120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Sale Weselne

Rzeczy do rozważenia, zanim wybierzecie salę weselną

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Rzeczy do rozważenia, zanim wybierzecie salę weselną

Sala weselna jest podstawą przygotowań do ślubu, to często od niej uzależniamy swoją datę oraz wybór kolejnych usługodawców. To również od niej często zależy jaki kolor lub motyw przewodni wybieramy. Przed wyborem miejsca dla tak ważnego wydarzenia, jakim jest wesele, należy zadać sobie kilka pytań i rozważyć pewne rzeczy. Jakie? Zapraszamy do artykułu!

Gust

Na pierwszym miejscu – bo najważniejszy! Przede wszystkim szukajcie sali takiej, jaka się Wam podoba. Musi być dla Was wyjątkowa i uosabiać Waszą wizję! Nie ma sensu nawet interesować się lokalami, które nie spełniają Waszych wymogów estetycznych. Cóż z tego, że może on znajdować się w dogodnej lokalizacji oraz zmieścimy się w budżecie, jeśli to nie będzie TO. Wizja wesela jest ważna! Niektóre Panny Młode lubią styl rustykalny, inne wolą eleganckie pałace. Każdy ma swój gust i nim należy się kierować. Zdaj się również na swoją intuicję – jeśli od razu coś Wam się nie spodoba, to powinna zapalić się Wam czerwonka lampka, że może to nie jest miejsce na Wasze wesele.

Lokalizacja

Istotne, aby lokal nie znajdował się zbyt daleko do kościoła/USC – na pewno goście nie będą zadowoleni jeśli po uroczystości będą musieli spędzić dwie godziny w drodze do sali. Zadbajcie o to, aby logistyka dla Waszych bliskich była ułatwiona.

Budżet

Nie ma się co oszukiwać, budżet jest bardzo ważny i ograniczy on pole Waszych poszukiwań. Ustalcie wcześniej ile maksymalnie jesteście w stanie wydać na idealną salę, a później szukajcie! Podczas uzgadniania budżetu na salę, ważne, aby najpierw zorientować się w realiach, jakie panują. Przejrzyjcie oferty, popytajcie znajomych. Nie sztuką jest ustalić nierealny budżet, a później nie móc znleźć nic sensownego. Oczywiste jest to, że każdy by chciał wydać jak najmniej, jednak musiscie spojrzeć prawdzie w oczy i ustalić taką kwotę za jaką naprawdę możecie znaleźć salę, która Was zauroczy. Pamiętajcie, że z roku na rok ceny „za talerzyk” rosną (tak jak i ceny wszystkich usługodawców), więc jeśli ktoś miał wesele rok przed wami, to normlane, że zapłacił mniej!

Liczba gości

Podczas szukania sali ważną informacją jest to, ile osób ona pomieści. Pomoże to Wam z góry skreslić kilka pozycji, których nie ma sensu nawet oglądać – szkoda czasu na salę, w której nie pomieszczą się Wasi goście. Nie możecie też kalkulować liczby osób, które na pewno nie przyjdą i szukać mniejszej sali. Chyba nie po to kogoś zapraszacie, aby liczyć że ta osoba się nie pojawi? A co, jeśli frekwencja dopisze? Szukajcie sali zgodnej z liczbą ZAPRASZANYCH osób! 🙂 Pamiętajcie, że sali szukacie dużo wczęsniej, a goście będą potwierdzać przybycie około 2 miesiące przed Waszą datą ślubu. Lepiej, aby sala była większa, niż był tłok i niezręczna sytuacja.

Co jest zawarte w cenie

Ważne, aby dokładnie dowiedzieć się co konkretnie zawiera się w cenie za tzw. „talerzyk”: ile dań ciepłych, ile przystawek, ciasta, owoce, tort, dekoracje, pokrowce na krzesła, kwiaty itp. Często cena może być kuszące, ale kiedy nagle okazuje się, że musicie dodatkowo zamówić tort, dopłacić za dekoracje, to cena za osobę zmienia się diametralnie!

Klimat/charakter wesela

Charakter Waszego wesela również powinno być podpowiedzią podczas szukania sali. Czy będzie to tradycyjne wesele, a może skromniejsze przyjęcie bez muzyki i tańców? W drugim przypadku wielkość parkietu nie ma znaczenia. Jeśli zależy Wam na wykwintnym jedzeniu, zwróćcie uwagę na menu i wypróbujcie kilka dań. A może liczycie na wspaniałe drinki? Sprawdźcie zdolności barmana!

Otoczenie

Zwróćcie uwagę nie tylko nie samo wnętrze lokalu, lecz również na jego otoczenie, szczególnie jeśli nie wyprawiacie wesela zimą czy późnią jesienią. Goście podczas wesela lubią pospacerować na świezym powietrzu czy posiedzieć na tarasie. Dobrze, jeśli lokal jest otoczony zielenią i ma duży ogród, to duzy atut – nie dość, że pięknie się prezentuje na zdjęciach, to goście mogą tu odpoczać, proozmaiać, a dzieci pobawić!

Możlwiość noclegu

Jeśli zapraszacie gości z daleka powinniście zapewnić im transport albo nocleg – wtedy musicie szukać restauracji z hotelem. Takie lokale dodatkowo często oferują apartament dla nowożeńców 🙂

Szczegóły

Zwróćcie uwagę na detale, takie jak klimatyzacja, parkiet – czy nie jest zbyt śliski, czy jest możlwiość wybrania konfiguracji stolików, czy cena w umowie może ulec zmianie… Nawet sam kontakt z menagerem restauracji dużo Wam powie o organizacji: czy ma dla Was czas, oraz czy jest otwarty n Wasze pomysły i propozycje.

Opinie w internecie

Nie przywiązujcie do nich dużej uwagi, ponieważ zadowolony klient często nie zostawia po sobie śladu, natomiast ten niezadowolony napisze 10 negatywnych komentarzy. ALE! W każdym komenatarzu może być ziarno prawdy i weźcie pod uwagę informacje, jakie zostały zawarte w ocenach. Jesli często pojawia się zarzut np. co do jedzenia, to może faktycznie jest coś nie tak?

Szukając sali pamiętajcie, aby ocenić ją pod wieloma kryteriami i na spokojnie w domu przemyśleć albo rozpisać plusy i minusy danego lokalu. Na spotkanie z menagerem warto mieć również przygotowane pytania, jakie chcecie zadać – często zdarza się, że o coś nie zapytamy, a dopiero po fakcie przypominamy sobie pytania. Karteczka z pytaniami temu skutecznie zapobiegnie, a przy okazji możecie sobie zanotować najważniejsze informacje!

 

Może Ci się spodobać