120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości weselnych

obrazek autora kamil | 28 marca 2018

Wszystko już gotowe. Suknia wisi odprasowana, buty na parapecie wyglądają słońca, każda godzina uroczystego dnia zaplanowana. Goście już pakują swoje prezenty dla młodej pary… Właśnie goście. Podziękowania dla gości weselnych to zwyczaj, który stosunkowo niedawno stał się miłym akcentem przyjęć weselnych. Co może sprawić, że bohaterowie dnia i ich wesele na dłużej zapamiętają goście? Nie mówimy tu „weselnych wpadkach” czy ulewnym deszczu podczas ślubu, ale o drobnych upominkach, które zostaną przygotowane jako forma podziękowania weselnikom, że przyjęli zaproszenie i zechcą towarzyszyć młodym w tym niezwykłym dniu.

Jak wybrać formę podziękowania dla gości weselnych?

Do niedawna dość popularne były ozdobne tekturowe pudełka z ciastem, opatrzone podziękowaniem, które każdy z gości otrzymywał przy wyjściu. Był to dość kłopotliwy i nie pozostawiający na dłużej wspomnień upominek. A w dodatku bardzo kaloryczny.

Część par nie stosuje indywidualnych podziękowań materialnych, ale stara się wyróżnić swoich gości podczas wesela. Dzieje się to podczas wspólnej zabawy, projekcji zdjęć lub filmu, formy kabaretowej albo przemówień czy toastów.

Większość jednak decyduje się na prezenty dla gości weselnych i szykuje różne symboliczne drobiazgi, które będą kojarzyły się z młodą parą i jej szczególnym dniem, a jednocześnie wywołają miłe wspomnienie. Zwykle goście znajdą takie podziękowania przy swoim nakryciu lub krześle i nie wymaga to dodatkowych indywidualnych wyjaśnień. Co więcej, goście weselni przyzwyczaili się to tej sympatycznej tradycji i nawet jej oczekują.

Trzecią forma podziękowań dla gości jest wysłanie ich dwa tygodnie do miesiąca po uroczystości. Najlepiej jest to zrobić pocztą, to najbardziej elegancka forma. Absolutnie nie powinno się robić tego smsem ani mailem. Pięknie jest to zrobić w formie ślubnego zdjęcia lub zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, na którym znajda się wasze imiona i data ślubu. Dołączcie do tego odręcznie napisane podziękowania za obecność i ślubny podarunek (o ile był). Podziękowanie może być również wydrukowane, ale nagłówek i podpis bezwzględnie odręczny. Pisząc podziękowania wybierajcie spersonalizowane formy, goście z pewnością to docenią: Kochana Ciociu, Drodzy Aniu i Wojtku, Najukochańsza Babciu…

podziękowania dla gości

Pomysły na urocze drobiazgi jako podziękowanie dla gości weselnych

 • Najpopularniejszym i chyba jednym z pierwszych pomysłów jaki pojawił się było pięć migdałów w czekoladzie, dekoracyjnie zapakowanych w woreczki lub ozdobne pudełeczka. Miały one symbolizować słodko-gorzki smak życia i zapewniać szczęście, długowieczność, bogactwo, zdrowie i cudowne dzieci, czyli to na czym wszystkim zależy.

 • Spersonalizowane ciasteczka, często własnoręcznie wykonane, zapakowane w przezroczysta folię i związane ozdobną wstążeczką lub sznureczkiem.

 • Spersonalizowane cukierki, czekoladki lub lizaki ze zdjęciem młodej pary lub inicjałami i datą ślubu.

 • Własnoręcznie wykonane muffinki zapakowane w eleganckie pudełeczka opatrzone tekstem podziękowania.

 • Mini słoiczek miodu lub dżemu również spersonalizowany.

 • Ręcznie robione mini mydełka albo zapachowe woreczki.

 • Sukulenty w maleńkich doniczkach.

 • Spersonalizowane magnesy na lodówkę.

 • Buteleczki z herbatą albo ziołami lub inna pachnącą zawartością.

 • Spersonalizowane breloczki lub zakładki.

  podziękowanie dla gości weselnych

  podziękowania dla gości weselnych

Pomysłów na podziękowania dla gości weselnych są tysiące, wszystko należy do państwa młodych, ich kreatywności, czasu i chęci. Czasem prezent może wiązać się z miejscem, gdzie odbywa się wesele, zwłaszcza gdy jest ono nieoczywiste – egzotyczne, gdzieś w plenerze, na plaży… Może także być tematycznie związany z motywem przewodnim, z pasją jednego lub obojga nowożeńców. Bez względu na to jaki prezencik wybiorą powinien być on ładnie zapakowany. Tu możliwości jest jeszcze więcej, ponieważ różnorodność pudełeczek i innych oryginalnych opakowań jest ogromna. Żeby przypominał o tym szczególnych dla państwa młodych dniu, powinien być „oznakowany”.

W jaki sposób spersonalizować podziękowania?

Na pewno powinny znaleźć się tam imiona lub co najmniej inicjały panny młodej i pana młodego oraz data ślubu. Gdy wybieramy czekoladki, lizaki lub cukierki albo magnesy można na nich umieścić zdjęcie młodych i datę. W ten sposób, jeżeli prezentem będzie np. magnes na lodówkę, państwo młodzi mogą zostać mile zaskoczeni smsem z życzeniami w swoją pierwszą rocznicę ślubu . Dodatkowo, jeśli wielkość drobiazgu na to pozwala można umieścić krótkie podziękowania. Inna możliwością jest dołączenie małego bileciku z tekstem.

Jak wybrać tekst podziękowania dla gości?

Wszystko zależy od tego, co chcecie przekazać gościom. Raczej im krótszy tekst tym lepszy. Mogą to być tradycyjne formułki lub motto, zwykle jedno zdanie, zaczerpnięte z myśli filozoficznych lub z literatury.

Data ślubu może być wyrażona cyframi albo słownie, wystarczy dzień i miesiąc, rok niekoniecznie. Data zresztą też nie jest konieczna, wystarczy umieścić imiona.

Przykłady takich podziękowań:

Z całego serca dziękujemy Wam, że zechcieliście być świadkami tego najważniejszego dla nas wydarzenia.

Julia i Marek 31.12.2017

Serdecznie dziękujemy, że zechcieliście być z nami w tym wspaniałym dniu.

Emilia i Piotr 06.04

Dla naszych wspaniałych Gości wyrazy podziękowania i małe słodkości!

Ewa i Kacper 17.06.2018

Serdecznie dziękujemy, że w najważniejszym dniu naszego życia możemy dzielić z Wami naszą radość.

Patrycja i Kamil 20 kwietnia 2018

Dziękujemy za wspólną zabawę oraz wspaniałe prezenty. Gościć Was było dla nas zaszczytem.

Monika i Jan

podziękowanie dla gości

Ile kosztuje przygotowanie podziękowań dla gości?

W skali wszystkich wydatków związanych z weselem jest to znikomy procent. Oczywiście wszystko zależy od ilości zaproszonych gości. KAŻDY gość powinien dostać odrębne podziękowanie. Nie stosuje się prezencików dla par podczas przyjęcia. Nie pomija się dzieci. Koszt na jednego gościa to 3 do maksymalnie 10 złotych. Przy wysyłaniu podziękowań po ślubie należy brać pod uwagę koszt ewentualnej fotografii, bileciku okazjonalnego, koperty i znaczka. Tu możemy już połączyć jedno podziękowanie skierowane do małżeństwa, również jeśli byli z dziećmi. Jeśli dzieci są dorastające i były zaproszone osobno z osobą towarzyszącą należy przygotować dla nich osobne podziękowania i w osobnej kopercie. Trzeba uważać, żeby nie popełnić żadnego faux pa. W sumie koszt jednego takiego podziękowania nie powinien przekroczyć zwykłym listem 4-5 złotych.

I tak dobrnęliśmy do końca wesela, które dzięki odrobinie wysiłku i fantazji zostanie w pamięci waszych gości na długo.

forma podziękowań dla gości

Może Ci się spodobać