliwy temat. Każdy z gości chce się przecież ładnie ubrać, zrobić profesjonalny makijaż oraz fryzurę, słowem – każdy chce się dobrze prezentować, szczególnie jeśli jest to jego jedyne lub nieliczne wesele w roku. Dodatkowo dochodzą koszty związane z dojazdem oraz prezentem dla Was, Młodej Pary 🙂 To już jest sporo, prawda? Dlatego nikt z gości nie będzie zadowolony z dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków w dniu wesela, np. płatne piwo w barze. Postarajcie się w miarę możliwości zorganizować gościom transport lub nocleg w hotelu. Jeśli wiecie, że sporo Waszych gości lubi piwo, dajcie im taką możliwość bez dodatkowych opłat. Wiadomo, że i tak każdemu nie dogodzicie, ale chociaż zminimalizujecie sytuacje, w których goście mogą się poczuć mało komfortowo.

Wiecie, że ktoś ma trudną sytuację materialną? Podczas wręczania zaproszeń ślubnych możecie zasugerować, że nie oczekujecie prezentu – często ze względu na problemy finansowe wiele osób albo rezygnuje z uczestnictwa albo musi sobie odmówić wielu rzeczy, co psuje im nastrój i radość z Waszego dnia…

Usadzenie gości

W szczególności, jeśli wybraliście winietki, możecie być pewni, że nie traficie z miejscem usadzenia w czyjś gust. Z drugiej strony brak winietek może spowodować zamieszanie, co również staje się powodem do narzekań. Przeczytaj więcej o tym czy warto wybrać winietki.

Jedzenie

Na przykład brak posiłków wegańskich, wegetariańskich itp.. Skargi mogą być również na sam smak jedzenia. No cóż, nic tym nie możesz zrobić – trudno wybrać dania, które będą smakować wszystkim 150 osobom 🙂 Powodem do narzekań może być również sam sposób podania przystawek, na przykład na szwedzkim stole – do tej pory jest to dosyć kontrowersyjny temat wśród wielu ludzi.

Muzyka

A to przerwy za długie, a to za krótkie. A muzyka nie taka – za wolna, za szybka. DJ? Beznadzieja, co to za wesele bez zespołu. Zespół? Najlepsze piosenki są w oryginale!

Jak widać powyżej – wszystko może się nie spodobać, prawda? Repertuar, tempo grania i robienia przerw, wokal lub brak zespołu. Nic na to nie poradzicie – przecież wybierając zespół lub DJ’a staracie się wybrać coś, według Was, najlepszego. Coś, co Wam się podoba.

 

Zabawy weselne

Zmuszanie do zabaw lub organizowanie ich zbyt odważnych, może w rezultacie nie spodobać się wielu gościom. Czasy, kiedy jest się zmuszanym podczas zabawy do picia alkoholu czy rozbierania się zaczynają odchodzić do lamusa. Ludzie cenią swój komfort i intymność, wolą zabawy łagodniejsze, subtelniejsze i z klasą . 🙂 Co prawda, wszystko zależy od zaproszonych gości, ale pamiętajcie o tym, aby nikogo nie zmuszać do zabawy!

Wasza nieobecność lub brak czasu

Wyobraźcie sobie, że przychodzicie na wesele do znajomych. Świetnie się bawicie. Jeden taniec, drugi taniec, kilka odpoczynków przy stoliku i dalej zabawa…Chcielibyście zatańczyć z Państwem Młodym, porozmawiać…Ale zaraz, zaraz – gdzie się podziała Para Młoda?

Jest to częsty grzech Pary Młodej. Znikanie na plener na 3 godziny nie jest niestety dobrym pomysłem i jeśli uważacie, że goście tego nie zauważą, to jesteście niestety w błędzie. Goście, idąc na Wasze wesele, oczekują, że porozmawiacie z nimi, chociaż przez chwilę. Wasza obecność na sali jest niezmiernie ważna, to w końcu Wy jesteście gwiazdami wieczoru!

Jest bardzo trudno wygospodarować czas w tym dniu, ale warto się postarać z każdym zamienić chociaż słowo :-). Nie ma nic gorszego, niż przyjść na wesele jako gość i nie mieć nawet żadnego kontaktu z gospodarzami. Warto mieć do na uwadze. 🙂

 

Mimo wszystko, pamiętajcie – nie warto za bardzo przejmować się opinią innych! Na  świecie zawsze byli, są i będą malkontenci, którzy uwielbiają narzekać i krytykować wszystko wkoło.  Uwzględnijcie potrzeby gości, lecz nie róbcie niczego wbrew sobie! 🙂

 

Może Ci się spodobać