120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Targi

Dlaczego warto chodzić na targi ślubne?

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Dlaczego warto chodzić na targi ślubne?

Nadchodzi okres, w którym co chwilę widzimy oferty targów ślubnych w naszej okolicy i na pewno zastanawiasz się czy właściwie warto tam iść, prawda? Musisz kupić bilet, zaplanować wolne popołudnie, zapewne będą tłumy… Przecież żyjemy w czasach, gdzie wszystko można zobaczyć i załatwić przez internet, praktycznie bez wychodzenia z domu – czy aby na pewno?

Czym są targi?

Warto na początku napisać o co właściwie tyle szumu – czym są targi ślubne? Targi są imprezą, skupiającą zazwyczaj setki wystawców z branży ślubnej. Oferują oni różnorodne usługi, zaczynając od obrączek, kreacji ślubnej i auta, a kończąc na sali czy oprawie muzycznej. Na targach znajdziecie mnóstwo ofert od firm z branży, pełno inspiracji oraz zapoznacie się z wiodącymi trendami. To właśnie na targach przyszłe żony mają możliwość znalezienia wymarzonej kreacji i to bardzo często w promocyjnej cenie. Ślub i wesele z reguły ma się raz w życiu, każdy chce, aby to wydarzenie było wyjątkowe, piękne i jedyne w swoim rodzaju. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą targi ślubne.

Rozmowa w cztery oczy

Jest to pierwsza rzecz, jakiej na pewno nie dostaniesz przez internet. Bezpośredni kontakt jest bardzo istotny, to właśnie daje Ci możliwość poznania osobiście ludzi, którym bardzo prawdopodobne, że powierzysz organizację Waszego ślubu i wesela. Oddanie tak istotnej sprawy w ręce kogoś, kogo zupełnie nie znamy może być tylko dla nas źródłem dodatkowego stresu. Skoro chcemy, aby dana osoba objęła kontrolę nad pewnymi sprawami ślubnymi, musi darzyć ją zaufaniem i zawrzeć pewną nić porozumienia – zastanowić się, czy mamy taką samą wizję.. Przez internetowe lub telefoniczne konsultacje łatwo o dwuznaczność i pomyłkę. Targi dają tę wyjątkowa możliwość, aby spotkać wszystkich osobiście, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami oraz pomysłami, dopytać o różne sprawy, takie jak wolne terminy i do razu uzyskać odpowiedź.

Rzeczywistość kontra internet

Musisz przyznać, również, że oprócz rozmowy twarzą w twarz, istotne jest ocenienie na żywo danej usługi lub produktu. Lepiej własnoręcznie dotknąć tkaniny sukni, usłyszeć na żywo zespół muzyczny czy wypróbować foto-budkę, zgadza się? Dzięki temu, nic Cię później nie zdziwi – czy to już podczas wizyty w salonie sukien ślubnych czy w dniu wesela. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z usługą i produktem oraz brzmienia muzyki na żywo. Czasem w internecie coś może się wydawać zupełnie inne, niż w rzeczywistości. Targi pomogą skonfrontować Twoje wyobrażenia, wizje i odczucia po internetowym researchu z tym, co jest realne i faktyczne. Nic też nie zastąpi skosztowania wyrobów cukierniczych. Oprócz tego wiele się dowiesz na temat nowinek, rozeznasz się na rynku branży ślubnej oraz w wolnych terminach i cenach usług.

Bonusy, nagrody i atrakcje

Spacerując między wystawcami na pewno spotkacie się z atrakcyjnymi okazjami, ulotkami z koem rabatowym, ofertami oraz konkursami. Jest to idealna okazja do zdobycia bonu na zakupy czy zniżkę. Rabaty na stoiskach mogą sięgać czasem nawet 50 %, co odpowiednio zadba o Wasz ślubny budżet oraz pozwoli sporo zaoszczędzić. Dobra okazja, czyż nie? Oprócz tego będziecie mieli okazje wziąć udział w konkursach dla narzeczonych, w których do wygrania są nagrody o łącznej wartości często kilkunastu lub i kilkudziesięciu złotych! Do zgarnięcia są bony na suknię ślubną, garnitur, podróż poślubna, a może obsługa muzyczna lub obrączki? Wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko śledzić to, co dzieje się na scenie oraz na stoiskach i wykazać się chęcią do wzięcia udziału w zabawie, by mieć szansę na zdobycie takich wartościowych upominków.

Wszystko w jednym miejscu!

Wystawcy skupiają na tym, aby zaprezentować siebie i swoje produkty/usługi z jak najlepszej strony. Jest to jedna z nielicznych okazji, aby spotkać się i porozmawiać z potencjalnymi klientami, zaprezentowania swojego podejścia do ślubu oraz otwartości na propozycje par. Targi to wydarzenie, którego nie możecie pominąć podczas planowania Waszego ślubu i wesela, ponieważ wszystkie wcześniej wspomniane elementy są zgromadzone specjalnie dla Was w jednym miejscu, co oznacza zaoszczędzenie mnóstwa czasu. A jest on bardzo ważny i często go brakuje podczas ślubnych przygotowań. To właśnie w jednym miejscu usłyszycie zespoły na żywo, obejrzycie ślubne samochody, skosztujecie wyrobów cukierniczych, obejrzycie portfolio fotografów, wypróbujecie foto-budkę, przećwiczycie pierwszy taniec i dotkniecie tkanin ślubnych kreacji. Targi to źródło inspiracji!

Jak się przygotować przed pójściem na targi ślubne

Zapewne jesteś zdziwiona, czytając to, że musisz się przygotować na to wydarzenie. Prawdą jest jednak to, że bez konkretnego planu, nie załatwisz zbyt dużo. Od czego zacząć? Przede wszystkim ustalcie wspólnie strategię: czy idziecie ogólnie pooglądać i zaczerpnąć inspiracji czy też idziecie w konkretnym celu – znalezienia danych firm czy usług, wtedy skupicie się tylko na danych stoiskach, zaoszczędzając sobie czasu. Po drugie warto wziąć ze sobą notatnik i coś do pisania, na przykład, aby zapisać ważne informacje, wolne terminy czy ceny. Przyda się też jakaś gotówka, bo może się okazać, że będziecie mieć okazję podpisania korzystnej umowy akurat na targach i będzie potrzebna zaliczka.

Targi ślubne to „must have” ślubnych przygotowań i jedyna taka okazja w życiu, aby tam być… Choćby z ciekawości! 🙂

 

Może Ci się spodobać