120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Wystrój sali DIY

Wystrój sali weselnej – DIY

obrazek autora kamil | 27 marca 2018

Każda młoda para marzy o wyjątkowym przyjęciu weselnym, które nie tylko miło powspominać na zdjęciach czy ślubnym klipie, ale również o takim, które na długo zapadnie w pamięć gości. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wystrój sali weselnej DIY. Ponieważ większość rzeczy związanych ze ślubem i weselem mona zamówić, wszystkie przyjęcia stały się do siebie podobne, zwłaszcza jeżeli goście uczestniczyli w kilku weselach w tym samym lokalu.

Dekoracje weselne typu zrób to sam

Nadają imprezie wyjątkowego, indywidualnego charakteru i są wyrazem szczerego zaangażowania młodych w przygotowania, przez co goście czują się podwójnie wyróżnieni. Z uwagi na to, że przygotowanie dekoracji DYI wymaga czasu i trochę zdolności manualnych można poprosić o pomoc drużbów. Cudownie jest, kiedy oboje młodzi są zaangażowani w takie prace. Uczy ich to wspólnego działania, a przy tym jest świetną zabawą i odstresowaniem.

W zależności od naszego doświadczenia, zdolności i czasu, który możemy poświęcić na wykonanie samodzielnych dekoracji sali weselnej DIY, mamy do wyboru tysiące pomysłów, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Jakie są koszty związane z wykonaniem samemu dekoracji sali weselnej?

Raczej na pewno będą mniejsze od zlecenia ich wykonania dekoratorom, o ile nie będziemy zmuszeni robić ich dwa lub trzy razy i zużyjemy o wiele więcej materiałów niż to było zaplanowane. Dobieranie materiałów i półproduktów do dekoracji typu DIY musi być staranne i jakościowo wyselekcjonowane, żeby nie wyglądały one tandetnie czy dziecinnie. A sama jakość wykonania również powinna być wysoka. Dlatego warto zrobić kilka prób zanim zdecydujemy się na takie przedsięwzięcie.

Planując dekorację sali weselnej DYI …

Warto skupić uwagę na dostępności materiałów w zależności od pory roku, miejsca i charakteru przyjęcia. Zimą trudniej i drożej jest upiększyć salę stosując świeże kwiaty, w lecie choinkowy nastrój czy dyniowe dekoracje nie będą współgrały z wszechobecną gamą letniej zieleni. Warto wykorzystać sezonowe kwiaty, rośliny lub ich części i owoce lub dary natury, które łatwo i tanio można zdobyć w lesie czy na polu.

wystrój sali DIY

Jakie dekoracje można zrobić samodzielnie?

 1. Ścianka i dekoracje typu kwiaty Chanel DIY. Wymaga sporych zdolności manualnych i bardzo dużo czasu. Ich przygotowanie zajmie kilka miesięcy, ale efekt jest spektakularny. Można też tego typu kwiaty wykorzystać do ozdobienia pokrowców na krzesłach gości.

 2. Papierowe rozety, wianki czy wycinanki, medaliony oraz pompony z dekoracyjnego papieru lub bibuły, różnej wielkości i barw służące do ozdobienia stołów, lamp, zwieszone z sufitów, wykorzystane do ścianki za młodymi, do winietek, planu stołów, księgi pamiątkowej, prezentów dla gości, dekoracji kościoła lub plenerowego ślubu. Dobrze jest zachować gamę kolorystyczną maksymalnie w dwóch, trzech barwach pasujących do siebie.

 3. Sznurkowe ażurowe kule różnej wielkości wykonane na balonach, z kolorowych nici i sznurków, które już same w sobie wyglądają zjawiskowo można dodatkowo ozdobić lampkami diodowymi. Mogą mieć formę girland lub pojedynczych albo zgrupowanych po kilka zwisów. Można je porozrzucać po stołach i uzupełnić przyklejonymi pięknymi kwiatami albo użyć jako podstawek pod winietki.

 4. Pomadery. Styropianowe kule ozdobione przyklejonymi lub przyszpilonymi drobnymi kwiatuszkami mogą być wykorzystane podobnie jak pompony, sznurkowe kule czy rozety.

 5. Tamborki. Drewniane obręcze wypełnione koronką lub ozdobione kwiatami pięknie wypełnią przestrzeń sali weselnej.

 6. Dekoracje korkowe i z drewna, kasztany oraz surowe szyszki pasują znakomicie do przyjęcia w stylu rustykalnym. Mogą to być cienkie pieńki, ukośnie pocięte jako podstawki pod świece, kwiaty, półmiski na jedzenie, dekoracyjne napisy. Drewniane serduszka, które można naprawdę tanio kupić, odpowiednio ozdobione według własnego pomysłu będą sympatycznym podziękowaniem dla gości. Korki wypełniające słoje, będące podstawkami pod winietki, sznurkowo-szyszkowo-korkowe girlandy. Dekoracyjnie powyginane gałęzie dopełnią całości.

  wystrój sali DIY

 7. Dekoracje lawendowe. Zjawiskowo wyglądają lawendowe bukiety oplecione wstążkami i lawendowe wianki. Lawendowe gałązki wplecione w wiklinowe białe wianki, gałązka lawendy przy nakryciu, przyklejona jako ozdoba winietki, szklane słoje i słoiki oplecione lub obwiązane gałązkami lawendy.

  Dekoracje sali weselnej wykonane samodzielnie

 8. Dekoracje dyniowe. Małe ozdobne kolorowe dynie jako podstawki winietek, rozrzucone wśród półmisków czy ułożone w ozdobne piramidy będą niezwykłą ozdobą. Można je połączyć z kolorowymi jesiennymi bukietami liści. Duże dynie jako wazony na stołach, powycinane w ażurowe wzory i podświetlone dynie nadadzą sali cudownego nastroju. Można je również opleć gałązkami z drobnymi zielonymi, czerwonymi i złotymi kuleczkami. Pięknie będą się też komponować do takiego klimatu jarzębinowe dekoracje.

 9. Dekoracje zimowe i świąteczne. Wszystko, co związane z okresem Bożego Narodzenia lub odpowiednio Wielkanocy będzie tu pasować. Papierowe płaskie bombki albo jajka zwisające na wstążkach nad stołami oklejone zdjęciami rodziny i młodej pary. Samodzielnie wykonane pisanki albo bombki styropianowe jako dekoracja stołów. Pomarańcze ozdobione goździkami, pomalowane na złoto lub srebrno szyszki jako podstawki pod winietki lub dekoracja stołów, dekoracyjnie pomalowane naturalne gałęzie wplecione w bukiety. Szklane naczynia wypełnione błyszczącymi kamyczkami lub oplecione świątecznymi wstążkami jako świeczniki. Kolorowe filcowe albo papierowe zające radośnie skaczące po weselnych stołach.

  świąteczny wystrój DIY sali weselnej

 10. Szklane naczynia. To najbardziej dostępna i najłatwiejsza forma dekoracji. Miski, słoiki, butelki, wszelkie kieliszki, wazony i wazoniki. Można je pomalować, obwiązać sznurkami, koronkowymi lub kolorowymi krajkami, wypełnić kolorowymi kamykami lub piaskiem i muszelkami, kiedy służą jako świeczniki. W połączeniu z kwiatami i pływającymi świeczkami w miseczkach z wodą wyglądają bardzo elegancko. Można je obwiązując sznureczkami uzupełnić gałązkami suszonych kwiatów oklejając koronką stworzyć oryginalne świeczniki.

 11. Pióra. Małe i większe można wykorzystać w połączeniu z każdym innym elementem dekoracyjnym i stworzyć jednolitą dekorację, w której właśnie pióra będą wspólną charakterystyczna cechą. Dekoracje z pawich piór wyglądają wprost zjawiskowo.

 12. Washi tape. Kolorowe taśmy klejące, którymi można ozdobić dosłownie wszystko i nadać całości jednolitego charakteru. Zaproszenia, balony, dekoracje wazonów na kwiaty, ozdoby winietek, akcent w prezentach dla gości – to nieskończona lista pomysłów.

  wystrój sali DIY

Cokolwiek wybierzecie do dekoracji sali weselnej DIY do samodzielnego wykonania musicie pamiętać, że w każdej dekoracji trzeba zachować umiar, mieć wyobraźnię przestrzenną, a każdy z elementów powinien współgrać z całością i pasować do stylu wybranej sali. Nadmiar może zepsuć efekt. Chodzi też o to, żeby w określonym stylu nadać całości charakteru, a nie od początku tworzyć miejsce weselnego przyjęcia.

Dekoracje sali weselnej DIY

Może Ci się spodobać