120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Opieka dla dzieci podczas imprezy, czyli animator zabaw na weselu!

obrazek autora kamil | 3 kwietnia 2019

Fanaberia czy niezbędny zabieg? Obecność dzieci podczas ślubu i wesela nikogo raczej nie dziwi. Nawet to, że przy najważniejszych punktach imprezy jak na przykład pierwszy taniec, krojenie tortu, czy też przemowy młodych, dzieci wprost biegają po całym parkiecie, krzyczą i ganiają się, też raczej nikogo nie dziwi. A co gdyby tak, nie odwracać uwagi od młodych zachowaniem brzdąców, albo gdyby nie psuć występu tanecznego, do którego para młoda przygotowywała się przez kilka tygodni? Jedni uznają to za normalne zachowanie, inni skrytykują. Ważna jest jednak kwestia : czy rodzice bawią się, pilnując dzieci na weselu? 🙂 Każdy rodzic chyba zna odpowiedź na to pytanie… 🙂 Kochamy nasze dzieci, ale nie oszukujmy się, każdemu przyda się chwila wytchnienia od ciągłego spoglądania gdzie jest i co robi nasza pociecha.

Opieka nad dziećmi na weselu

Właśnie w takim momencie z pomocą przychodzą animatorzy zabaw, czyli osoby wykwalifikowane, pedagodzy, którzy zajmują się dziećmi na co dzień. Wiek dziecka nie ma znaczenia, bo firma, która ma doświadczenie w uczestnictwie w takich imprezach, zaproponuje Wam dwóch lub trzech animatorów. Jeden zajmie się starszakami, drugi maluszkami. Chodzi o to, żeby zadbać o jak największy komfort zarówno gości uczestniczących w przyjęciu weselnym, ale także Pary Młodej, która nie musi martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych.

Organizacja ślubu i wesela krok po kroku, czyli kiedy należy zarezerwować animatora

W Niezbędniku Panny Młodej stworzyliśmy specjalne miejsce na notatki i wpisanie szczegółów dotyczących cen, zaliczek, godzin pracy, kontakt a także miejsce na porównanie ofert różnych firm zajmujących się opieką dzieci na weselu. Proponujemy znaleźć animatorkę zabaw na około 3 miesiące przed ślubem. Oczywiście, jeżeli będziecie mieli czas wcześniej, warto poczytać opinie na różnych forach ślubnych, zapytać znajomych czy już korzystali z takich usług, wejść na stronę danej firmy i obejrzeć reportaże z odbytych już wydarzeń lub najlepiej spotkać się z daną osobą lub firmą i zdecydować czy powierzycie pociechy swoich gości w ręce danej firmy.

Zabawy dla dzieci na weselu

Według doświadczonych animatorów ogromnym powodzeniem cieszy się chusta Klamzy, czyli taka wielka ogromna chusta, składająca się z kolorowych trójkątnych kawałków materiału, zszytego w formie dużego koła. Obszyta jest mocną taśmą z uchwytami do trzymania. To świetny sposób na integracje grupy. Widziałam też, że taka chusta wykorzystywana jest podczas zabaw dla dorosłych i także cieszy się dużym powodzeniem i porządną dawką śmiechu. Kolejnymi atrakcjami są bańki mydlane, kalambury lub warsztaty modelowania baloników. Do tego dochodzą jeszcze : malowanie buziek, wata cukrowa, fontanna czekoladowa, przejażdżki dziecięcymi samochodami, konkursy i wiele zabaw integracyjnych. Bardzo często dzieci obdarowywane są także nagrodami za udział w konkursach.

Dopilnowanie dzieci przy posiłkach podczas wesela

Bardzo często w kąciku zabaw dla dzieci, zorganizowane są także stoliki dla najmłodszych, gdzie panie opiekunki dbają o to, aby najmłodsi mieli przerwę w zabawach i nie byli głodni. Oczywiście w każdym momencie rodzice mogą odwiedzić swoją pociechę i samemu ją nakarmić  albo po prostu pobawić się w kąciku zabaw. Jeżeli dorośli chcą na przykład poszaleć na parkiecie, to dzieci z pewnością nie będą miały nic przeciwko, bo będą się w tym czasie świetnie bawić ze swoimi rówieśnikami.

Spanie najmłodszych w noc weselną

Zdarza się, że Para Młoda zamawia na prośbę swoich gości opiekę całonocną dla dzieci. Niektóre z firm zajmujących się opieką dzieci na weselu, posiadają łóżeczka turystyczne i dmuchane materace. Taki zestaw rozkładany jest w specjalnie przygotowanej do tego sali. Do tego są także kocyki i poduszeczki. Każdy może przynieść ze sobą swój zestaw. Wtedy panie odpowiedzialne za zabawę najmłodszych, pilnują dzieci także w nocy. Najczęściej jednak najmłodsze pociechy odbierane są przez rodziców około godziny 23.

Organizacja dnia wesela i udział dzieci w uroczystości

Jeżeli dzieci mają swój osobny kącik to zwykle spędzają tam całą imprezę. Czas mija im bardzo szybko ze względu na ilość zabaw i angażujących atrakcji. Wszystko jest zależne od ustaleń z Parą Młodą . Czasami dzieci pojawiają się podczas trwania imprezy na głównym parkiecie i wtedy na przykład puszczana jest jakaś specjalna muzyka, dedykowana najmłodszym. Organizowana jest wtedy animacja dla dzieci na parkiecie. To też bardzo fajna opcja zabawy dla najmłodszych. Bardzo często do najmłodszych dołączają także starsi i efektem są bolące od śmiechu brzuchy wszystkich zgromadzonych. Przecież nie chodzi o to, żeby dzieci w ogóle nie było widać. Chodzi o to, żeby odciążyć rodziców i dać im szansę na zabawę. Jak widać, często zabawa najmłodszych przeplata się z zabawą dorosłych, ale w sposób zorganizowany.

Planowanie weselnego budżetu, czyli koszt animatora zabaw

Koszt zależy jak zwykle od wielu czynników, między innymi od tego czego oczekuje Para Młoda. Ile godzin będzie na miejscu firma zajmująca się opieką dzieci. Ile dzieci będzie na weselu. Ilu animatorów będzie potrzebnych do tego, żeby jak najlepiej zaopiekować się najmłodszymi. Jakie atrakcje będą zapewnione najmłodszym. Czy opieka nad dziećmi będzie obowiązywała także w nocy. Cena zależy także od lokalizacji, województwa, oraz od tego czy firma będzie musiała dojeżdżać i ile km. Pytań jest wiele, ważne żeby dopasować wszystko do Waszych oczekiwań oraz klimatu imprezy. Średni koszt to około 1200 zł. Wszystko zależy od podanych powyżej czynników. Cena może wzrosnąć lub się zmniejszyć.

Zachęcam Was bardzo gorąco do zaangażowania takiej osoby, która zajmuje się opieką najmłodszych. Wasi goście mogą bawić się całą noc, więc będą zadowoleni. Wy też czujecie się spokojniej i nie martwicie się o bezpieczeństwo najmłodszych. Cała uwaga gości będzie skupiona na Was. I ostatni argument, że zadowolone będą przede wszystkim dzieci ! Jak wiemy kochają się bawić i płatać figle. Warto jednak pamiętać, że w Waszym tym dniu nie ma miejsca na psikusy. Dobrze, żeby wszystko było dobrze zaplanowane i szło zgodnie z planem, bez dodatkowych niespodzianek. Oczywiście należy zastanowić się czy ilość dzieci jest dostateczna do tego, żeby zatrudniać animatora zabaw, bo jeżeli macie małą ilość maluchów, to też nie ma sensu generować kosztów. Ale jeżeli ilość dzieci jest powyżej 10, to warto się nad tym zastanowić.

Może Ci się spodobać