120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Zimne ognie na weselu – super atrakcja i fenomenalny efekt na zdjęciach!

obrazek autora Izabela | 25 października 2018

 

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się zimne ognie, można nawet powiedzieć, że stały się hitem! Przeglądając ślubne fora nietrudno natrafić na mnóstwo klimatycznych zdjęć, na których Para Młoda oraz ich goście trzymają zimne ognie. Co w nich jest takiego, że stały się popularną atrakcją weselną? Uważamy, że klimat, jaki tworzą jest cudowny,  daje piękny efekt na fotografiach, które przecież są pamiątką na lata! Jest to jeden z takich pomysłów, który nie wymaga dużego nakładu finansowego, a więc jest bardzo łatwo dostępny dla każdej Pary Młodej! Kiedyś bardzo modne były lampiony, jednak nie dość, że są one kosztowniejsze, to wiele sal obecnie już na to nie zezwala. Niestety lampiony nie są ekologiczne i coraz więcej się o tym mówi. Zimne ognie to wspaniała alternatywa dla lampionów czy bardzo drogich fajerwerków.

Jak można je wykorzystać oraz jak zorganizować taką atrakcję? Zapraszamy do artykułu!

Fot. Paweł Pietrzak

Kiedy możemy wykorzystać zimne ognie na weselu?

Zastosowań zimnych ogni jest wiele! Mogą one posłużyć jako przywitanie Młodej Pary, która przyjeżdża pod salę weselną (szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie robi się ciemno). Piękny efekt może być również podczas pierwszego tańca lub podczas wjazdu tortu na salę weselną. Do tego najlepiej wręczyć wcześniej Waszym gościom zimne ognie jako upominek. Na opakowaniu może być etykieta z jakimś napisem od Was. Możecie dać gościom tyle sztuk, by wystarczyło na zorganizowane atrakcje, ale również by mogli je sobie zabrać do domu. Czasem Nowożeńcy wykorzystują cudowny klimat zimnych ogni jako alternatywę fajerwerków lub na zakończenie imprezy. Najczęściej jednak jest to atrakcja dla gości, zorganizowana w dowolnym, wcześniej ustalonym, momencie wesela. Tak, by nie kolidowało to z innymi wydarzeniami, takimi jak tort czy podziękowanie dla rodziców.

fot. Kuba Woźniak https://www.kupslub.com/

Dlaczego to taki świetny pomysł?

Zimne ognie i ich srebrno-złote iskierki tworzą wspaniały, romantyczny klimat. Nadają blasku i magii tej szczególnej chwili, jaką jest wesele. Są ciekawą i oryginalną atrakcją dla wielu gości weselnych, szczególnie tych, którzy nigdy nie spotkali się z taką formą zabawy. Jest to również dobra okazja, aby zmobilizować wszystkich gości do „ruszenia się” zza stołu i zebraniu w jednym miejscu 🙂 Zimne ognie są bezpieczne w użyciu i tanie – a efekt fenomenalny!

fot. Lovely Photography

Atrakcja z zimnymi ogniami – jak to zorganizować i o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim przemyślcie na początku koncepcję – czy chcecie zapalać zimne ognie w sali czy na zewnątrz. Jeśli w środku obiektu, to koniecznie ustalcie to z menadżerem Waszej sali weselnej. Większość Par decyduje się jednak na zapalanie zimnych ogni przed salą. Najczęściej wtedy, kiedy jest już ciemno na zewnątrz. Aby się to udało, ustalcie to z Waszym zespołem weselnym lub DJ-em, aby o określonej porze ogłosił wszystkim gościom, by zebrali się przed salą, ważne by zostało ogłoszone również to, w jakim celu goście mają wyjść, aby uniknąć chaosu i niedomówień. Zimne ognie możecie rozdawać wraz ze świadkami lub zostawić je w widocznym miejscu tuż przy wyjściu z sali (najlepiej zostawcie tu również jakąś karteczkę, zachęcającą do wzięcia ich ze sobą, podczas wychodzenia, a do tego niech zespół lub DJ podkreśli, że jest to ważne). Nie zostawiajcie zimnych ogni bez żadnej informacji lub instrukcji przy nakryciu dla gości, ponieważ nie będą wiedzieć co mają z tym zrobić i efekt będzie… żaden.

O czym należy pamiętać? O zapałkach lub zapalniczkach! Przygotujcie też pojemnik na zimne ognie lub instrukcję (jeśli chcecie położyć je przy nakryciu), dekoracyjne etykiety (ewentualnie). Nie zapomnijcie o tym, aby dostosować liczbę ogni oraz zapalniczek do liczby gości. Jeśli dacie gościom zbyt mało zapalniczek, to proces odpalania będzie zbyt długo trwał i nie uda się wszystkim zgrać w czasie.

 

fot. Pytlik&Bąk Fotografia

 

Fot. Damian Niedźwiedź Inspiration Studio

 

Fot. Anita Talska

Pomysłowe zdjęcia z zimnymi ogniami!

Oczywiście, bez udziału fotografa się nie obejdzie! Ustalcie z nim wcześniej tę kwestię, aby mógł się odpowiednio przygotować. Powiedzcie mu również o tym, na jakich ujęciach Wam najbardziej zależy. Zimne ognie wykorzystywane są nie tylko jako atrakcja sama w sobie, lecz jako możliwość zrobienia fantastycznych zdjęć! Wiele Par specjalnie aranżuje zapalanie zimnych ogni właśnie po to, by mieć piękne zdjęcia, które będą pamiątką na lata i pozwolą powrócić do tych wspaniałych momentów.

Fot. Katarzyna Niesłuchowska

 

fot. Pytlik&Bąk Fotografia

Jak wybrać zimne ognie?

Pamiętajcie, aby posiadały one wszelkie certyfikaty EAC i CE. Ich długość wynosi na ogół od 16 do 90 cm. Najodpowiedniejsze na potrzeby wesela będą jednak te o długości 40- 70 cm.

Fot. Anita Talska

Zorganizujcie atrakcję z zimnymi ogniami, a Wasze wesele na pewno zapadnie uczestnikom w pamięć na długo! Jako dowód, że naprawdę warto, zobaczcie przepiękne zdjęcia!

A Wy, co myślicie na ten temat? Planujecie taki rodzaj atrakcji na swoim weselu? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzu!

 

Fot. zdjęcia głównego: Marta Chruścińska

 

Autor: Izabela

Może Ci się spodobać