120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Fotografia Ślubna

Sesja narzeczeńska - dlaczego warto się na nią zdecydować?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Wybór fotografa na ten jeden wyjątkowy dzień jest bardzo trudny. Zanim podejmiecie decyzję, zastanawiacie się nad wyborem stylu, porównujecie oferty, spotykacie się żeby obejrzeć portfolio na żywo. Zdjęcia to często jedyna namacalna pamiątka, która zostaje nam po ślubie i weselu! Wiele par ma tę świadomość i właśnie dlatego przykłada ogromną uwagę do wyboru fotografa. Liczy się już nie tylko portfolio, ale i sposób komunikacji, osobowość fotografa, jego pasja i to czy potraf wzbudzić nasze zaufanie. Jak to wszystko sprawdzić? Jak przekonać się, że wybraliśmy odpowiednią osobę? Umówić się na sesję narzeczeńską.

Sesja narzeczeńska to nic innego jak sesja zaręczonych przyszłych Państwa Młodych, która odbywa się na kilka miesięcy przed ślubem.

Trwa zazwyczaj krócej niż sesja poślubna. Swoje pary porywam na maksymalnie 1,5h, bo zależy mi na tym, żeby takie pierwsze spotkanie z aparatem było przyjemne i nie trwało zbyt długo. Zarówno sesje narzeczeńskie jak i poślubne wykonuję zazwyczaj o wschodzie lub zachodzie słońca, bo taka pora gwarantuje nam złotą godzinę, czyli przepiękne złote i miękkie światło. Dla tych kilku niezwykłych promieni słonecznych warto jest wcześnie wstać i wybrać się na sesję. Podczas sesji, będziecie mogli poznać fotografa i sprawdzić czy dobrze się rozumiecie. Wiele par obawia się aparatu. Wielka lufa wycelowana prosto w twarz! Każdy mógłby się przestraszyć. Dzięki sesji narzeczeńskiej poczujecie się swobodnie przed obiektywem, oswoicie się z nową sytuacją. Szczególnie polecam osobom nieśmiałym i tym, które nie czują się komfortowo jako modele. Pracując z takimi osobami, często jestem w stanie doradzić jak mogą się ustawić, żeby wyjść korzystniej czy czego warto unikać. Dzięki temu na ślubie wychodzą dużo lepiej, czują się komfortowo i przede wszystkim nie unikają aparatu.

sesja narzeczeńska na polu lawendy

zdjęcie pary zakochanych

Nawiązując relację z fotografem, nie będziecie czuli, że zapraszacie na wasz wyjątkowy dzień zupełnie obcą osobę tylko dobrego znajomego. Fotograf to w zasadzie jedyna osoba, która będzie wam towarzyszyła przez cały dzień i pół nocy 😉 Będzie z Wami od przygotowań po oczepiny dlatego warto nawiązać przyjazną relację i mieć pewność, że możemy tej osobie zaufać. Decydując się na sesję, sprawdzicie, czy zdjęcia, które otrzymacie spełniają Wasze oczekiwania, czy zostały dostarczone w umówionym terminie i odpowiedniej jakości. Będziecie też mogli omówić co jest dla Was istotne i na co fotograf powinien zwracać szczególną uwagę. Dobra komunikacja jest szczególnie ważna, bo pozwoli osiągnąć efekt, który nawet po wielu latach wywoła łezkę wzruszenia.

Sesja narzeczeńska to również wspaniały czas dla Was, możecie się na chwilę zatrzymać spędzić razem niezwykłe chwile, które zostaną utrwalone na przysłowiowej „kliszy”.

sesja narzeczeńską zimą

kobieta na zdjęciu podczas sesji narzeczeńskiej w zimie

Taka pamiątka będzie dla Was wspomnieniem okresu narzeczeństwa, który dla każdej pary jest czasem magicznym! W związku z tym warto pomyśleć o ciekawej aranżacji sesji. Każdy szczegół ma znaczenie. To jak będziecie ubrani, jakie będziecie mieli dodatki sprawi, że zdjęcia będą miały to „coś”. Pomysł na sesję warto przedyskutować z fotografem, dzięki doświadczeniu doradzi Wam, co dobrze wychodzi na zdjęciach a czego unikać. Każdy czas na sesję jest dobry, ale początek roku czyli przełom zimy i wiosny cieszy się największą popularnością. Wynika to z tego, że fotografowie są poza wysokim sezonem i łatwiej jest im znaleźć czas na zrobienie takiej sesji. Wybranie lokalizacji na sesję może wydawać się trudne, ale warto wtedy pomyśleć o miejscach, które są dla was ważne. Może będzie to miejsce, w którym się zaręczyliście? Albo marzycie o sesji stylizowanej, wykonanej w jakimś wyjątkowym wnętrzu? Warto zadać sobie pytania i zastanowić się co ma być tłem Waszych zdjęć.

trzy zdjęcia narzeczonych podczas sesji na polu lawendy

Dobra rada dla przyszłych panien młodych:

Możecie spróbować skoordynować sesję narzeczeńską z próbnym makijażem. Zdjęcia nabiorą wyrazu, a Wy będziecie mogły przekonać się jak makijaż wygląda na zdjęciach. Warto pamiętać, że makijaż fotograficzny jest mocniejszy niż zwykły, dzięki czemu na zdjęciach jest lepiej widoczny. Zdjęcia będziecie mogli wykorzystać do podziękowań dla rodziców np. w formie pokazu slajdów albo użyć ich na zaproszeniach. Bardzo często spotykam się z prośbą par młodych o przygotowanie albumów ze zdjęciami z sesji dla rodziców. Zdjęcia wydrukowane w formie albumu, stanowią bardzo elegancką i ponadczasową pamiątkę.

lawenda w rękach narzeczonych

 

Cena sesji narzeczeńskiej jest również dużym atutem!

Wielu fotografów oferuje sesje narzeczeńską w bardzo atrakcyjnej cenie, właśnie po to, aby dać się poznać! Warto skorzystać z tej okazji bo zdjęcia będą miała dla Was dużo większą wartość niż cena, którą za nie zapłacicie. Cena sesji narzeczeńskiej jest też często dużo niższa niż cena sesji plenerowe poślubnej, dlatego wiele wybiera sesję narzeczeńską, a na sesję plenerową decyduje się w dniu ślubu. W Polsce w przeciwieństwie do innych krajów Europy sesje narzeczeńskie dopiero nieśmiało podbijają serca narzeczonych. Patrząc przez pryzmat doświadczenia jestem przekonana, że to tylko kwesta czasu, kiedy każda para będzie chciała mieć właśnie taką pamiątkę.

 AUTOR: Agnieszka Ożga-Woźnica
fotograf, retuszer
www.agnes.cc

narzeczeni zimą z balonami w kształcie serca

                                                     Śledź nas!


Facebook


Instagram


Pinterest

Może Ci się spodobać