120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Suknie Ślubne

Ta jedyna, czyli jak uniknąć błędów podczas wyboru sukni ślubnej

obrazek autora kamil | 22 listopada 2017

Ta jedyna, czyli jak uniknąć błędów podczas wyboru sukni ślubnej

Suknia to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu patrząc z puntu widzenia panny młodej. Jedyna w życiu, ma być wyjątkowa. Pamiętaj jednak, że ma być wyjątkowa dla Ciebie. To Twój ślub, Ty pójdziesz w niej u boku swojego ukochanego i Ty masz czuć się niej piękna. Dlatego w poszukiwaniach należy zachować zdrowy rozsądek i kierować się kilkoma zasadami:

  1. Zły czas

Na zakupy wybierz czas, kiedy jesteś zrelaksowana i wypoczęta. Pospiech i zły nastrój po ciężkim dniu nie pomogą. Nic nie będzie Cię cieszyć i w niczym nie poczujesz się dobrze. Wybierz się na poszukiwania 7-8 miesięcy przed ślubem, najlepiej pod koniec roku, gdy wchodzą nowe kolekcje.

  1. Określ budżet

Często szukając sukni ślubnej wyobrażenie o jej kosztach jest błędne. Wyznacz sobie granicę, której nie chcesz przekroczyć +/- 10%. W salonach kupisz piękną nową suknię w kwocie 2500-6000 złotych. Wszystko zależy od kolekcji/projektanta, użytych tkanin i ozdób. Jeśli idziesz do atelier znanego projektanta zapłacisz o wiele drożej za to samo, co znajdziesz w większości salonów, znane nazwisko podnosi cenę. Na zagranicznych stronach internetowych znajdziesz oferty wykorzystujące zdjęcia znanych projektantów za 20% ceny oryginału, ale nie oczekuj, że to te same suknie. W konsekwencji wydasz niepotrzebnie pieniądze, a i tak trafisz do salonu szukając w ostatniej chwili ratunku. Używane suknie, których stan może być niezadowalający kupisz z ogłoszenia lub w komisie. Pamiętaj, że poprawki nie zawsze wychodzą dobrze, a koszty z tym związane mogą przekroczyć Twoje oczekiwania. Korzystając z outletu np. w przypadku wyprzedaży kolekcji pokazowych w salonie zachowaj dystans. Okazja cenowa może być strzałem w dziesiątkę, ale co będzie, gdy zobaczysz suknie z nowej kolekcji?

Pamiętaj, że oprócz sukni musisz kupić obuwie i niezbędne dodatki stylizacji np. welon i biżuterię oraz odpowiednia bieliznę.

  1. Wybór salonu ślubnego

Wybierz salon, który cieszy się dobrą renomą, nie tylko na podstawie opinii w Internecie, ale przede wszystkim zapytaj znajomych, którzy korzystali z usług tego salonu. Zwróć uwagę na ofertę salonu, przyjazny stosunek do klienta, kompetentną obsługę oraz czystość i estetykę. Zagubiona, nieprofesjonalna obsługa, mało zaangażowana lub przeciwnie, nadmiernie fałszywie zachwycająca się każdą założoną kreacją nie wróży nic dobrego.

  1. Fason, kolor, zły rozmiar

BARDZO ważna jest możliwość przymierzenia rodzaju sukni, o której marzysz. Jeśli wybierzesz suknię na podstawie zdjęcia i zlecisz jej uszycie możesz poczuć się w efekcie ogromnie rozczarowana, ponieważ suknia pięknie wyglądająca na modelce, w ogóle może nie pasować do Ciebie i Twojej sylwetki. Ponadto suknia uszyta według zdjęcia będzie tylko kopią i nigdy nie będzie wyglądać jak ta na zdjęciu.

Zastanów się, co najpiękniejszego jest w Twojej sylwetce i to powinna podkreślać suknia. Należy wziąć pod uwagę nie tylko noszony rozmiar, ale również budowę i wzrost. Suknia ma oddawać Twój charakter i wnętrze, ma Cię ubrać, a nie stworzyć przebierańca.

Powiedz w salonie, co chcesz ukryć i na jakich elementach Ci zależy. Jeśli tego nie wiesz, zaufaj konsultantce. Strój ślubny daleko odbiega od codziennej garderoby i nie musisz wszystkiego wiedzieć. Dobór koloru zależy od Twojego typu urody, ma go podkreślić, wydobyć naturalne piękno. Czas śnieżnobiałych strojów odszedł w przeszłość. Mierzona suknia powinna mieć rozmiar zbliżony do Twojego. Nie jesteś w stanie ocenić, jak będziesz wyglądać mierząc suknię o cztery rozmiary za małą, której nie możesz założyć na biodra, chyba że wspomożesz się zdjęciami katalogowymi. Zwróć uwagę na ciężar i wygodę sukni, spróbuj w niej usiąść, zrobić kilka tanecznych kroków, patrz, jak się układa w ruchu. Jeśli suknia ma tren, poproś o propozycje jego podpięcia i oceń czy to Ci odpowiada.

  1. Doradcy

Nie zapraszaj tych, których „wypada”, ale tych, którym ufasz. Zaproś ze sobą dwie (maksymalnie trzy) osoby, które maja podobny gust, są szczere i przede wszystkim zwracają uwagę na Twoje oczekiwania. Podczas przymiarki są zainteresowane Tobą, a nie własnym smartfonem i nie kierują się własnymi upodobaniami. Nie spełniaj oczekiwań mamy- ona już miała swój ślub, siostry o dwa rozmiary szczuplejszej, cioci, która uważa, że ma być biała księżniczka ociekająca złotem, podczas gdy Ty marzysz o prostej eleganckiej sukni z wyciętymi plecami. Słuchaj swojego serca, ono najlepiej podpowie.

  1. Co za dużo, to niezdrowo

Im więcej i dłużej będziesz oglądać i mierzyć suknie, tym większy śmietnik powstanie w Twojej głowie. Nadmiar informacji nie przybliży Cię do celu. Skup się na tym, co jest dla Ciebie ważne: cena, fason, rodzaje zdobień, wygoda.

  1. Warunki zakupu

Zadbaj o podpisanie umowy określającej dokładnie warunki zakupu, czas przymiarki, cenę i zaliczkę, kolor i wszystkie szczegóły sukni. Zapytaj o rabat, bez tego raczej nikt Ci go nie zaproponuje.

Może Ci się spodobać