120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Poradniki

Wódka na wesele - ranking

obrazek autora Marek | 15 stycznia 2024

Wybór wódki na wesele to jedna z kluczowych decyzji, jakie Para Młoda musi podjąć. Alkohol ten nie tylko pozwala na świętowanie, ale także jest ważnym elementem weselnych stołów. Oto ranking najlepszych wódek, które sprawdzą się w najważniejszym dniu w życiu.

Wódki weselne – co jest na rynku?

Ranking wódek weselnych należy zacząć od podziału na ich rodzaj. Dzięki temu dopasowanie odpowiedniego dla naszych potrzeb alkoholu na wesele będzie prostsze i bardziej celne.

1. Klasyczna czysta wódka

Idealna dla tych, którzy cenią tradycję i klasykę. Czysta, dobrze destylowana wódka z gładkim finiszem zawsze jest bezpiecznym wyborem. Przez wiele pokoleń taki rodzaj wódki był niekwestionowanym faworytem jeśli chodzi o przyjęcia weselne. Wybór “czystej” jest bezpiecznym zwróceniem się w kierunku tradycji, która przypadnie do gustu szczególnie starszym gościom weselnym.

2. Wódka smakowa – kreatywny wybór

Wódki smakowe dodają koloru i różnorodności do weselnego stołu. Idealne nadają się do koktajli i drinków. Zdecydowanie jest to nowość na polskich stołach weselnych. Taka zmiana wynika zapewne z faktu, iż coraz więcej młodych ludzi nie pije mocnych, tradycyjnych trunków. Na rynku coraz więcej marek oferuje bardzo rozbudowaną ofertę wielosmakowych wódek, np. Soplica. Obecnie można przebierać w smakach od orzechowych po czekoladowe, na owocowych kończąc.

3. Premium wódka – luksusowy wybór

Dla tych, którzy chcą dodać odrobinę luksusu, wódki premium są doskonałym wyborem. Charakteryzują się wyjątkową czystością i głębią smaku. Będą idealnym wyborem podczas nieco bardziej eleganckich wesel. Ich spożycie z pewnością będzie różniło się od klasycznych odmian.

Najlepsza wódka na wesele – czym kierować się przy wyborze?

Gdy wiemy już z jakiego przedziału wódkę na wesele wybierzemy, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka aspektów, takich jak: smak, jakość, opakowanie i oczywiście opinie innych. Oto nasz ranking, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Smak i jakość

Najważniejsze to wybrać wódkę, która będzie smakowała większości gości. Czysta, dobrze destylowana wódka zawsze jest trafnym wyborem. Sprawdzi się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do drinków. Jeśli nie wiecie jak smakują poszczególne trunki z tej kategorii, zróbcie sobie degustację podczas której poznacie smaki najpopularniejszych wódek. W tym celu można zakupić mniejsze buteleczki po 100 ml i… miło spędzić wspólny wieczór. Prym wiodą tutaj Soplica Czysta Szlachetna oraz Amundsen.

Opakowanie i prezentacja

Wybierzcie wódkę, której butelki będą się ładnie prezentować na weselnych stołach. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt wizualny, Eleganckie butelki dodają uroku i są częścią dekoracji. Poza wyglądem samej butelki możecie zwrócić uwagę, jak będzie ona pasować do stylu waszego wesela oraz innych alkoholi, które obok niej postawicie, np. wódek smakowych.

Cena

Budżet jest zawsze istotnym czynnikiem. Warto znaleźć wódkę, która oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Z jednej strony dobrze jest postawić na sprawdzony smak, z drugiej nie należy znacznie przekraczać budżetu, tylko i wyłącznie ze względu na alkohol. Idealnym trafem będzie średnia półka cenowa z dobrą jakością w stosunku do ceny. Dobrym przykładem jest tutaj Ostoya, Soplica i Stock. Każda z nich nie zawiedzie wytrawnych gustów, a jednocześnie nie obciąży weselnego budżetu.

Dobra wódka na wesele – personalizacja i unikalność

Personalizowane etykiety są doskonałym sposobem na dodanie osobistego akcentu do weselnej wódki. Dla przykładu sklep internetowy Z Miłości oferuje opcje personalizacji Soplicy, dzięki czemu butelki wódki mogą stać się wyjątkową pamiątką. Możliwe jest zapisanie daty zaślubin, imiona małżonków lub dowolne sentencje miłosne. Takie rozwiązanie to całkowita nowość na rynku. Na pewno zwróci uwagę wytwornych gości i będzie miłym akcentem, spajającym alkohole (niezależnie od smaku czy rozmiaru) w wizualną całość.

Podsumowanie

Podejmując decyzję o tym jaką wódkę na wesele wybrać jak widać należy połączyć wiele aspektów. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji i stylu wesela. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na klasyczną, smakową, czy premium wódkę, ważne jest, aby była ona dopasowana do charakteru uroczystości i preferencji gości.

Ranking

Poniżej prezentujemy ranking wódek z podziałem na smak oraz wygląd i styl jaki prezentują.

Może Ci się spodobać