120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Pierwszy Taniec w 2019 roku - 10 porad - Lista utworów

obrazek autora kamil | 3 kwietnia 2019

Pierwszy taniec dla wielu par wydaje się być bardzo trudny i właściwie już na samą myśl serce szybciej bije. Mam kilka wskazówek na to, co zrobić aby ograniczyć stres podczas tego występu oraz co zrobić, żeby czerpać przyjemność z tańca, a nie traktować go jako smutny obowiązek. W Niezbędniku Panny Młodej znajdziecie rozdział poświęcony Pierwszemu Tańcowi. Możecie porównać oferty usługodawców, możecie wpisać termin pierwszej lekcji, zaliczkę, opcje wybranych utworów oraz odhaczyć wykonane próby w wysokich butach , w treningowej spódnicy ślubnej a także próbę generalną.

Przed Wami 10 porad eksperta:

1. Wybierajcie profesjonalne szkoły tańca, które mają doświadczenie w uczeniu par młodych.

Szkoły tańca wiedzą co się dobrze sprawdzi podczas występu i mają przygotowane miejsce z lustrami. Unikaj ofert nauki tańca w domu lub na sali gimnastycznej. Niedostosowanie miejsca, na przykład brak luster, wykładzina, uniemożliwi Wam skorygowanie błędów. Może być tak, że cena w profesjonalnej szkole będzie nieco wyższa, ale doświadczenie instruktora i profesjonalne podejście do Waszego występu jest bezcenne. Liczy się pewność, że uda się zachwycić gości i będziecie dobrze czuli się na parkiecie. Najlepiej wybrać miejsce, które specjalizuje się w Kompleksowym przygotowaniu Par Młodych do Pierwszego Tańca.

2. Zastanówcie się nad piosenką.

Wybierzcie piosenkę, której lubicie słuchać, która w jakiś sposób przyjemnie Wam się kojarzy. Może to być piosenka związana z Waszym poznaniem, może z Waszą historią. Może jest jakiś utwór, który wyjątkowo porusza Wasze serca. Prześlijcie swoje propozycje instruktorowi. Wspólnie podejmiecie decyzje, który utwór najlepiej nadaje się na Pierwszy Taniec. Jeżeli kompletnie nie macie pomysłu na to co chcielibyście zatańczyć, ani jaką muzykę wybrać poproście o pomoc doświadczonego instruktora, który prześle Wam listę utworów, zaproponuje taneczne rozwiązanie, które będzie dla Was najlepsze.

www.organizer-slubny.pl

3. Nie zostawiajcie nauki tańca na ostatnią chwilę.

Rozpocznijcie przygotowania taneczne dostatecznie wcześnie. Warto zapisać się na ogólny kurs tańca, podczas którego nauczycie się podstawowych kroków, prowadzenia partnerki, obrotów. Następnym krokiem będzie zapisanie się na indywidualne lekcje, podczas których będziecie przygotowywać się już pod kątem wybranego tańca i piosenki. Przygotowanie do pierwszego tańca należy rozpocząć na około 3 – 4 miesiące przed ślubem. Jeżeli oboje nie czujecie się najlepiej w tańcu, to mimo wszystko warto zapisać się na kilka lekcji, żeby do zwykłego „ z nogi na nogę” dodać prosty obrót partnerki, wychylenie, jakąś pozę, żeby choć trochę uatrakcyjnić te kilka minut, kiedy wszyscy będą na Was patrzeć.

4. Przychodźcie przygotowani na zajęcia.

Na początku ćwiczcie w swobodnych ubraniach i butach sportowych. Z czasem dziewczyny, ćwiczcie w butach na obcasie. Nie muszą być to dokładnie buty ślubne, choć warto też zrobić w nich próbę, żeby zobaczyć czy są śliskie, czy nie są zbyt wysokie. Na próby tańca można przychodzić w butach, które mają taką samą wysokość jak te ślubne, żeby znaleźć równowagę podczas obrotów i wychyleń. Mam patent na to jak ochronić nowe buty przed porysowaniem, wystarczy okleić je specjalną taśmą. 🙂 Profesjonalnie przygotowany instruktor posiada także spódnicę ślubną oraz koło. Taniec w stroju przypominającym suknie ślubną jest absolutnym Must Try ! Panowie nagle nie widzą nóg dziewczyn, nie są przekonani gdzie dokładnie powinni postawić krok, zdarza się też, że dziewczyny zaczepią obcasem o falbanę spódnicy i trzeba wiedzieć jak się wtedy zachować, żeby się zbytnio nie zestresować. W stresie wszystko się może zdarzyć, ale trzeba być na to po prostu przygotowanym.

5. Warto zainwestować w profesjonalne buty taneczne.

Nie jest to obowiązek, ale jeżeli z jakiegoś powodu Twoje buty ślubne nie są stworzone do tańczenia, albo wyczuwasz pewien dyskomfort stawiając kolejne kroki walca, to zamów sobie profesjonalne buty taneczne. Na rynku jest duży wybór takiego obuwia. Buty możesz wykorzystać także podczas późniejszej części imprezy, tak byś mogła szaleć na parkiecie do białego rana.

Fot. Adam Ludwik Photography

6. Przebierz się na pierwszy taniec.

Tutaj znowu, nie ma takiego obowiązku, ale coraz częściej obserwujemy, że dziewczyny wybierają taką opcję. Zwykle ma to miejsce przy utworach bardzo dynamicznych, podchodzących pod klimat rock&rolla, ale także przy utworach bardzo lirycznych typu rumba. Wszystko po to, by strój nie krępował ruchów. Cóż nie wszystkie suknie ślubne, które oszałamiająco wyglądają stworzone są do tańca. Panowie także mogą zrzucić marynarkę, nieco rozpiąć koszulę, podwinąć rękawy i na przykład założyć kamizelkę oraz trampki. Wszystko zależy od pomysłu na występ.

7. Zainwestujcie w dodatkowe atrakcje podczas Pierwszego Tańca.

Aby uatrakcyjnić pierwszy taniec można zastosować wytwornicę dymu, która nadaje efekt tańczenia w obłokach i jeżeli nie jesteście królami parkietu, przykryje to Wasze niedoskonałości. A jeżeli radzicie sobie świetnie, to tym bardziej nada to bajkowy klimat. Innymi atrakcjami mogą być bańki mydlane, fontanny z zimnymi ogniami lub confetti.

8. Ćwiczcie w domu

Taniec warto ćwiczyć nie tylko pod okiem instruktora, ale też w domu lub ogrodzie. Chodzi o to, żebyście już na parkiecie nie myśleli o krokach i o tym co dalej w układzie, ale o tym, że jesteście tam razem, że to Wasz dzień, że jesteście głównymi bohaterami tego pięknego wydarzenia. Tak na prawdę wystarczy kilka minut dziennie na powtórzenie kroków, a uwierzcie mi, że od razu widać efekty.

9. Wykonajcie próbę generalną

Warto przeprowadzić próbę generalną w miejscu imprezy. Pary często przyjeżdżają na miejsce przyjęcia dzień lub dwa dni przed ślubem. Jest to idealny czas, żeby zrobić próbę generalną tańca. Dzięki temu możecie już ocenić, gdzie się ustawić by rozpocząć taniec, gdzie będzie obrót, w którą stronę zakończyć unoszenie, jak daleko można od siebie odejść, żeby mieć czas w muzyce na powrót. Dzięki temu poczujecie się o wiele spokojniej i swobodniej już podczas występu w dniu imprezy.

www.organizer-slubny.pl

10. Uśmiech

Uśmiechajcie się. Nawet najpiękniejszy układ zatańczony z nerwowym liczeniem pod nosem, będzie wyglądał gorzej, niż prosty układ, ale z uśmiechem i luzem na twarzy.

Poniżej lista utworów, które w sezonie 2019 będą królować, niektóre są nowe, a niektóre z nich już
znacie, to są po prostu klasyki, które zawsze dobrze sprawdzają się podczas Pierwszego Tańca.

1. Shostakvich – Second waltz
2. Jessie Ware – Say You love me
3. Paweł Domagała – Weź nie pytaj
4. Calum Scott – You are the reason
5. Jasmine Thompson – Willow
6. Sylwia Grzeszczak – Kiedy tylko spojrzę
7. Zbigniew Wodecki – Oczarowanie
8. Anna Karwan – What the world needs now
9. Ed Sheeran – Perfect
10. John Legend – All of me

 

Może Ci się spodobać