120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Fotografia Ślubna

Zdjęcia ze ślubu MUST-HAVE - jakie fotografie koniecznie musisz mieć?

obrazek autora kamil | 3 kwietnia 2019

O jakich zdjęciach nie możesz zapomnieć w dniu ślubu i wesela?

Zdjęcia ze ślubu i wesela są chyba najpiękniejsza pamiątką, do której będziecie wracać wielokrotnie w swoim życiu. Gdy już wybierzecie fotografa, którego styl, kolorystyka, spojrzenie i oczywiście cena Wam odpowiadają, koniecznie opowiedzcie mu/jej o ważnych ujęciach, momentach i ludziach, których chcielibyście, aby nie zabrakło w Waszym ślubnym reportażu.

Jeśli do końca nie wiecie, które kadry z perspektywy czasu będą właśnie tymi najważniejszymi, to mam dla Was zestawienie ślubnych ujęć MUST-HAVE do ślubnego albumu.

1. Zdjęcia ślubne z przygotowań

DETALE

Te wszystkie mniejsze i większe elementy wprowadzają w klimat reportażu i stylistykę Waszego wesela. Czasem pary rezygnują ze zdjęć z przygotowań. Gorąco Was namawiam na wybór reportażu od przygotowań, których klimat i emocje, towarzyszące szykowaniu się do Waszej wyjątkowej chwili są niepowtarzalne.

Drobiazgi z Waszych strojów – spinki do mankietów, muszka, buty Pana Młodego czy biżuteria, perfumy i buty Panny Młodej.

Bukiet ślubny – sam lub z obrączkami lub jako element zdjęcia portretowego Panny Młodej. Na którymś zdjęciu musi zagrać główną rolę. Uwierz mi, że po czasie będziesz wspominała go w nostalgią.

Obrączki i pierścionek zaręczynowy – te symbole Waszej miłości wyglądają pięknie na takich zdjęciach. Warto zadbać o ich oprawę i wybrać pudełeczko pasujące do stylistyki wesela. Może nawet udekorować je kwiatami? W tej chwili wciąż modne są pudełka drewniane i szklane szkatułki, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyście wymyślili swój własny wyjątkowy stojaczek czy pudełko na obrączki. Jeśli nie przywiążecie wagi do tego elementu, to kreatywny fotograf na pewno wymyśli inny sposób na wydobycie piękna obrączek, kładąc je na przykład na kwiatach w bukiecie.

Zaproszenie – już przy zamawianiu swoich zaproszeń warto pomyśleć o dodatkowych egzemplarzach. Jeśli takie macie to koniecznie uwiecznijcie je na zdjęciu z przygotowań. Niektórzy uważają, że projekt zaproszenia nie jest taki ważny, bo goście tylko odczytują z niego wiadomości i Wasza wyszukiwana godzinami papeteria i tak wyląduje w koszu. Ja się z tym nie zgadzam. Zaproszenie to wizytówka całej uroczystości, a osoby, dla których jesteście najważniejsi zatrzymają je na pewno. Ten element na zdjęciach może po czasie przywoływać wiele pozytywnych wspomnień – Waszych poszukiwań, wspólnego projektowania, radości najbliższych przy wręczaniu.

rozsadnepannymlode.pl
RozsadnePannyMlode.pl

SUKNIA ŚLUBNA

Dla sukni ślubnej przeznaczyłam osobny podpunkt

Ile emocji budzi jej wybór, ile uwagi do tego przykładamy i ile marzeń dotyczy właśnie TEJ JEDYNEJ sukni ślubnej nie muszę na pewno tłumaczyć. Reportaż ślubny nie byłby pełnym bez jej zdjęć.

Zdjęcie sukni ślubnej przed założeniem jest niezwykłe. Pełne radosnego oczekiwania, kobiecości, uczuć. Prawdziwy MUST-HAVE.

Dopełnieniem są zdjęcia z zakładania jej przez Pannę Młodą. Przy ubieraniu się, pomagają najczęściej mamy, druhny, świadkowe, siostry. Aż prosi się o uwiecznienie tych kobiecych więzi.

Dla bardziej odważnych Panien Młodych fotograf chętnie zrealizuje sesję w ślubnej bieliźnie, buduarową… To już może nie must have, ale jaka niespodzianka dla świeżo upieczonego męża!

MAKIJAŻ I FRYZURA

Makijażystki tworzą teraz prawdziwe CUDA, nie makijaże. Dobrze dobrany makijaż do kobiecej urody sprawia Pannom Młodym wiele radości. To widać w Waszych pięknie umalowanych oczach Warto poprosić fotografa o zbliżenie na szczegóły przy pracy z makijażystką.

Fryzurę lepiej fotografować już jako dzieło ukończone. Jeśli fryzjerka dojeżdża do Panny Młodej to można pokusić się o zdjęcie w trakcie pracy, ale dojazd z fotografem do salonu nie zawsze jest dobrym pomysłem. Wystrój salonu niekoniecznie pasuje do klimatu całego reportażu, a fryzjerki nie zawsze chętnie podchodzą do takiego pozowania w trakcie pracy. Jeśli zależy Ci na takim zdjęciu, uprzedź o tym swoją fryzjerkę.

PORTRET PANNY MŁODEJ I PANA MŁODEGO

Przed wyjściem, zanim się jeszcze wszystko zacznie, zanim się zobaczycie, znajdźcie chwilę na zdjęcie portretowe. Na co dzień mało jest okazji na takie portretowe ujęcia, jest to też chwila emocjonującego oczekiwania i to widać w tych kadrach. Ostatnie chwile jako narzeczona i narzeczony.

FIRST LOOK

First look, czyli pierwsze spojrzenie, to mój osobisty MUST-HAVE jeśli chodzi o zdjęcia ślubne. Moment, w którym przyszli małżonkowie widzą się po raz pierwszy w pełni przygotowani do ślubu, jest absolutnie wyjątkowy. Pojawiają się silne emocje, od szerokiego uśmiechu po łzy. Jest to też idealny moment na to, aby pobyć chwilę ze sobą, ukoić stres, powiedzieć sobie wzajemnie kilka komplementów. Choć zazwyczaj nie trzeba słów. To widać w mowie Waszego ciała, którą sprytnie uchwyci każdy dobry fotograf.

Jeśli zastanawiacie się, który pakiet u fotografa wybrać i czy zacząć reportaż od ceremonii czy od przygotowań, to nie wahajcie się ani przez chwilę. Powyżej widać ile pięknych fotografii pełnych magii oczekiwania trafi do Waszego ślubnego reportażu.

2. Zdjęcia ślubne z ceremonii

Początkowo chciałam napisać „zdjęcia ślubne w kościele”, ale elementy, które chciałabym wyróżnić są wspólne dla wszystkich ceremonii, kościelnych, cywilnych i humanistycznych.

PRZYSIĘGA

Chyba najważniejsze zdjęcie ślubne, bo to właśnie dla tego momentu wszyscy zebrali się w tym dniu.

Od wrażliwości i spojrzenia fotografa zależy jakie konkretne chwile i emocje uwieczni. Błyszczące ze wzruszenia oczy przy wypowiadaniu przysięgi, moment zakładania obrączek (pamiętajcie, by się z tym nie spieszyć, aby fotograf miał czas na zrobienie udanego zdjęcia) czy zwykłe spojrzenie w oczy, to ważne ujęcia ślubne, do których chętnie będziecie wracać.

POCAŁUNEK

Szczęście, miłość i wielkie „uff” Wszystko w tym jednym ślubnym kadrze. Do tego radość najbliższych. Ciężko wyobrazić sobie reportaż ślubny bez tego momentu.

SYPIEMY PARĘ MŁODĄ

Jeśli w planach jest jakieś przywitanie Pary Młodej wychodzącej z kościoła to koniecznie powiedzcie o tym swojego fotografowi. Wszystko potrafi wyglądać fajnie na dobrym zdjęciu – płatki róż, strzelające tuby, w ogóle konfetti różnego rodzaju, bańki mydlane… pomysłów jest wiele.

 

3. Zdjęcia ślubne na sali

DEKORACJE

Ogólny wygląd sali i szczegóły dekoracji – kompozycje kwiatowe, papeteria, stół prezydialny… a nawet słodki stół i tort, które również w tej chwili są robione w zgodzie ze stylistyką całej reszty elementów.

Aktualnie przywiązuje się do zaprojektowania dekoracji na sali bardzo dużo uwagi i każde wesele jest inne. W mailu do fotografa warto podkreślić, żeby znalazł chwilę dla tego tematu. Czasem fotograf skupia się mocno na reportażu, wydarzeniach i ludziach i nie przesyła dużo zdjęć dekoracji właśnie. Podkreślcie, że to ważne.

PIERWSZY TANIEC

Nie musicie mieć wyćwiczonego super układu,  aby mieć piękne zdjęcie z tego momentu. Dlaczego? Bo jego esencją są również emocje i pierwsze chwile jako mąż i żona.

LUDZIE

Przekażcie też fotografowi gdzie będą siedzieć najważniejsze dla Was osoby. Rodzice, świadkowie, a także osoby, które najprawdopodobniej wyjdą z przyjęcia wcześniej – najmłodsi i dziadkowie. Jeśli są druhny, to koniecznie poświęćcie chwilę na wspólne zdjęcie. Możecie wpleść w harmonogram krótką sesję portretową z najważniejszymi osobami. I nie zapomnijcie o zdjęciu grupowym!

WY

Fotograf na pewno będzie polował na Wasze drobne gesty pełne uczuć, ale polecam też znaleźć moment w tym dniu na chwilę dla siebie. Wspólne, ślubne zdjęcie w ramce w domu nigdy nie wyjdzie z mody.

Na takie skupienie na sobie więcej czasu można poświęcić na sesji poślubnej w innym dniu. Jeśli tylko macie taką możliwość to warto się na nią wybrać z fotografem w jakieś wyjątkowe miejsce.

Starałam się wybrać najlepsze kadry ślubne, które sprawdzą się dla większości par. Tak naprawdę dla każdego troszkę coś innego będzie tym „MUST-HAVE”. Namawiam Was gorąco aby zastanowić się właśnie nad takimi ujęciami ślubnymi, które będą najcenniejszy właśnie dla Was i podzieleniem swoimi marzeniami z fotografem.

Może Ci się spodobać