120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

10 najgorętszych trendów ślubnych

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Niedługo wejdziemy w nowy rok, pełen nowych możliwości, które napędzają nas do działania. Z nowym rokiem, jak zawsze, przychodzą nowe trendy – w tym ślubne. Dla Was wybraliśmy najciekawsze z nich!

Zmienią się miejsca wesel oraz liczba gości… Zresztą, zobaczcie same!

1. Romantyczne koronki i styl BOHO

Tak, jak w roku poprzednim – w tym również będzie królował styl BOHO, lekkość, zwiewność i koronki! Fakt, że w tym roku te motywy są dalej na topie, świadczy o tym, że taki styl bardzo się przyjął i spodobał dużej liczbie osób. Lubimy wciąż tę sielskość i lekkość oraz rustykalny, naturalny klimat. Ulotny i poetycki nastrój. Przełoży się to również na bukiety, które będą zachowane w tym samym stylu. Wciąż będą modne nierówne i „roztrzepane” bukiety, pełne dzikich kwiatów i ziół oraz z mocnym akcentem zieleni.

2. Kolory – fiolet, burgund, granat, złoto, miedź, zieleń i czerń

Każdy rok ma swoje kolory – w tym z pewnością rządzą te wyżej wymienione oraz fiolet, a wręcz ultrafiolet.! Kolor ten nie jest jedynie w trendach ślubnych, lecz przyjął się on i w innych dziedzinach – szczególnie w modzie! Kolory te będą głównie rządzić w zaproszeniach ślubnych, dodatkach i dekoracjach ślubnych. Wspomniane barwy są raczej stonowane i świetnie nawzajem się uzupełniają.

(źródło: z-milosci.pl)

Na pewno zastanawiasz się nad użytecznością czarnego koloru w ślubnej modzie. Otóż może poczujesz się zaskoczona, ale wśród trendów kolor czarny wyląduje prosto na sukniach ślubnych! Będzie to mocny akcent i dodatek, który całkowicie odmieni stylizację ślubną. Może uważasz to za szalony pomysł, ale jeśli zaczniesz śledzić propozycje projektantów ślubnych, to na pewno zmienisz zdanie co do takiego rozwiązania.

3. Przezroczystość

Elementy przezroczyste to prawdziwy hit tego roku! Dotyczy on detali, takich jak dekoracje, zastawa, ale również i mebli! Transparentne krzesła na sali czy szklany weselny stół? Czemu nie! Przezroczystość to przede wszystkim szkło i pleksi, które możemy wykorzystać na wiele sposobów.

Modne bedą również jasne sale z dużymi oknami, które są podobne wręcz do szklarni.

Taki trend na pewno spodoba się osobom, które kochają surowy, czysty skandynawski styl.

4. Ozdoby 3D

Efekt 3D jest modny, głównie jeśli chodzi o dodatki na sukni – trójwymiarowe kwiaty. 3D jest również na topie w zaproszeniach ślubnych jako przyklejane, odstające elementy. Ten efekt wygląda nieziemsko!

5. Perły

Kiedyś mówiło się, że perły przynoszą pecha i symbolizują łzy. W tym roku perły są perłami szczęścia, bowiem już mocno zaznaczyły się w trendach. Mogą być one jako biżuteria czy jako ozdoby na sukni ślubnej. Zobaczymy je również jako elementy obcasów butów czy nawet jako dekoracje na sali weselnej.

6. Ślubne wieńce

Wieńce kojarzą nam się głównie ze świętami, lecz ślubne wieńce są bardzo modnym motywem, który często pojawia się w zaproszeniach ślubnych oraz w dekoracjach! Takie instalacje kwiatowe często tworzy się z dzikich kwiatów oraz z dużej ilości roślin zielonych.

7. Złocenia i srebrzenia oraz geometria.

To prawdziwy hit! Złocenia modne są przede wszystkim w detalach np. elementy metalowe, industrialne w kolorze różowego złota, czy wręcz miedzi. Ten trend bardzo mocno zaznaczył się w zaproszeniach ślubnych! Jak same pewnie zauważyłyście na rynku jest obecnie mnóstwo zaproszeń, które mają w sobie złocone detale (często są to kwiaty lub geometryczne wzory).

(źródło: z-milosci.pl)

8. Minimalizm i nowoczesność

Nowy sezon ślubny prezentuje proste i minimalistyczne formy. Im mniej, tym lepiej – prosto i z klasą. Takie są dekoracje i dodatki oraz dobór kolorów. Pamiętajcie, że mniej, znaczy więcej i jeśli chcesz zastosować wszystkie możliwie trendy naraz – możesz przesadzić.

9. Peleryny

W końcu na rynku ślubnym pojawił się trend, który obala śmieszne satynowe bolerka czy inne niepasujące do ówczesnych sukien ślubnych narzutki. Eleganckie peleryny to powiew świeżości, inspirowane są prosto z wybiegów mody. Cudownie się układają i płyną za każdym ruchem – stapiają się z suknią. Do wyboru są długie lub krótkie peleryny, gładkie oraz koronkowe. To bardzo mocny trend, więc odejdź od niemodnych bolerek i zainspiruj się tym, co obecnie rządzi na wybiegach! Na pewno zrobisz olśniewające wrażenie.

10. I na koniec… Mniejsza liczba gości na przyjęciu

Zaskoczona? Otóż wesela z roku na rok staja się coraz mniejszymi, wręcz kameralnymi przyjęciami. Może nie godzi się to z naszą polską tradycją hucznych biesiad, które wciąż mocno zakorzenione są u niektórych, szczególnie starszych osób, ale trzeba przyznać, że ta moda dotyka i nas.

Pary zaczynają zauważać bezsensowność zapraszania osób, z którymi np. widziały się raz w życiu (lub w ogóle – tak też się zdarza), bo „tak wypada” lub bo „rodzice tego oczekują”. Ludzie ten dzień chcą dzielić z naprawdę bliskimi osobami. Być może wzięło się to stad, że ludzie w coraz starszym wieku podejmują decyzję o ślubie, sami go opłacają, a co za tym idzie – sami decydują o liczbie gości.

Coraz więcej również czerpiemy w wzorców zachodnich – np. kameralne śluby na plaży w gronie 20 osób.

Co to oznacza? Oczywiście obniża to w jakimś stopniu budżet weselny, co pozwala młodym ludziom przeznaczyć swoje pieniądze na to, o czym marzą ( a ogromne wesele by im to uniemożliwiło). Jest jeszcze jeden duży plus takiego rozwiązania – skupiamy się na tym, co jest naprawdę ważne w tym dniu i otaczamy się wyłącznie ludźmi, którzy są dla nas naprawdę bliscy oraz życzliwi. To wydarzenie staje się bardziej intymne.

Jeśli jesteście właśnie na etapie budowania swojej listy gości ślubnych, zastanówcie się jakie macie priorytety i co jest dla Was naprawdę ważne. Czy warto poświęcić swoje marzenia i zrezygnować z wielu rzeczy, kosztem ogromnego wesela? Czy w tym dniu pragniecie zadowolić wszystkich wkoło – rodzinę, rodziców…  A może siebie?

Może Ci się spodobać