120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Prośba o błogosławieństwo DIY

Oryginalna prośba o błogosławieństwo dla rodziców - zrób ją samodzielnie!

obrazek autora Izabela | 22 maja 2018

Autor: Andżelika Stocka

Potrzebne materiały:

Podwójna ramka na zdjęcia (lub dwie pojedyncze i 2 małe zawiasy do ich połączenia),
Karta grubego, samoprzylepnego papieru ozdobnego,
Wstążki materiałowe o dwóch szerokościach (np. 1,5 i 4 cm),
Wydrukowany napis, np. „Kochani Rodzice” w kształcie owalu lub innego podłużnego kształtu,
Wydrukowane tekst prośby na dwóch kartkach (wielkość dopasowana do ramki),
Farba do drewna,
Cienki pędzelek,
Cyrkonie do ozdoby w różnych rozmiarach,
Nożyczki,
Klej typu Kropelka,
Nakrętka od słoika,
Zapałka,
Taśma dwustronna,
Wodny papier ścierny,
Pędzel do oczyszczenia ramki z pyłu.

Jak należy wykonać prośbę?

1. Przygotuj odpowiednio ramkę. Najpierw „otwórz” tył i wyciągnij szkło (możesz je wykorzystać później do czegoś innego, ponieważ tutaj nie będzie potrzebna). Zmatów ramkę a następnie dobrze zbierz cały pyłek za pomocą pędzla. Pomaluj ramkę na wybrany przez siebie kolor. Ja wybrałam biały, ponieważ najlepiej pasował do reszty ozdób i do okazji. Tyłu malować nie musisz, ponieważ i tak będzie on zaklejony. Zostaw do wyschnięcia i powtarzaj do otrzymania pożądanego krycia.

2. W czasie kiedy ramka będzie schła przygotuj pozostałe potrzebne rzeczy.
Ozdobny papier wytnij na wielkość obu ramek. Ja wybrałam szary papier o powłoce matowej jakby materiałowej (szczerze to nie wiem jak on się nawet nazywa).
Z szerszej wstążki zrób kokardę (filmiki jak zrobić kokardę jest pełno na youtube). Z cienkiej wstążki odetnij dwa fragmenty do długości trochę dłuższej jak przekątna ramki.

3. Jeśli masz dwie oddzielne ramki, przykręć zawiasy do pierwszej ramki, później przyczep całość do drugiej ramki.

4. Kiedy ramka wyschnie umieść jedną kartkę z prośbą włóż w pierwszą ramkę, drugą kartkę do drugiej. [.] Załóż tył ramki. Teraz kiedy złożysz ramki tak, aby były „zamknięte” tył pierwszej ramki będzie służył za przód całej prośby o błogosławieństwo, drugi tył pozostanie tyłem.

5. Do cieńszej wstążki przyklej kilka kawałków taśmy dwustronnej tak, aby nie wystawała poza wstążkę. Przyklej odpowiednio (po przekątnej) do ozdobnej kartki, końce wstążki przyklej do klejącej się części ozdobnego papieru. Tak przygotowany ozdobny papier przyklej do tyłu ramki. W taki sam sposób przygotuj tył drugiej ramki.

6. Do ramki, która będzie służyła za przód prośby o błogosławieństwo przyklej na dwustronną taśmę kartkę z napisem „Kochani Rodzice”, tuż wyżej przyklej przygotowaną wcześniej kokardę z szerokiej wstążki.

7. Wylej odrobinę kleju np. w nakrętkę od słoika i za pomocą zapałki nakładaj w małej ilości na cyrkonie. Następnie przyklejaj w dowolne miejsca, aby przyozdobić prośbę o błogosławieństwo. I GOTOWE!

PAMIĘTAJ: żeby ramka się nie skleiła, daj jej bardzo dobrze wyschnąć (najlepiej kilka dni), albo po prostu pozostaw na noc a następnie włóż pomiędzy obie ramki czystą kartkę papieru, w ten sposób ramka z ramką się nie sklei.

Autor: Andżelika Stocka

Autor: Izabela

Może Ci się spodobać