120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Paznokcie na wesele - hybrydowe czy żelowe?

obrazek autora kamil | 11 kwietnia 2018

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka kobiety. Zniszczone dłonie zdradzają nasz wiek. W pielęgnacji ciała ręce powinny odgrywać taką samą rolę jak twarz czy włosy. Są odsłoniętą częścią ciała i wiele osób zwraca na nie uwagę. Niejednokrotnie spotkałam się z sytuacją, gdy kobiety starają się ukryć swoje dłonie, ponieważ „zapomniały” o kremie do rąk i podstawowym manicure.

Na szczególne wyjście, czyli na wesele temat paznokci wymaga dodatkowego omówienia. Piękne, wypielęgnowane paznokcie z lekkim połyskiem wyglądają ładnie i… poprawnie. Ale na własny ślub albo jako gość weselny warto zainwestować trochę więcej czasu i pieniędzy.

Doświadczenia

Te z pań, które miały do czynienia z eksperymentami na paznokciach mogą mieć różne doświadczenia i opinie w zależności od tego czy zabieg był wykonywany samodzielnie czy w dobrym salonie przez doświadczoną manikiurzystkę. Sama korzystam z takich usług i uwierzcie mi, umiejętności osoby wykonującej zabiegi na paznokciach są ekstremalnie różne w różnych gabinetach. Dlatego popytajcie znajomych – również mężczyzn poddających się manicure (to bardzo popularny ostatnio zabieg u panów), nie tych co słyszeli, ale tych, którzy regularnie korzystają z takiej usługi o efekty, ceny i stopień zadowolenia.

Bez względu na to czy i na który zabieg się zdecydujecie, zapewniam warto przynajmniej spróbować . Zanim podejmiecie taka decyzję trzeba się zastanowić, co wybrać.

Różnica pomiędzy hybrydą a żelem

Polega na stosowaniu innych preparatów i technice wykonywania zabiegów. Efektem stosowania obu zabiegów jest, przy prawidłowym ich wykonaniu, przywrócenie lub nadanie paznokciom żądanego kształtu.

Efekt wizualny w obu przypadkach będzie podobny. Zadbane, błyszczące paznokcie wyglądają po prostu ładnie i czysto.

Obydwa zabiegi można wykonywać na zdrowej płytce paznokcia, ale również na osłabionej kruchej i łamliwej.

Do utrwalania preparatów w obu przypadkach używa się lampy UV.

paznokcie na ślub żel czy hybryda

Zalety i wady paznokci żelowych i hybrydy

Znam kobiety, które od kilku lat bez przerwy używają lakierów hybrydowych lub żelu bez uszczerbku dla zdrowia i urody paznokci. Naprawdę jest to możliwe, gdy manicure robiony jest umiejętnie. Znam też takie, które musiały zrezygnować, ponieważ ich ciało reagowało alergią- naskórek na opuszkach łuszczył się i swędział, a paznokcie wywijały się w górę. Spotkałam się twierdzeniem, że paznokcie po tych zabiegach się rozdwajają. Otóż według mnie rozdwajają się z zupełnie innego powodu. Raczej istnieje przyczyna wewnętrzna, czyli brak witamin i mikroelementów w organizmie lub nadmierne stosowanie różnych detergentów (w tym mydeł i szamponów) oraz brak nawilżania, czyli przesuszenie płytki. Warunkiem zachowania zdrowych i pięknych paznokci jest stosowanie odpowiednich technik, preparatów i narzędzi do usuwania, zmiany lub uzupełniania odrostów. W obu przypadkach możemy stosować dodatkowe zdobienia w postaci kryształków, brokatu czy innych wymyślnych świecidełek.

Czas zabiegu to 60-90 minut. Przy dodatkowych zdobieniach trochę dłużej. Zaletą jest to, że od razu wkładamy rękawiczki i zapinamy guziki, co przy normalnych lakierach jest niewykonalne.

Pielęgnacja

NIGDY NIE ŚCIĄGAMY HYBRYDY ANI ŻELU NA SIŁĘ. Ponieważ w ten sposób na pewno uszkodzimy płytkę i możemy doprowadzić do zakażenia. Powinna to zrobić osoba doświadczona, z odpowiednimi umiejętnościami, używając odpowiednich preparatów do usuwania żelu i hybrydy.

Ręce kilka razy dziennie smarujemy dobrym kremem nawilżającym, a wieczorem wokół paznokcia i na skórki wcieramy specjalną oliwkę.

Paznokcie żelowe

ZALETY – żel jest twardszy, a co za tym idzie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Stwarzamy dodatkową mocną warstwę na paznokciu. Możemy również nadbudować złamany lub uszkodzony paznokieć lub wydłużyć na specjalnej formie nadając pożądany kształt. Nakładanie żelu wymaga wprawy, żeby paznokieć wyglądał naturalnie, nie był zbyt gruby albo „pomarszczony”. Żel utrzymuje się dużej niż hybryda. Spotkałam się również z sytuacją, gdy nadłamany paznokieć uratowano żelem, ale pokryto lakierem hybrydowym, różnicy nie było widać, ale to już naprawdę wyższa szkoła umiejętności. Zaletą jest również możliwość samodzielnej zmiany koloru pomiędzy zabiegami.

WADY- zdejmowanie żelu jest inwazyjne i niestety uszkadza nieco płytkę paznokcia, preparat musi zostać spiłowany. Jeśli tylko uzupełniamy odrosty nie jest to takie niebezpieczne, ale wymaga wprawy. Odrost jest bardziej widoczny niż przy hybrydzie, ponieważ paznokieć żelowy zwykle jest trochę grubszy. Uzupełnienie go w niewidoczny sposób jest dość skomplikowane. Pigmentacja również pozostawia wiele do życzenia. Żele mogą być kolorowe lub bezbarwne i pokrywane zwykłym lakierem, który niestety nie jest trwalszy niż na normalnej naturalnej płytce.

paznokcie na wesele żel hybryda

Paznokcie w hybrydzie

ZALETY– to w zasadzie zwykły lakier, tyle że niesamowicie odporny na uszkodzenia i ścieranie. Nałożenie i zdjęcie nie uszkadzają płytki. Do nałożenia preparatu należy płytkę tylko bardzo delikatnie zmatowić bloczkiem polerskim. Dobrze odtłuszczony paznokieć trzyma lakier przy codziennych czynnościach bez rękawic ochronnych do czterech tygodni. Istnieją różne odtłuszczacze, mocniejsze i słabsze i ich zastosowanie ma wpływ na trwałość lakieru. Lakiery hybrydowe posiadają przepiękną pigmentację i ogromną gamę kolorystyczną. Ponadto większość posiada doskonałe nabłyszczenie. Ostatnio na rynku pojawiły się lakiery magnetyczne, a ich efekt jest znakomity. Osobiście uważam, że stosowanie manicure hybrydowego to jedyny skuteczny i nieinwazyjny sposób na zapuszczenie paznokci. Paznokcie hybrydowe wyglądają naturalnie.

WADY– konieczność wykonywania zabiegów w okresach trzech, maksymalnie czterech tygodni z powodu odrostów i ścierania się zdobienia. Nie da się tą metodą wydłużyć paznokci, ale zapuścić nosząc hybrydę, jak najbardziej. Raz położony preparat nie da się poprawić aż do następnego zabiegu, nie można go również zmyć, a tym samym zmienić koloru czy ozdobić wzorkami pomiędzy jednym a drugim malowaniem.

paznokcie na ślub hybryda

Właściwy wybór

Bez względu na to, który typ manicure zostanie wybrany konieczne jest przeprowadzenie próby co najmniej dwa miesiące przed ślubem. Pozwoli to na wyeliminowanie ewentualnych uczuleń i pozwoli przetestować jakość preparatów, ponieważ podobnie jak określone podkłady czy pudry do makijażu u jednych się sprawdzą, a u innych nie.

Jeżeli raz otrzymasz naprawdę profesjonalną usługę, nigdy już nie będziesz martwić się o swoje paznokcie.

Może Ci się spodobać