120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Fotografia Ślubna

Sesja buduarowa – celebracja kobiecości. Twój przedślubny must have!

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

O sensualnych sesjach kobiecych mówi się ostatnio coraz częściej. Jest to nie tylko wspaniały prezent dla przyszłego męża, ale i dla samej siebie! Czym właściwie jest sesja buduarowa, po co ją robić i jak się do niej przygotować? Zapraszamy do artykułu, w którym odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

 

Sesja buduarowa, czyli jaka?

 

Wyobraźcie sobie stylowe wnętrze apartamentu, do tego zmysłowa koronkowa bielizna lub gorset… Fotograf, który uchwyca piękno Twojej kobiecości… Taka jest właśnie sesja buduarowa – sensualna, ultrakobieca i klimatyczna! Nie należy mylić takich zdjęć z aktami czy sesjami erotycznymi, buduarowe wbrew pozorom nie mają z nimi nic wspólnego. Tu, w sesji buduarowej, fotograf skupia się na tym, aby wydobyć z Ciebie jak najwięcej zmysłowości, piękna i siły, która drzemie w każdej z nas!

 

Efekty takiej sesji przedstawiają kwintesencję kobiecości w szlachetniej oprawie. Czy jest coś piękniejszego od kobiecego ciała, przedstawionego z szacunkiem, ale i sensualnością?

fot. Basia Kożuszek

Dlaczego warto?

 

Przede wszystkim warto choć raz w życiu zrobić taką sesję dla samej siebie – na pamiątkę. Pomyśl, jak miło będzie za kila, kilkadziesiąt lat spojrzeć na swój wizerunek, który został profesjonalnie uwieczniony i wyeksponowany z jak najlepszej strony. Po drugie, na pewno nabierzesz poczucia własnej wartości! Dobry fotograf będzie wiedzieć w jaki sposób ująć sylwetkę tak, by wyglądała ona jak najkorzystniej oraz, aby wydobyć z Ciebie samo piękno. Pamiętaj – to zadanie fotografa, abyś na zdjęciach wyglądała jak milion dollarów!

 

Pomyśl również o tym, że jest to świetny pomysł na prezent dla przyszłego męża – który mężczyzna nie chciałby dostać takich zmysłowych zdjęć, na których prezentuje się jego ukochana kobieta? Taki podarunek jest gwarantem zachwytu u Twojego mężczyzny.

 

No i w końcu – chyba warto w życiu próbować nowych rzeczy, prawda? Taka sesja na pewno będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą i doświadczeniem!

 

Jak już zauważyłaś, wynika z tej sesji wiele korzyści. Teraz pewnie zastanawiasz się nad pewną kwestią, o której wiele kobiet myśli, czyli…

 

A co, jeśli nie jestem szczupła i moja sylwetka nie mieści się w obecnych kanonach piękna?

 

Jak wyżej zostało wspomniane – to jest zadanie fotografa, aby podkreślić jedynie to, co sama chcesz ukazać. Zawsze przed taką sesją możesz, a wręcz powinnaś porozmawiać z fotografem o swoich wątpliwościach, dzięki temu później będziesz czuć się o wiele swobodniej, co przełoży się na jeszcze lepszy finalny efekt!

 

Dziewczyny, pamiętajcie, że nikt nie jest idealny i każdy ma jakieś kompleksy! Taka sesja ma właśnie pokazać to, co w Tobie najlepsze, na pewno fotograf nie będzie chciał ukazać tego, czego nie chcesz i się wstydzisz.

 

Doświadczony fotograf wie doskonale jak zabawić się światłem i perspektywą, abyś wyglądała jak najkorzystniej – więc bez obaw!

 

Jak się przygotować i w co się ubrać?

 

Przede wszystkim zastanów się w jakim wnętrzu chciałabyś mieć wykonaną taką sesję. Jeśli fotograf ma swoje atelier, przystosowane do takich sesji, to świetnie. Warto również wziąć pod uwagę hotelowe wnętrza oraz eleganckie apartamenty.

 

Przed sesją zadbaj o odpowiednią bieliznę – taka sesja to wspaniała okazja, by ubrać się w coś, na co normalnie nie miałabyś odwagi. Zmysłowe koronki, piękny gorset, szpilki… Taka sesja jest bardzo wyjątkowa i może być stylizowana, więc warto na tę okazję wybrać coś niecodziennego. Biżuteria, kwiaty, a może kapelusz? Czemu nie!

 

Pomyśl również o profesjonalnym makijażu oraz fryzurze. Makijaż powinien być mocniejszy, fotograficzny. Delikatny make-up szybko zgubi się na zdjęciach, jeśli masz bardzo stylową bieliznę, to dobrze, aby i makijaż z nią współgrał.

 

Warto przedyskutować z fotografem swoją wizję, a on na pewno doradzi i wspólnie wybierzecie coś, co będzie się cudownie prezentowało i pasowało do wnętrza oraz całego klimatu.

fot. Basia Kożuszek
fot. Basia Kożuszek

Czy zdjęcia będą upublicznione?

 

To kolejne pytanie, która na pewno pojawi się u Ciebie, jeśli już zdecydujesz się na tę wspaniałą pamiątkę, jaką jest sesja buduarowa. Otóż większość fotografów pozostawia tę kwestię klientce – jeśli wyrazi zgodę, sesja taka może trafić do publicznego portfolio. Możesz całkowicie nie wyrazić zgody lub wybrać tylko kilka zdjęć, które mogą zostać umieszczone np. na stronie internetowej Twojego fotografa. Wiele kobiet nie chce pokazywać swoich zdjęć, ponieważ pragnie zachować je tylko dla siebie i swojego mężczyzny. Pomyśl jednak nad tym, aby wybrać jedno, dwa, trzy zdjęcia, które według Ciebie mógłyby się pojawić publicznie.

 

Dlaczego?

 

Dzięki temu inne kobiety będą mogły poznać warsztat danego fotografa i może również zdecydują się na tę przygodę? Łatwiej wybrać taką sesję i osobę, która ma ją wykonać, jeśli widzimy efekty pracy. Kolejnym argumentem jest fakt, że zgadzając się na publikację, z pewnością wiele razy spotkasz się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Istnieje również szansa na to, że fotograf w ramach podziękowania podaruje Ci zniżkę na kolejne sesje.

 

Pamiętaj jednak, że fotograf nie powinien zmuszać Cię do tego, a decyzja musi leżeć po Twojej stronie, ponieważ sesja buduarowa jest sesją wyjątkową!

 

Fotograf czy fotografka?

 

Tak naprawdę wybór należy jedynie do Ciebie! Zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą wspaniale ująć piękno Twojego ciała. Przy podejmowaniu decyzji, powinnaś kierować się przede wszystkim doświadczeniem i podejściem fotografa. Jeśli czujesz, że będziesz krępować się w obecności mężczyzny-fotografa, lepszym wyborem jest kobieta-fotografka! Twój wstyd zostanie zminimalizowany, a dodatkowo ona, jako kobieta, doskonale zrozume Twoje wątpliwości.

 

Zrób prezent dla siebie i przyszłego męża!

Może Ci się spodobać