120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Rzeczy, które powinnaś powiedzieć swojej świadkowej przed ślubem

obrazek autora kamil | 29 września 2017

Rzeczy, które powinnaś powiedzieć swojej świadkowej przed ślubem

 

Twoja świadkowa odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko w dniu Twojego ślubu, ale także w miesiącach planowania i przygotowań do niego. Prawdopodobnie będzie miała wiele zadań z nimi związanych, ale na pewno też chcesz, aby sama była dobrze przygotowana. Mając to na uwadze sprawdź, o czym powinnaś poinformować świadkową przed ślubem.

– Powiedz, że bardzo chciałabyś aby przygotowała Twój wieczór panieński.

Rzecz niby taka oczywista, a bardzo często świadkowa nie ma o tym pojęcia. Zakładając, że wybrałaś na świadkową kogoś, kto jest Ci bliski, ta kobieta powinna wiedzieć jakie zabawy i jakie rozwiązania na wieczorze panieńskim będą Cię satysfakcjonowały. Jeśli nie, ustal to z nią wcześniej – w przeciwnym razie, mimo że jesteś domatorką, kochającą spokój, kocyk i koty, na Twojej imprezie możesz spotkać faceta przebranego za sexy policjanta, który zrobi przed Tobą striptiz. Czasami siostra, mama lub druhny Panny Młodej chcą przejąć kontrolę nad tym wieczorem – powinnaś o tym uprzedzić swoją świadkową.

– Powiedz jej czy potrzebujesz jej podczas ślubnych zakupów.

Jest to kwestia niezwykle ważna, jeśli Twoja świadkowa mieszka dosyć daleko od Ciebie. Musi mieć wystarczającą ilość czasu, aby wziąć wolne w pracy, aby kupić bilety i wszystko zaplanować, by pomóc Ci w przedślubnych wyborach.

– Powiedz jej o nadprogramowych obowiązkach

Chcesz aby Twoja świadkowa wygłosiła toast na weselu, aby przeczytała czytanie w Kościele, zaśpiewała Ci piosenkę, pokazała jakiś swój talent? Uprzedź ją o tym! Ona sama będzie tego dnia dosyć zestresowana, wszak wiele oczu skieruje się podczas Waszej imprezy zaraz po Was, na nią. Dodatkowy stres może skończyć się katastrofą. Uszanuj też to, że niekoniecznie będzie chciała zrobić którąś z rzeczy wymienionych powyżej – nie każdy czuje się na tyle swobodnie by występować publicznie. W końcu świadkowa to też Twój weselny gość, chcesz też by się świetnie bawiła na Twojej imprezie, prawda?

– Powiedz, od której jej potrzebujesz w dniu ślubu

I powiedz jej to na tyle wcześniej, aby mogła sama zaplanować sobie wizytę u fryzjera czy makijażystki, jeśli Ty jej tego nie zapewniasz. Chcesz by pomagała Ci w ubieraniu sukni, wspierała? Musi o tym wiedzieć, gdyż te czynności ze względu na obecność fotografa i kamerzysty, powtarzanie ujęć będą dłuższe niż normalnie.

– Powiedz jej o stylu ślubu

Jeśli planujecie wesele w jakimś konkretnym stylu i zamierzacie się w nim ubrać, nie zapomnijcie powiadomić o tym świadków! Nie ma nic gorszego niż świadkowa niedopasowana do Panny Młodej. Na zdjęciach bardzo często będziecie występowały razem. To samo tyczy się sytuacji gdy zamierzasz założyć suknię inną niż tradycyjna, długa i biała. Poproś świadkową o skonsultowanie z Tobą wyboru jej stroju. Świadkowa musi wyglądać pięknie, ale nie może swoim strojem przyćmić Ciebie!

-Zapytaj ją, o jej preferencje

Jeśli świadkowa jest Ci bardzo bliska, zapytaj ją o to jak widzi siebie w tej roli. Może zamiast miniatury Twojego bukietu w Kościele lub USC wolałaby ozdobną bransoletkę z kwiatem lub dekorację do włosów? Może też chciałaby założyć kreację do ziemi, ale wstydzi się o to zapytać? Ciągnij ją nieco za język!

– Powiedz jej ile to będzie kosztować

Od świadkowej oczekujemy, że weźmie udział we wszystkich wydarzeniach związanych ze ślubem czyli zdjęciach, przygotowaniach, wieczorze panieńskim, plenerze. Zapowiedz jej z góry, w ile wypraw w różne miejsca jest zaangażowana, co może pomóc w ustaleniu budżetu. Jeśli masz jakieś wymagania odnośnie jej stroju, zapowiedz że np. pokryjesz częściowo jego koszty.

Świadkowa to nieodłączny element każdego wesela, warto zadbać o to by była zadowolona ze swojej obecności i towarzyszenia Wam podczas tego pięknego dnia. Wprowadź ją w niego, a obie będziecie bardzo zadowolone z Waszej „współpracy”.

Może Ci się spodobać