120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Organizer Ślubny – Niezbędnik Panny Młodej

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Przygotowanie wesela i ślubu, o jakich zawsze marzyłaś to ogromne wyzwanie logistyczne: mnóstwo spraw do załatwienia, ustalenia i przygotowania. To nie tylko kwestia znalezienia idealnej sukni ślubnej, ale również mnóstwo innych zadań: znalezienie restauracji lub Sali weselnej, zaproszenie gości, zebranie potrzebnych dokumentów i zadbanie o formalności, muzykę, obrączki i zaproszenia. Jak by tego było mało dochodzi jeszcze kwestia pilnowania kosztów i budżetu. Jak w tym wszystkim nie stracić głowy i o niczym nie zapomnieć? Z pomocą przychodzi Organizer Ślubny, który zawiera wszystko, co musisz wiedzieć przy organizacji ślubu i wesela gotowe do odhaczania i podane w odpowiedniej kolejności.

Przygotowania do ślubu krok po kroku – harmonogram działań

Sercem Niezbędnika Panny Młodej jest harmonogram działań, czyli check lista wszystkich spraw do załatwienia ustawionych w kolejności, w jakiej należy się nimi zająć. Zawiera on również informację o tym na ile miesięcy, tygodni lub dni przed ślubem, warto o daną kwestię zadbać. Dla przykładu, popularną salę weselna należy rezerwować często z półtorarocznym a nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Lekcje tańca warto rozpocząć około trzech miesięcy przed ślubem a winietki i plan rozsadzenia gości warto zamawiać dopiero po zamknięciu listy gości. Harmonogram zawiera również miejsce na zaplanowanie dokładnego przebiegu dnia ślubu oraz listę zadań do wykonania po ślubie.

Zosia

” Totalnie nie wiedziałam, od czego zacząć, ale dzięki rozpisce, co, po czym po prostu odhaczam to, co już załatwione. No i ten uniwersalny kalendarz! Uwielbiam! Cały niezbędnik uwielbiam i nie mogę się już doczekać ślubu!:)”

Uniwersalny kalendarz ślubny

Znajdziecie tu również uniwersalny kalendarz, który możesz dopasować do Waszej daty ślubu. To proste, ale bardzo skuteczne narzędzie pozwoli Wam przypisać wszystkie zadania do konkretnych dat. Dzięki temu nie musicie już korzystać z oddzielnego terminarza ślubnego a wszystkie informacje związane z przygotowaniami masz w jednym miejscu.

Dokumenty ślubne

Zadbaliśmy o to by nie było żadnych wątpliwości, jakie dokumenty potrzebna są przy ślubie cywilnym a jakie przy ślubie kościelnym i konkordatowym. Poszliśmy nawet o krok dalej i umieściliśmy informację o dokumentach potrzebnych, kiedy jedno z narzeczonych pochodzi z innego kraju. Oczywiście przy każdym z dokumentów jest miejsce żeby wygodnie odhaczyć te już zgromadzone.

Dział planowanie

Planowanie- lista gości.

Jeżeli mowa o planowaniu wesela to nieodzownym jego elementem są goście. W tym dziale dostajesz do dyspozycji gotowe do wypełniania listy gości z podziałem na listę gości Panny Młodej, listę gości Pana Młodego oraz listę wspólną. Wiadomo, że z różnych przyczyn listy te trzeba cały czas aktualizować a skład osobowy permanentnie się zmienia. Z tego powodu dodaliśmy jeszcze Ostateczną listę gości do wypełnienia „na czysto”. Jest tu również miejsce na zaznaczenie osób towarzyszących, ilości dzieci, osób będących wegetarianami oraz odhaczenie tych, którzy ostatecznie potwierdzili swoją obecność (tak zwane RSVP).

Planowanie – rozmieszczenie gości.

Kiedy już wiecie, kto będzie na ślubie i weselu, należy zadbać o odpowiednie rozlokowanie gości przy stołach. Od tego, kto, z kim siedzi może w końcu zależeć atmosfera wesela. Warto, zatem dobrze zaplanować przydział gości do stołów by zapewnić wszystkim jak najlepsze samopoczucie i uniknąć niepotrzebnych konfliktów. W tym dziale dostajesz gotowe do wypełnienia listy stołów, do których możesz przypisać swoich gości. Jest również miejsce na zaznaczenie rozmieszczenia stołów na sali.

Planowanie – przysięga małżeńska

Chcecie skorzystać ze standardowych słów przysięgi? Warto nauczyć się ich wcześniej żeby pod wpływem emocji i wzruszenia nie pomylić się w tak ważnym momencie. Prezentujemy zatem standardowa przysięgę dla ślubu kościelnego i konkordatowego oraz dla ślubu cywilnego. A jeżeli chcecie ułożyć własną przysięgę to oczywiście przygotowaliśmy na to specjalne miejsce 

Miejsce na porównanie ofert usługodawców

Skoro z poprzednich działów już wiecie, co, kiedy należy zrobić i jakie usługi i produkty należy zarezerwować to przychodzi czas na pytanie: jak wybrać usługodawców? Prawdopodobnie dostaniecie dziesiątki ofert od fotografów, kamerzystów, salonów sukien ślubnych, krawców, drukarni, firm cateringowych, cukierni, kwiaciarni, jubilerów i wielu innych. W przypadku każdej z usług warto zebrać przynajmniej kilka ofert, które porównasz pod kątem swoich upodobań, dostępności, ceny i innych szczegółów. W celu ułatwienia takiego porównywania, dla każdej z usług stworzyliśmy miejsce na dokładne wypisanie warunków, jakie proponują różni usługodawcy. Dzięki temu po uzupełnieniu tabelek bardzo przejrzyście zobaczycie, czym oferty się różnią i łatwo wybierzecie tę najlepszą dla Was.

Budżet ślubny

Budżet, zwłaszcza nieprzypilnowany, to zawsze sprawa delikatna. Oczywiście przygotowanie wymarzonego przyjęcia weselnego wiąże się z niemałymi kosztami dla tego warto mieć sposób monitorowania wydatków tak żebyście wiedzieli, na czym udaje wam się zaoszczędzić a gdzie przekraczacie założenia. Jeżeli będziecie monitorować wydatki na bieżąco to pozwoli wam to zmieścić się w zaplanowanym budżecie i uniknąć zaskoczenia i stresu, jakie pojawiają się w przypadku utraty kontroli nad wydawanymi pieniędzmi. Budżet podzieliliśmy na poszczególne kategorie wydatków tak by był możliwie najbardziej przejrzysty i intuicyjny. Znajdziesz tu kategorie takie jak: koszty wesela, kosztu urzędu stanu cywilnego, koszty przygotowań pary młodej (ubiór i zabiegi kosmetyczne), koszty drukarni, koszty kamerzysty i fotografa, koszty kwiatów i dekoracji, koszty poprawin i podróży poślubnej. Na końcu znajduje się dział będący podsumowaniem, który daje pogląd na wszystkie wydatki zebrane w jednej tabelce. Każdy dział zawiera miejsce na oznaczenie wydatków planowanych, tych faktycznie poniesionych i różnicy obydwu wcześniejszych. Dzięki temu przy każdej pozycji widać czy udało się na niej zaoszczędzić czy założenia zostały przekroczone.
Emilia
„Aaaa! jestem zachwycona!
Dziękuję! Już nie mogłam się doczekać! Przesyłkę dostała ekspresowo i już zaczęłam uzupełniać niektóre kategorie! Rozdział budżet, mistrzostwo świata! Dzięki! „

Dodatkowe zalety organizera ślubnego

Projekt sukni ślubnej

Prawie każda panna młoda od dziecka wyobraża sobie idealną suknię ślubną. Dla tego dodaliśmy miejsce na nakreślenie projektu swojej wymarzonej sukni oraz check- listę dodatków do ubioru, tak by o niczym nie zapomnieć.

Garderoba Pana młodego

Lista wszystkich potrzebnych dodatków i elementów ubioru Pana młodego.

Utwory muzyczne na wesele

Gotowa do uzupełnienia lista utworów dla DJ’a oraz, bardzo popularna, lista utworów zakazanych- tak żeby nikt nie miał wątpliwości, jakich piosenek nie chcecie słuchać podczas zabawy.

Grawerunek na obrączkach

Warto zawczasu przemyśleć, co chcecie wzajemnie wygrawerować na obrączkach. Oczywiście jest na to specjalne miejsce.

Treść Zaproszeń

Ułóżcie tekst zaproszenia i zapiszcie w miejscu do tego przeznaczonym.

Plan poprawin

Większość organizerów ślubnych zapomina, że przecież zabawa nie kończy się na weselu. Bardzo ważnym elementem są poprawiny, które również wymagają sporo planowania. Trzeba zadbać o miejsce poprawin, o alkohol, jedzenie, atrakcje i oczywiście koszty z tym związane. Wszystkie te rzeczy zawarte są w dziale poprawin i tylko czekają na uzupełnianie.

Podróż poślubna

Podróż poślubna powinna być absolutnie niezapomniana. To w końcu Wasz czas na celebrowanie miłości i właśnie zawartego związku. Warto, zatem zadbać o dobry plan i kierunek takiej podróży. Tutaj również przychodzimy z pomocą i dajemy dział, w którym rozpiszecie różne pomysły wraz z ich szczegółami a następnie wygodnie porównacie i wybierzecie tę najlepszą z opcji.

Kieszonka na dokumenty

Zapewne podczas przygotowań pojawi się sporo luźnych papierów, dokumentów, zdjęć albo fragmentów czasopism z inspiracjami. Ważne żeby wszystko było w jednym miejscu i właśnie dla tego powstała kieszonka na dokumenty, w której bezpiecznie przechowacie wszystkie dodatkowe papierki.
Jak widzisz organizacja idealnego ślubu i wesela wcale nie musi być trudna i stresująca. Nasz Organizer pomoże Ci zaplanować perfekcyjny ślub, wesele, poprawiny i podróż poślubną.

Gdzie zamówić

Wystarczy że zamówisz go TUTAJ, otworzysz na pierwszej stronie i zaczniesz wypełniać.
www.organizer-slubny.pl

Monika
” Jesteście najlepsi! Widziałam inny organizer, ale wasz jest THE BEST! Wszystko przejrzyste, ze szczegółami i ten piękny różowy kolor!!! Ekstra! Mam jeszcze trochę czasu, ale już zaczynam uzupełniać!!! Dzięki za miły kontakt i  sprawną obsługę! „

Ola
„Ja jestem nim zachwycona!!! Jest bardzo praktyczny, nie zawiera nudnych i niepotrzebnych quizów, jest przejrzysty i bardzo ładnie wykonany! Najlepszy na rynku! Każda Panna Młoda powinna go posiadać przygotowując się do ślubu! Absolutny MUST HAVE!”

Może Ci się spodobać