120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaproszenia Ślubne DIY

Jak wykonać zaproszenie ze zdjęciem metodą DIY? Instrukcja krok po kroku!

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Mając w dzisiejszych czasach tak ogromny wybór, człowiek czasem głupieje. Przeglądając kolejną stronę ślubną, wpadłam na zaproszenie ze zdjęciem i pomyślałam „urzekające w swojej prostocie i takie indywidualne”. Postanowiłam więc zrobić zaproszenie proste, bez zbędnych kartoników, wierszyków i tym podobnych. Zamówiłam więc potrzebne materiały i zaczęłam kombinować. Wyszło co wyszło. Mi się podoba.

Potrzebne materiały do wykonania zaproszeń samodzielnie:

– zdjęcie 10×15

– mleczny papier o gramaturze 80

– koperta C6 – nit do papieru

– nożyczki/gilotyna do papieru

– długopis/mazak

Jak należy wykonać zaproszenie?

1. Wybierzcie się na sesję fotograficzną jeśli nie macie wystarczająco ładnego wspólnego zdjęcia (uwaga, nasz znajomy zamiast kilku zdjęć, zrobił prawie ich 300, także uzbrójcie się w cierpliwość przy wyborze).

2. Wywołajcie zdjęcie, które Wam się podoba z myślą, aby pasowało do zaproszenia.

3. Wejdźcie na canva.com, załóżcie profil i wybierzcie rodzaj projektu jaki Was interesuje, następnie format jaki byście chcieli. Przejrzyjcie polecane grafiki pod kątem zaproszenia lub czcionki, która Wam się podoba i zacznijcie tworzyć  Wyszukajcie grafiki do rebusów (ja znalazłam je bez większego problemu). Jeśli projekt jest gotowy, ściągnijcie go w formie PDF lub JPG. Uwaga! Na canva.com można tworzyć zespół, czyli jeżeli Wasz partner również ma pomysły, zaproście go, a razem na pewno stworzycie coś wspaniałego.

4. Wydrukujcie gotowe zaproszenie na mlecznym papierze. Jeśli tekst będzie się rozmazywać, co w moim przypadku miało miejsce, zmieńcie kolor czcionki na ciemno szary i w ustawieniach drukarki papier zwykły na foto glossy. Powinno zadziałać.

5. Gdy macie już gotowe zdjęcie i tekst na mlecznym papierze, zacznijcie wycinać. Może być nożyczkami gładkimi lub z różnymi końcówkami, albo sięgnijcie po gilotynę do papieru. Ja pracowałam z gilotyną zakupioną w aldi, która ma funkcje wycinania we wzorek widoczny na brzegach mojego zaproszenia. Ważne! Wycinajcie zdjęcie i pierwszą stronę zaproszenia jednocześnie tak, aby wzorki się zgadzały.

6. Następnie zróbcie w pożądanym miejscu otwór dziurkaczem i przez niego przełóżcie nit do papieru, zaginając jego końcówki na tylnej stronie.

7. Zaproszenie gotowe. Teraz chwyćcie za kopertę, długopis bądź mazak i zaadresujcie ją. Z kopertami również robiłam próby tak, aby dobrać odpowiedni pisak. Włóżcie zaproszenie do koperty i podarujcie wybranej osobie.

Ponieważ niektórych zapraszamy tylko na ślub, a najbliższa rodzina nie musi potwierdzać przybycia, zrobiłam różne wersje zaproszenia.

zaproszenie ślubne ze zdjęciem samodzielnie wykonane

POWODZENIA!

Autorka : Paulina Sztejnwald

 

 

Może Ci się spodobać