120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Zabiegi kosmetyczne na twarz przed ślubem – kiedy i jakie?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Każda Panna Młoda chce wyglądać olśniewająco w dniu swojego ślubu, prawda? Bardzo długo wybiera swoją suknię ślubną oraz biżuterię. Wykonuje próbne fryzury oraz makijaże, szukając tych najlepszych. Ale czy zawsze pamięta o zabiegach kosmetycznych? Ile przed ślubem najlepiej zająć się naszą skórą twarzy?

Zadbanie o swoją cerę odpowiednio długo przed ślubem, pozwoli przyszłej żonie cieszyć się zdrową i piękną skórą. Dodatkowo, co jest bardzo istotne, makijaż zwiększy swoją trwałość oraz będzie zupełnie inaczej się prezentował na zadbanej cerze. Adekwatnie dobrane zabiegi sprawią, że w dniu ślubu będziesz wyglądać promiennie, a cera będzie gładka i nieskazitelna! Aby dopasować odpowiednie zabiegi, najlepiej zdać się na profesjonalistów, więc poproś o radę kosmetologa lub kosmetyczkę. Nie odkładaj zabiegów na ostatnie tygodnie przed ślubem. Oczywiście możesz sama, we własnym zaciszu domowym, dbać o własną cerę i samodzielnie dobrać zabiegi.

Zastanów się tylko, czy w pełni zadbasz o swoja skórę tak, jak profesjonalistka? Czasem nieodpowiednie zabiegi mogą jedynie zaognić Twoje skórne problemy lub po prostu nic nie poprawią. Cera podczas stresu i ciężkiego makijażu może inaczej się zachowywać, niż na co dzień. Pamiętaj o tym i dokonaj właściwego wyboru.

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalną pomoc, na pewno zastanawiasz się…

Kiedy wybrać się do kosmetyczki lub kosmetologa?

Najlepiej do gabinetu kosmetyczki lub kosmetologa wybrać się 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Jest to odpowiedni czas na zaplanowanie i rozpoczęcie zabiegów na twarz. Jeśli mamy już jakieś problemy skórne, lepiej wybrać się jeszcze wcześniej, gdyż możliwa będzie również potrzeba konsultacji u dermatologa i podjęcie odpowiedniego leczenia. Najlepiej zminimalizować problemy na cerze dużo wcześniej, ponieważ kilka dni przed ślubem na pewno nie będzie już takiej możliwości, a nawet bardzo dobry makijaż nie zawsze wszystko zakryje.

6 miesięcy to optymalny czas, aby na spokojnie wykonać zabiegi, które mogą chwilowo podrażnić naszą skórę,wiele zabiegów należy również wykonywać seriami, a do tego potrzebne są odpowiednie odstępy czasowe. Skóra musi mieć chwilę na odpowiednią regenerację. Chcąc wykonać taki zabieg tuż przed samym ślubem, nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów, a wręcz może on pogorszyć sprawę. Miesiąc przed ślubem nie należy już wykonywać zbyt mocnych i inwazyjnych zabiegów, ponieważ podrażnienia lub ewentualne negatywne reakcje naszej skóry muszą zdążyć się zagoić.

Jakie zabiegi kosmetyczne należy wybrać przed ślubem?

Oczywiście takie, jakie są dopasowane do naszej cery. Kosmetyczka lub kosmetolog wykona diagnozę naszej skóry, weźmie pod uwagę nasze oczekiwania, przeciwwskazania oraz czas, jaki pozostał do ślubu. Na podstawie zebranego wywiadu oraz diagnozy określi nasz typ skóry, zaproponuje i dopasuje zabiegi. Zazwyczaj są to zabiegi oczyszczające, złuszczające, nawilżające oraz odżywcze. Jeśli skóra ma swoje problemy lub defekty, na przykład widoczne zmarszczki, brak jędrności, łojotok, naczynka, rumień czy trądzik, to wówczas zostaną nam zaproponowane dodatkowe zabiegi. Mają one na celu zminimalizowanie problemu, tak, by nasza cera wyglądała dobrze pod ślubnym makijażem.

Czym dokładnie są zabiegi, jakie może zaproponować Ci kosmetyczka bądź kosmetolog?

Zabiegi upiększające

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i okolice oczu, warto dobrać odpowiednie zabiegi upiększające, takie jak henna brwi i rzęs oraz usunięcie wąsika. Tuszowanie wąsika korektorem lub kamuflażem nie daje zbyt dobrych efektów, wygląda to sztucznie i dodatkowo obciąża makijaż, który i tak dniu ślubu jest dosyć ciężki. Hennę wraz z regulacją brwi oraz hennę rzęs najlepiej wykonać około 3 dni przed ślubem. Jeśli nie robiłaś nigdy wcześniej henny, zrób u kosmetyczki z dużym wyprzedzeniem tak zwany „test płatkowy”, podczas którego kosmetyczka nałoży Ci niewielką ilość henny za płatek ucha, aby zobaczyć czy nie masz alergii. To zniweluje ryzyko pojawienia się alergii już podczas właściwego zabiegu, który przecież wykonasz tylko kilka dni przed swoim wielkim dniem. Natomiast usunięcie wąsika dobrze wykonać dużo wcześniej, ze względu na zaczerwienienie, podrażnienie oraz możliwą rankę.

Brwi potrafią odmienić cały wygląd twarzy, jeśli są zbyt cienkie, zbyt grube lub w nieodpowiednim kolorze, to mogą dodać nam kilka lat oraz posępny wyraz twarzy. Można pomyśleć o makijażu permanentnym brwi, który polega na wprowadzeniu pod skórę dobranego barwnika, który po pewnym czasie blednie i należy go uzupełniać. Zabiegu nie wolno wykonywać latem oraz należy go zaplanować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ na początku brwi są spuchnięte. Sam zabieg jest dosyć bolesny i porównywalny z tatuażem, warto się jednak nad nim zastanowić, ponieważ jest bardziej trwały niż henna.

Zarówno przy hennie jak i przy makijażu permanentnym kolor barwinka dobierany jest do karnacji oraz koloru włosów. Natomiast regulacja brwi wykonywana jest zawsze po zabiegu, ponieważ wcześniej mogłaby zbyt podrażnić skórę przed farbowaniem.

Zabiegi oczyszczające i złuszczające

Takie zabiegi pozwolą usunąć z naszej twarzy zalegający martwy naskórek. Dodatkowo dogłębnie ją oczyścimy, zmniejszymy pory oraz przygotujemy skórę na kolejne zabiegi i absorpcję składników aktywnych, znajdujących się w kremach i maseczkach. Istnieje wiele rodzajów zabiegów oczyszczających, które są dedykowane dla różnych typów skóry oraz problemów skórnych.

Najbardziej popularne zabiegi oczyszczające to: mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, peeling chemiczny (kwas), peeling diamentowy, laser IPL. Stopień oczyszczania cery zależy od intensywności i rodzaju zabiegu. Zabiegi oprócz rodzaju naszej cery powinny być dobrane również ze względu na porę roku, na przykład kwasy najlepiej wykonywać podczas jesieni, ze względu na mniejsza ekspozycję na słońce.

Efekty jakie uzyskamy mogą się różnić, w zależności od naszego typu skóry czy też zastosowanej metody, jednak na pewno uzyskamy przepiękną, czystą, gładką i rozświetloną skórę! Do tego będziemy mieć zmniejszone pory oraz spłycone linie mimiczne, dzięki kwasom. Zabieg oczyszczający jest wręcz konieczny dla posiadaczek skóry tłustej, która nieestetycznie się świeci.

Zabiegi nawilżające i odżywcze

Nieprawidłowa dieta, stres, niestosowanie kremów z filtrem UV mogą sprawić, że nasza cera staje się poszarzała i traci swoją elastyczność. Każda kobieta, a szczególnie Panna Młoda, chce promienieć i wyglądać niesamowicie. Jest to oczywiste, dlatego kiedy już dogłębnie oczyścimy naszą skórę, to następnym etapem są zabiegi nawilżające i odżywcze. Są one połączone z masażem twarzy, który tylko pogłębi działanie składników aktywnych. Celem takich zabiegów jest uzyskanie jak najbardziej optymalnego nawilżenia skóry oraz unormowanie pracę gruczołów łojowych. Skóra staje się nawodniona, dzięki temu wygląda zdrowiej. Dodatkowo uzyskujemy lepszą elastyczność skóry oraz wyrównany koloryt.

Często stosowane zabiegi w tej kategorii to: sonoforeza, zabieg kwasem hialuronowym oraz maski nawilżające. Masaż do tego nas zrelaksuje oraz poprawi jędrność skóry. Pamiętajcie, że nawilżanie nie jest potrzebne tylko skórze suchej, niekiedy jest wręcz konieczne przy skórze łojotokowej. Często osoby z tłustą skórą, stosują dużo kosmetyków, które ją wysuszają. Skóra, chcąc się bronić, produkuje więcej łoju, tak więc tworzy się zamknięte koło. Każdą skórę należy nawilżać!

Pielęgnacja w domu

Jeśli zależy Ci na jak najdłuższym efekcie zabiegów kosmetycznych, wykonanych w salonie, musisz kontynuować również zabiegi w domu, według wskazań profesjonalistki. Oczyszczanie, nawilżanie oraz odżywanie, dostosowane do Twojej skóry plus masaż opłaci się w postaci pięknej i promiennej cery! Pamiętaj tylko o tym, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków oraz częstotliwością zabiegów. Pielęgnuj, lecz nie nadużywaj. Nawilżaj skórę, pijąc dużo wody oraz stosując odpowiednie kremy. Dodatkowo o skórę możesz zadbać wykonując dokładny demakijaż, dzięki temu skóra będzie lepiej przyswajać składniki aktywne, zawarte na przykład w kremie na noc. Kremy na noc mają z reguły bogatszą formułę, lecz nie posiadają filtra UV, więc nie stosuj ich nigdy w dzień. Co również istotne, nie przesadzaj z opalaniem, to tylko wysuszy Twoją skórę.

Nie eksperymentuj!

Szczególnie przed ślubem staraj się nie stosować żadnych nowych kosmetyków lub zabiegów, bez konsultacji z kosmetologiem/kosmetyczką. Jeśli chcesz zmienić swój wygląd i zobaczyć pozytywne rezultaty udaj się do specjalistki, która podpowie i doradzi. Dodatkowo oceni i zbada Twoją skórę, gdyż często sama błędnie możesz wysnuwać wnioski i może się okazać, że do tej pory stosowałaś kosmetyki i zbiegi do zupełnie innego typu skóry, niż sama posiadasz. Często salony kosmetycznie dysponują specjalnymi pakietami dla Panny Młodej, może zapytasz o nie w wybranym salonie?

Przykazania pięknej Panny Młodej:

-Zacznij dbać o skórę przynajmniej 6 miesięcy wcześniej – to kluczowe, jeśli w ogóle chcesz coś osiągnąć oraz móc skorzystać z wielu zabiegów, których użycie wymaga czasu i powtórzeń.

-Wybieraj profesjonalną pomoc w doborze oraz wykonaniu zabiegów upiększających i pielęgnujących – tylko dzięki temu osiągniesz dokładnie taki efekt, jaki chcesz. Nieumiejętna pielęgnacja albo nic nie zmieni albo wręcz pogorszy stan Twojej skóry. Poza tym kosmetolog lub kosmetyczka może zalecić Ci, oprócz odpowiednich zabiegów i kosmetyków, odpowiednią dietę, która poprawi kondycję Twojej skóry.

Nie próbuj nowych zabiegów oraz kosmetyków zaraz przed ślubem – chodzi tu o kosmetyki do makijażu jak i do pielęgnacji. To nie jest najlepszy moment na eksperymenty. Mogą się one naprawdę źle skończyć. Możliwe, że nic nie zdołasz poprawić, a możliwe również jest to, że tylko podrażnisz skórę lub nawet nabawisz się reakcji alergicznej.

-Pij wodę i nawilżaj skórę – to bardzo istotne w odpowiednim nawilżeniu i nawodnieniu skóry. Nie ignoruj mocy wody. To ona usuwa zanieczyszczenia, zwalcza stres i chroni przed bólami głowy. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu będziesz mieć więcej siły do działania. A przed ślubem jest co robić!

-Słowo „umiar” jest bardzo ważne – szczególnie jeśli chodzi o pielęgnację w domowym zaciszu. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać dobre efekty, to nie nadużywaj zabiegów oraz kosmetyków. Daj skórze odpocząć!

Zrelaksuj się i wyśpij! – nawet najlepiej wykonane zabiegi nie zrekompensują dawki snu oraz nie usuną zmęczenia z Twojej twarzy. Sen jest dobry na wszystko, regeneruje nie tylko ciało, ale i umysł. Na cóż Ci będzie piękna cera, kiedy cienie pod oczami i grymas na twarzy zniwelują cały efekt „wow”? Tylko wyspana i wypoczęta Panna Młoda, to piękna Panna Młoda!

zabiegi kosmetyczne przed ślubem

 

Może Ci się spodobać