120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Fotografia Ślubna

Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Kiedy emocje już lekko opadły po wszystkich ślubnych przygotowaniach, nadchodzi w końcu chwila na ślubną sesję! Zdjęcia są jedną z pamiątek Waszego wielkiego dnia, utrwalają one najpiękniejsze momenty i ulotne chwile. Każdy marzy, aby mieć taką pamiątkę ze ślubu, którą z radością pokaże swoim bliskim oraz powiesi w swoim domu na ścianie.

Zastanawiasz się w jaki sposób przygotować się do takiej sesji? Nasz artykuł z pewnością Wam pomoże!

Kiedy i gdzie zorganizować sesję ślubną?

Wiele par decyduje się na sesję ślubną w innym dniu niż sam ślub, a powodów takiej decyzji jest wiele. Chwile spędzone z bliskimi są bezcenne i czas weselnej celebracji bardzo szybka mija. Po drugie, warto połączyć swoją podróż poślubną z sesją. Dzięki temu nie dość, że będziecie mieć pamiątkę związaną ze ślubem, to jeszcze dodatkowo Wasze oczy będą cieszyć przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach. Będzie też to dodatkowa pamiątka z podróży.

Jeśli jednak chcecie mieć sesję w Polsce, to warto wybrać miejsce, które będzie spójne z Waszą stylizacją. Na przykład styl boho czy rustykalny idealnie wpasuje się do zdjęć w lesie lub na łące. Na pewno dużym plusem wykonania zdjęć ślubnych w innym dniu niż sam ślub jest to, że kiedy pogoda Wam nie sprzyja, możecie przełożyć sesję na inny dzień.

Ustalcie wspólną wizję z fotografem

Sesja ślubna jest wynikiem współpracy Pary Młodej z fotografem, tak więc na początku warto ustalić styl Waszej sesji zdjęciowej oraz jakie macie oczekiwania i wizję efektu końcowego. Ważne, aby wizja fotografa zbiegała się z Waszą, tylko wtedy będziecie mieć pewność, że będziecie zadowoleni.

Jeśli nie macie pomysłu na swoją sesję, to poproście o pomoc swojego fotografa, który na pewno coś zaproponuje, na przykład ciekawe miejsce, które ma już sprawdzone i wie, że dobrze wygląda w kadrze.

Wybierzcie akcesoria

Warto pomyśleć o oryginalnych akcesoriach lub gadżetach, dodatkach, które podkreślą Waszą osobowość oraz dodadzą urokowi Waszym zdjęciom. Po prostu sprawią, że będą niepowtarzalne i spersonalizowane. Jeśli bukiet wciąż wygląda świeżo, to warto go zabrać ze sobą, można również pomyśleć o parasolce, kocyku, balonach lub o gadżetach, które mają dla Was jakieś znaczenie, kojarzą się z Waszym związkiem. Tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia! Jedyne, o czym należy pamiętać to fakt, aby nie przesadzić i kierować się zasadą, że: czasem mniej znaczy więcej.

W dniu sesji

Przed sesją …. pamiętajcie, aby coś zjeść i być wypoczętym! Zdjęcia mogą trwać kilka godzin, trzeba do tego doliczyć czas na dojazd. A przecież nikt nie chce mieć zdjęć ze zmęczoną i niezadowoloną miną, prawda? Warto dodatkowo zainwestować w profesjonalny makijaż fotograficzny, który nie „zgubi”się na zdjęciach, a przy zbliżeniu będzie perfekcyjnie wyglądał… Pamiętajcie o Waszych akcesoriach oraz o butelce wody, która na pewno będzie wybawieniem, szczególnie w upalne dni.

Słuchajcie wskazówek fotografa

Profesjonalny fotograf zapyta Was lub po prostu zauważy, jeśli nie mieliście wcześniej styczności z pozowaniem przed aparatem. To nic wielkiego! Wiele par nigdy wcześniej tego nie robiło, więc nie ma problemu się stresować na samo słowo „pozowanie”. Naprawdę warto słuchać rad fotografa podczas sesji, ponieważ to on widzi Was „z boku” oraz wie jak to będzie wyglądało finalnie. Niektóre pozy mogą wydawać się dla was dziwne albo sztuczne, jednak warto zdać się na doświadczenie osoby, która robi Wam zdjęcia. Dodatkowo dobrze, jeśli co jakiś czas będziecie robić krótkie przerwy na to, aby odpocząć oraz by na bieżąco śledzić kadry w aparacie fotografa. To sprawi, że sami zobaczycie co chcielibyście poprawić lub czego Wam jeszcze brakuje.

Bądźcie po prostu sobą!

Mimo pozowania, pamiętajcie o tym, aby być sobą i dodać coś od siebie do tej sesji. Tylko Wasze autentyczne emocje i wrażliwość sprawią, że zdjęcia będą wzbudzać podziw, uśmiech na twarzy lub wzruszenie. Kiedy wszystko, co robicie będzie zbyt sztuczne i nie będzie widać Waszych charakterów oraz emocji, to uwierzcie, że przełoży się to na finalny efekt. Kiedy się uśmiechacie – róbcie to całą twarzą. Pokażcie, że naprawdę jesteście szczęśliwi!

Może Ci się spodobać