120 000 szczęśliwych panien młodych.
Darmowe próbki.
Obsługujemy co trzeci ślub w Polsce.
Prezenty na każdą okazję
Ekspresowy czas realizacji
500 000 szczęśliwych klientów
Zaproszenia Ślubne DIY

Zaproszenia Lawendowe DIY - instrukcja krok po kroku!

obrazek autora kamil | 14 sierpnia 2021

Autor: Barbara Stańkowska

Witam,
ślub to dla każdej z Nas wielkie wydarzenie – wierzymy, że jedyne w Naszym życiu. Dlatego pragniemy, aby wszystko było perfekcyjne 🙂
Zaproszenie jest pierwszym obrazem tego, co goście będą mogli doświadczyć na Waszym ślubie. Zatem powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje, jak: czas, miejsce itd.
Obecnie jest wiele trendów dostępnych w Internecie lub w firmach drukarskich, co do formy, treści, wyglądu. Ale nie możemy się zwariować 🙂
Za moim przykładem każda z Was może sama wykonać zaproszenie ślubne bez większego nakładu finansowego oraz czasu 🙂

Co będziesz potrzebować?

1. program PowerPoint
2. wybrany tekst zaproszenia
3. wybrane tło na stronę tytułową oraz tło zaproszeń wewnątrz
4. papier ozdobny (ja wybrałam papier o gramaturze 240g/m2)
5. koperty
6. dodatki wedle uznania (naklejki, sznurki, wstążki itd)

Krok po kroku:

1. Z dostępnych w Internecie zdjęć ramek wybierz tą, która będzie odpowiadała albo stylowi ślubu, albo Waszemu upodobaniu, albo stylowi sali weselnej (ja wybrałam trzecią opcję :))

Ramki mogą być różne – ważna jest tu Twoja wyobraźnia 🙂 W ramce wpisujemy np. „Zaproszenie”, „Imię Panny Młodej i Pana Młodego oraz datę ślubu” – ważne aby tekst zmieścił się w ramce. Czcionkę i kolor dobieramy również wedle upodobań.
Aby tło mieściło się idealnie na całej stronie slajdu wchodzimy w narzędzie „formatuj tło” – wybieramy obraz z „wybierz z pliku” oraz wciskamy dwa razy „rozmieść obraz sąsiadująco” tak aby najpierw został wybrany a potem go odznaczyć.

2. Slajdy układam tak aby pierwszy i trzeci był pusty a 2 i 4 z ramką z tekstem (będzie to konieczne przy drukowaniu dwustronnie)
3. Slajdy 5-8 są to już slajdy z tekstem zaproszenia. U mnie pierwszy slajd to cytat Jana Pawła II, nasze imiona i nazwiska oraz tekst: „mają zaszczyt zaprosić”

Adekwatnie do tła z ramką ustawiam tło na całej stronie. Obraz znaleziony w Internecie za bardzo nachodził na tekst więc przesunęłam go w górę i w dół za pomocą formatowania tła (właściwie jest to jedyne narzędzie konieczne przy pracy)

Jeśli się dobrze przyjrzycie w górę przesunięcie jest o -10% i w dół tak samo.
4. Kolejny slajd to już dane o zapraszających, ślubie i weselu:

5. Drukowanie sprawiło mi więcej problemów. Po pierwsze nie posiadam drukarki z funkcją drukowania dwustronnego zatem każdą stronę musiałam przewracać.

Aby na jednej stronie wydrukować dwa zaproszenia konieczne jest:
Drukuj-> opcje drukowania-> zakres stron (1-4; 5-8) -> druk 4 strony na jednej-> kolejność drukowania (1,3,2,4)
Dzięki takiemu zabiegowi zaproszenia otwierają się do góry.

Reszta to dodatki wedle Waszego uznania 🙂 Ja wybrałam kolor lawendowy zatem koperty mam fioletowe, czarny sznurek do obwiązania zaproszeń i naklejki serduszka 🙂 Minimalizm 😀

Autor: Barbara Stańkowska

 

Może Ci się spodobać