120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Suknie Ślubne

Wzrost Panny Młodej a fason sukni - porada eksperta

obrazek autora kamil | 8 stycznia 2018

Wzrost Panny Młodej a fason sukni – porada eksperta

Wielki wybór fasonów i wzorów sukien, dostępnych na rynku, działa na panny młode oszałamiająco. Oglądając suknie na zdjęciach, widzimy siebie mało obiektywnie. Nie każda kobieta będzie wyglądać jak modelka w katalogu z uwagi na wzrost i możliwości Photoshopu. Wzrost do 162 cm ogranicza nieco wybór fasonu. Musimy również brać pod uwagę proporcje sylwetki i jej kształt. Pełniejsze biodra, bardzo duży biust czy brak wyraźnie zaznaczonej talii wymagają całkiem innych krojów, żeby podkreślić atuty. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na posturę pana młodego.

Drobne i niskie panny młode, które staną u boku bardzo wysokiego i potężnego mężczyzny powinny poszukiwać sukni, która je wydłuży optycznie i nada sylwetce nieco pełniejszego kształtu.

Znakomicie sprawdzą się tu fasony Empire, z podwyższonym stanem i dekoltem w kształcie litery V. Jeśli chcemy rozbudować sylwetkę wybieramy tiulowe i organdynowe doły, z dodatkową halką. Jeśli zależy nam na smukłości dół sukni powinien być lejący z muślinowych tkanin. Ten rodzaj sukni również świetnie sprawdzi się dla kobiet, które mają chłopięcą sylwetkę bez wyraźnie zaznaczonej talii. Pamiętajmy jednak, że taka suknia odcięta pod biustem może uwydatnić piersi, powiększyć je optycznie, co dla pań szczodrze obdarzonych przez naturę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wtedy doskonale wyglądać będzie suknia z asymetryczną górą np. ramiączkiem na jedno ramię i lejącym zwiewnym dołem.  Jeżeli nie odpowiada nam ten fason, bezpieczniej będzie wybrać ponadczasowy kształt litery A albo suknie typu princessa z cięciami francuskimi idącymi od samej góry sukni, bez odcięcia w talii. Jest to jeden z najbardziej eleganckich modeli i świetnie sprawdza się w gładkich tkaninach. Bardzo często panny młode błędnie identyfikują nazwę princessa z obszerną tiulową spódnicą odciętą w talii. To zupełnie inny typ sukni balowej i całkowicie nie nadający się dla niskich kobiet.

Przy niskim wzroście należy zwrócić uwagę na cięcia dzielące sylwetkę w poziomie.

Wszelkiego rodzaju paski w talii, zwłaszcza te bardzo szerokie, przy krótkim gorsecie nie wyglądają dobrze i z pewnością skracają sylwetkę oraz uwydatniają piersi. Unikamy również sukni z mocno wydłużonym stanem i szeroką spódnicą, ponieważ to zawsze skraca optycznie nogi.

Jeśli wybieramy suknię z rękawami, powinny być one w długości ¾, która świetnie wydłuża sylwetkę.

Istnieje błędne przekonanie, że suknia w typie rybki nie nadaje się dla niskich kobiet. Otóż nadaje się pod warunkiem, że mamy bardzo proporcjonalną budowę, niezbyt szerokie biodra, dobrze zaznaczoną talię, a długość nóg równoważy się z tułowiem. Te suknie zawsze są zakończone trenem, co dodaje wzrostu.

Podnosimy się standardowo wysokimi obcasami, często na platformie oraz upięciami włosów w górę. Tren sukni albo długi welon również optycznie wydłuży sylwetkę. Nie polecam bardzo wysoko upiętych wielowarstwowych welonów, które powiększą głowę i mogą wyglądać groteskowo.

Niskie i drobne kobiety powinny też unikać dużych wzorów, ogromnych kwiatów, potężnych ozdób, zwłaszcza w górnej części. Zdobiony wyraźny dół spódnicy może skracać nogi, dlatego trzeba z tym uważać.

Bardzo wysokie kobiety, mierzące ponad 185 cm wzrostu, z małymi piersiami i krótkim tułowiem dobrze będą wyglądać w sukni z wydłużonym stanem i szerszym dołem.

W przypadku innych typów sylwetki jak trójkąt czy kwadrat zawsze bez względu na wzrost najlepiej sprawdzi się suknia w kształcie litery A i wyżej wspomniana princessa.

Może Ci się spodobać