120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Dekoracje Ślubne

Ślub i wesele w naturalnym stylu - zbiór rustykalnych dekoracji

obrazek autora kamil | 20 marca 2018

Ślub i wesele w naturalnym stylu – zbiór rustykalnych dekoracji

Od wielu lat dekoracje ślubne są bardzo ważnym elementem oprawy wyjątkowego dnia ślubu. Pary Młode wybierają spośród wielu możliwości i stylów. Marzeniem każdej Pary Młodej jest, aby w dniu ślubu otaczać się pięknymi i spójnymi dekoracjami.

Określenie stylu ceremonii i przyjęcia weselnego, znacznie ułatwia planowanie i organizację całego wydarzenia. Dlatego tak ważne jest, żeby dosyć szybko podjąć decyzję, w jakim klimacie będzie utrzymane przyjęcie ślubne i dopasowywać kolejne punkty do wybranej tematyki.

Dziś podpowiem jakie dekoracje wybrać na przyjęcie w stylu rustykalnym. Rustykalnym, czyli jakim? Wiejskim, sielskim, naturalnym, polnym. Przywodzącym na myśl wakacje na wsi, pełne kwiatów, owoców, drzew, stodoły pełnej siana, domowych wypieków i nalewek. Jest to styl bardzo mi bliski, mój ślub również odbył się właśnie w takim naturalnym klimacie.

Zapraszam do rustykalnego świata, odkryj naturalne dekoracje i zachwyć się nimi!

Zaproszenia

Doskonałym pomysłem na wprowadzenie gości w klimat przyjęcia jest wybór zaproszeń, które będą współgrały z dekoracjami.

rustykalne zaproszenia

naturalne zaproszenia

Miejsce

Styl rustykalny wymaga odpowiedniej scenerii. Przy wyborze miejsca ceremonii i przyjęcia weselnego dobrze jest kierować się nawiązaniem do natury, ludowości i tradycji. Najodpowiedniejsze miejsca to mały kamienny lub drewniany kościółek, plener, stary sad czy ogród. Przyjęcie można zorganizować w stodole, karczmie lub restauracji nawiązującej wystrojem do natury. Istotna dla podkreślenia klimatu jest duża ilość naturalnych materiałów, takich jak drewno, juta, koronki, rośliny, mech..

Kwiaty

Natura przeniesiona zostaje nie tylko w miejsca, ale także w dodatki. Na rustykalnych ślubach królują delikatne kwiaty. Mają przypominać te zerwane z łąki lub z ogrodu. Najlepiej, jeśli bukiet rustykalny nie ma regularnej formy. Kwiaty na rustykalne śluby często przewiązuje się koronką, rafią lub jutą. Oprócz bukietu Panna Młoda może zdecydować się na wianek. Kwiaty pojawiają się także w dodatkach Pana Młodego oraz druhny i drużby. Królują także w dekoracjach wnętrz.

rustykalne kwiaty

rustykalne dekoracje

Wnętrza

Zarówno w kościele, jak i w restauracji warto postawić na delikatność, zwiewność i prostotę dekoracji. Jeśli jest taka możliwość, zrezygnujmy z wszystkich błyszczących tkanin i przepychu. W kościele na pewno sprawdzi się skromna dekoracja, a na większe szaleństwa można pozwolić sobie w miejscu przyjęcia weselnego. Drewniane stoły przykryte bieżnikami z naturalnych tkanin. W roli dekoracji można wykorzystać słoiki i butelki ozdobione sznurkiem i koronką, małe skrzynki, latarenki, plastry drewna, koronkowe serwety. Na stołach oczywiście nie może zabraknąć kwiatów. Poza dekoracją stołów miejsce przyjęcia weselnego powinno być otulone ciepłym światłem świec i lampeczek. Do dekoracji można także wykorzystać chorągiewki, łapacze snów, wiaderka, stare walizki i skrzynki.

rustykalne dekoracje naturalne dekoracje rustykalny ślub wesele rustykalne

Plan rozsadzenia gości, winietki i karty menu

Praktycznym rozwiązaniem jest przygotowanie planu sali oraz winietek. Dzięki temu każdy gość czuje się ważny, wie, że na pewno nie zostanie rozdzielony z bliskimi w walce o miejsce, jak to czasami ma miejsce na weselach, na których nie ma winietek. Oprócz tego winietki mogą być elementem dekoracyjnym. Sama zawsze zwracam na to uwagę i potrafię bardzo zachwycić się nakryciem, serwetkami, czy winietkami. Pięknie przygotowane miejsca dla gości są gestem, który wskazuje na to, że goście są bardzo ważni dla Młodej Pary. Karta menu sprawia, że goście wiedzą jakie dania będą podawane przez cały czas trwania przyjęcia. Dzięki temu wiedzą, że może warto zostawić trochę miejsca w brzuchu na ulubioną potrawę, która będzie podawana w nocy. Nakrycia dla gości to także miejsce, w którym czekają na nich upominki.

rustykalny plan stołów

Podziękowania dla gości

Prawie na każdym weselu spotykamy się z sympatycznym zwyczajem obdarowanie gości weselnych małym upominkiem. Najczęściej jest to coś słodkiego lub pamiątkowy detal. W styl rustykalny bardzo dobrze wpisują się małe słoiczki lub buteleczki z ciekawą zawartością. Może być to miód, domowe przetwory, nalewki, herbaty, czy sól do kąpieli. Ciekawym pomysłem mogą być także drewniane podkładki pod kubki, czy sadzonki roślin. Pomysłów może być tak wiele ile Par Młodych. Podziękowania nabierają szczególnej wartości, jeśli są przygotowane własnoręcznie.

 podziękowania dla gości

Torty

Na naturalnym przyjęciu królować powinien lekki tort. Odpowiedni będzie naked cake lub tort pokryty tylko śmietaną. Do jego ozdoby warto użyć świeżych owoców i kwiatów. Powinno również się odpowiednio wyeksponować tort, np. ułożyć go na plastrze drzewa.

naked cake

Stoły tematyczne

Pomysłów na stoły tematyczne może być bardzo wiele, jednak najbardziej popularne są regionalne wiejskie stoły i słodkie bufety. Dekoracja takiego kącika również powinna nawiązywać do tematyki przyjęcia. Przy tworzeniu takie stołu warto wykorzystać duże szklane słoje, beczki, skrzynki, czy drewniane patery. Można także opisać smakołyki, wykorzystując motywy, które pojawiły się w całej poligrafii ślubnej.

tematyczne stoły weselne

rustykalny ślub

Inne

Naturalny motyw przyjęcia warto przenieść także na pozostałe dodatki, takie jak wieszaki na ślubne kreacje, pudełko na obrączki, księgę gości, a także otoczenie domu Pary Młodej i restauracji.

Podoba Wam się styl rustykalny?

Pamiętajcie, że ma też dodatkowy plus. Sporo dekoracji można wykonać samodzielnie przy niewielkim nakładzie kosztów. Styl naturalny może być stonowany i minimalistyczny, jak i tryskać feerią barw niczym kwiaty na łące.

Koniecznie dajcie znać czy skorzystacie, z któregoś z przedstawionych pomysłów!

Może Ci się spodobać