120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaplanuj swój ślub

Co zamiast ryżu? Pomysły na spektakularne wyjście z kościoła!

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Co zamiast ryżu? Pomysły na spektakularne wyjście z kościoła!

Jeden z ważnych momentów w tym dniu to chwila, kiedy Para Młoda wychodzi z kościoła już jako małżeństwo. Powinno więc mieć to piękną i wyjątkową oprawę! Tradycyjnie małżonkowie obsypywani są monetami oraz ryżem, które mają przynieść szczęście i obfitość Młodej Parze.

Powoli zaczyna się jednak odchodzić od sypania ryżem, a powodów jest wiele, np. kłopotliwe wpadanie w szczeliny chodnika, może również szkodliwy dla ptaków, zatem powinno się go sprzątać po ceremonii….

Obecnie Pary wolą, aby ten moment był niestandardowy, a jednocześnie zjawiskowy i tworzył piękna pamiątkę na filmie czy zdjęciach ślubnych.

Co proponujemy zamiast ryżu? Zapraszamy do artykułu!

Ziarna zbóż

Niewiele osób wie, że dawniej to właśnie ziarnami zbóż obsypywano upieczonych małżonków! Wykorzystywano na przykład jęczmień albo pszenicę, które symbolizowały życie, obfitość i płodność. Ryż przyszedł do nas później ze Wschodu. Uważano, że jest to ziarno idealne, ponieważ jest pozbawione zagłębień. Ale czemu by nie powrócić do dawnych tradycji i podkreślić zapominanie zwyczaje? Poza tym ziarenka ryżu są bardzo kłopotliwe, ze względu na sprzątanie – ziarenka zbóż za to jest doskonałą karmą dla ptaków. 🙂

Ciekawostka: już w starożytnym Rzymie obsypywano nowożeńców ziarnami pszenicy – miały one zapewnić płodność i dobrobyt oraz chronić przed „złymi duchami”.

Płatki kwiatów

Jeden z najpiękniejszych sposobów na powitanie małżonków! Najlepsze płatki to te lekkie i delikatne, mogą to być róże albo inne kwiaty. Z pewnością będą wyglądać romantycznie i wyjątkowo, a wielkie wyjście z kościoła lub USC będzie spektakularne i naturalne!

Sposób na fontannę z płatków może być kilka. Najpopularniejsze ostatnio są tuby strzelające z płatkami – jeśli jest ich wystarczająco dużo, to efekt jest bajeczny i fenomenalny! Inny sposób, równie wyjątkowy, to obsypywanie ususzonymi płatkami ze specjalnych rożków lub koszyczków, które są wcześniej przygotowane dla gości. Wygląda to uroczo i naturalnie. Dodatkowo, zamiast płatków kwiatów możesz użyć małych listków.

Romantyczne bańki mydlane

Za ich pomocą można osiągnąć cudowny efekt! A przy okazji będzie to wspaniała zabawa dla każdego gościa.. Bańki mydlane pięknie prezentują się na zdjęciach, są lekkie i nie zostawiają po sobie bałaganu – a to duży plus, szczególnie jeśli nie macie możliwości lub pozwolenia na rzucanie czymkolwiek pod kościołem. Taka atrakcja na pewno spodoba się zarówno tym młodszym uczestnikom ślubu, jak i tym starszym.

Zimne ognie

Jeśli Wasz ślub odbywa się wieczorem lub w okresie jesienno-zimowym, kiedy to o godzinie 16 panuje już półmrok, dobrym i ciekawym pomysłem są zimne ognie, które zapewniają zniewalający efekt. Jest to niedrogi pomysł, a przywoła na myśl życzenia, które składamy sobie, witając Nowy Rok! Magicznie to wygląda, kiedy goście ustawią się w dwóch szeregach, zapalają zimne ognie i w ten sposób witają, wychodzącą z kościoła lub USC Parę!

Flagi, wstążeczki na patyczkach lub papierowe wiatraczki

Powitanie Młodej Pary papierowymi, kolorowymi flagami, wstążeczkami na patykach lub wiatraczkami będzie niecodziennym i wyjątkowym widokiem. Warto na flagach umieścić jakieś napisy, na przykład z życzeniami lub imionami małżonków. Papierowe wiatraczki na pewno zaskoczą , ale i ucieszą gości, każdy z nas ma w środku coś z dziecka 🙂

Anioły na szczudłach

Szczudlarze, którzy są przebrani za anioły, trzymający koszyczki wypełniane płatkami róż pięknie wyglądają! Oprócz obsypywania nowożeńców płatkami kwiatów, mogą oni również rozdawać gościom cukierki lub inne podziękowania za przybycie.

Baner/transparent niespodzianka

A może małe wyzwanie? Niech goście przygotowują jakiś ciekawy napis, witający Młodą Parę. Niech afisz, będzie niespodzianką dla Was! Oprócz oryginalnego powitania, będzie to również wspaniała pamiątka i niespodzianka dla Was. Niesamowity efekt na zdjęciach gwarantowany! Zostanie to przez Was zapamiętane na długo!

Może Ci się spodobać